Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
TVR Sport HD

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android
 Recomandare bicicleta e-bike 20&#...

Bing-Content removal tool

Nu pot accesa monitorulsv.ro de l...

Cum sa elimini urmele de acnee?
 Wc Geberit

Routere detinute in trecut si in ...

Teii din fața casei

E-Mail in serie prin Excel si Out...
 Modul alimentare rulou/jaluzea ex...

Recuperare fișiere dupa form...

Aplicatii stress test RAM

Asigurare auto hibrid
 

Scoala postliceala sanitara si hipoacuzia

- - - - -
  • Please log in to reply
4 replies to this topic

#1
Flavia08

Flavia08

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 27.11.2022
Salut! As vrea sa stiu daca o persoana hipoacuzica adica nu aude poate sa devina asistent medical? Mentionez ca am implant cohlear si vorbesc bine..M-am inscris la o scoala postliceala si as vrea sa stiu daca am facut o alegere buna sau nu pentru ca nu vreau sa am probleme pe viitor. Posted Image Multumesc!

#2
exqusit_drunk

exqusit_drunk

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,713
  • Înscris: 17.12.2019
Nu există criterii de excludere de la practicarea unei meserii așa că, cel puțin în teorie, poți să devii asistent medical. Alegerea unei școli posliceale în condițiile în care este evident că se merge spre diferențierea competențelor între absolvenții de astfel de școli și absolvenții de studii superioare pare un management al carierei defectuos.
Totuși, există și întrebarea de 100 puncte: Cum vezi tu că va decurge o zi de lucru? Și mă refer la comunicarea cu restul asistenților la predarea/reluarea turelor, la indicațiilor medicilor în timpul celebrei vizite a pacienților, la comunicarea pacientului cu asistentul sau la modul cum reacționează asistentul când sună alarma de la patul unui bolnav.

#3
Flavia08

Flavia08

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 27.11.2022
" Cum vezi tu că va decurge o zi de lucru? Și mă refer la comunicarea cu restul asistenților la predarea/reluarea turelor, la indicațiilor medicilor în timpul celebrei vizite a pacienților, la comunicarea pacientului cu asistentul sau la modul cum reacționează asistentul când sună alarma de la patul unui bolnav".

Buna intrebare. Hmm...,chiar daca eu vorbesc bine, nu ma descurc asa de bine la partea de comunicare pentru ca asistenti medicali si medicii poarta masti ceea ce pt mine ma deranjeaza.  Am facut practica la un spital si nu a fost  usor, mi-a fost tare frica sa nu fac ceva gresit de exemplu la prepararea unui medicament. Mereu ii rugam la asistenti sa vorbeasca mai rar sau mai clar si cand nu am inteles ceva sa imi spuna inca o data. Posted Image

#4
Flavia08

Flavia08

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 27.11.2022
Salut! Sunt acceptati tinerii hipoacuzici sa studieze la Facultatea de Medicina?

#5
neagu_laurentiu

neagu_laurentiu

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 40,570
  • Înscris: 30.07.2003
Ti s-a mai spus, nu ai ingradit dreptul la studiu. E garantat de Constitutie.
Diploma nu inseamna egal cu angajat. Si aici poti fi dar vorbeste cu medicii in spital daca rezisti conditiilor.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate