Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Toyota - inconveniente minore poa...

Cadere frunze la lamai

Releu protectie tensiune

Sfat achizitie masina noua
 Numere inmatriculare inundatie

Adaptor mandrina la paleta

Achiziție și inlocuire ...

Recomandare service BMW Bucuresti
 Recomandare SSD

Cheie BMW X4 G02 duplicat

Colantare auto, locatii, preturi,...

Boxe fata golf 5
 Resizable BAR

Gratar/tigaie pentru friptura - p...

Se pot utiliza imaginile generate...

Alternativa la Paint pe Ubuntu

Ajutor incepator

- - - - -
  • Please log in to reply
95 replies to this topic

ain

ain

Senior Member

• Grup: Senior Members

View Posttakashi90, on 14 ianuarie 2023 - 09:20, said:

Mi-am luat prima imprimanta 3d, un ender 3, mă puteți ajuta cu ceva tips and tricks?
Care varianta de Ender 3?

Ender 3 vine preansamblata, asa ca nu e chiar foarte greu de montat. Insa e de lucru la reglaje.
Eu iti recomand sa incepi de pe canalul acesta: https://www.youtube....@FilamentFriday

Edited by ain, 16 January 2023 - 19:58.

ain

ain

Senior Member

Pt Creality Ender 3
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/6EdZeodW5qo?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]
Pt  Ender-3 v2
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/G-y_PWwgSaI?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

ciprake

ciprake

Member

• Grup: Members
Am o intrebare, sper ca am nimerit aria potrivita. Nu ma pricep la modelare 3D, dar am o curiozitate. Am un stl oarecare, sa zicem ca reprezinta o statueta, ca sa se inteleaga mai bine ce as dori. Exista vreo posibilitate sa fie modificata gen mirror? In blender sau alt program?

ciprake

ciprake

Member

• Grup: Members

View Postciprake, on 18 mai 2024 - 19:00, said:

Am o intrebare, sper ca am nimerit aria potrivita. Nu ma pricep la modelare 3D, dar am o curiozitate. Am un stl oarecare, sa zicem ca reprezinta o statueta, ca sa se inteleaga mai bine ce as dori. Exista vreo posibilitate sa fie modificata gen mirror? In blender sau alt program?

Am reusit cu Blender si optiunea mirror.

theionutzradu1991

theionutzradu1991

Senior Member

E caterinca rau cu jucariile astea de imprimante si fusion360.

De la idee la carcasa in 3-4 ore si numai 10-20 de ore de tutoriale de pe youtube+ practica in fusion360.

Bine, la mine e imprim de 3 ori si masor odata!

Attached Files

tehnics

tehnics

Guru Member

• Grup: Banned

Vizualizare mesajciprake, pe 18 mai 2024 - 19:00, a scris:

Folosesc cu succes MeshInspector. Este un soft special pentru a lucra cu STL (mesh) si multe optiuni de optimizare pentru modele 3D pentru imprimare. Interfata este usor de inteles si de folosit.
Chiar il recomand.

Vizualizare mesajtheionutzradu1991, pe 21 mai 2024 - 16:43, a scris:

E caterinca rau cu jucariile astea de imprimante si fusion360.
Este, dar sa vezi cand incep problemele.... :D

Edited by tehnics, 27 May 2024 - 10:43.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate