Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Garmin fēnix 7 / PRO / Saphi...

Care sunt cele mai mari regrete a...

Alfa Romeo Stelvio 2.2 jtd

Intrebari srl nou
 La multi ani @AndReW99!

Alegere masina £15000 uk

TVR vrea sa lanseze o platforma d...

Strategie investie pe termen lung...
 Modulator FM ptr auto alimentat p...

orange cablu f.o. - internet fara...

Robinet care comuta traseul

A fost lansata Fedora 40
 Samsung S24 plus

Imi iau un Dell? (Vostro vs others)

Abonati Qobuz?

transport -tren
 

Contract nou cablu/internet fix

- - - - -
  • Please log in to reply
11 replies to this topic

#1
nistorc

nistorc

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 78
  • Înscris: 07.03.2020
M-am mutat recent intr-un nou apartment si caut sa-mi fac un contract pentru cablu TV si internet fix. Apartmentul are deja o conexiune de fibra optica si cablu pentru TV (am inteles ca fostul proprietar a avut contract cu Digi). Pe langa Digi, am cautat pe internet si oferte de la alte companii - de exemplu Orange ofera la adresa mea doar internet mobil si TV prin satelit. E posibil ca Digi sa fie singura varianta de internet fix si cablu TV pentru mine?

#2
MarianG

MarianG

    be that as it may

  • Grup: Moderators
  • Posts: 31,438
  • Înscris: 10.08.2005
da, este foarte posibil

#3
AdiFCD

AdiFCD

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,309
  • Înscris: 23.12.2008
Intreaba prin vecini, verifica ce cutii ai in scara :)

#4
nistorc

nistorc

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 78
  • Înscris: 07.03.2020

View PostAdiFCD, on 27 noiembrie 2022 - 19:15, said:

Intreaba prin vecini, verifica ce cutii ai in scara :)
Am sa incerc, de fapt pot intreba si direct la ei, insa ma gandesc ca n-o sa-mi spuna tot adevarul daca nu ii avantajeaza.

#5
altuser09

altuser09

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,467
  • Înscris: 25.08.2009
Cred ca digi are cel mai bun raport calitate/pret.
Sunt abonat digi, nu regret.

#6
nistorc

nistorc

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 78
  • Înscris: 07.03.2020
Multumesc pentru sfaturi, singurul neajuns ar fi pentru mine ca nu au mediabox (pentru inregistrat programe).

#7
baribalu

baribalu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,669
  • Înscris: 23.10.2006
C-am toate televizoarele actuale un pic mai rasarite au aceasta posibilitate, de a inregistra pe stick sau HDD programele tv.

#8
anndrei86

anndrei86

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 625
  • Înscris: 16.04.2008

View Postnistorc, on 29 noiembrie 2022 - 13:37, said:

Multumesc pentru sfaturi, singurul neajuns ar fi pentru mine ca nu au mediabox (pentru inregistrat programe).

Adica tu vrei neaparat un furnizor de televiziune care sa iti ofere Media Box cu posibilitate de inregistrare.
Mai bine faci o verificare si vezi ce furnizori ofera asta si apoi te interesezi daca au acoperire in blocul in care locuiesti.

Din cate stiu modelul de decodor oferit de Digi in acest moment include si optiunea de inregistrare pe un HDD extern.
Poate ca nu este nevoie sa te muti la alt furnizor.

#9
NikoroB

NikoroB

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,552
  • Înscris: 26.05.2022
Orice TV cat de cat modern stie sa înregistreze pe un stick/hard extern, n-ai nevoie de vreun mediabox pentru asta.

#10
nistorc

nistorc

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 78
  • Înscris: 07.03.2020

View PostNikoroB, on 02 decembrie 2022 - 14:22, said:

Orice TV cat de cat modern stie sa înregistreze pe un stick/hard extern, n-ai nevoie de vreun mediabox pentru asta.
Pai eu am un TV smart (Samsung T4302) cumparat de cateva luni, nu poate sa inregistreze.

#11
baribalu

baribalu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,669
  • Înscris: 23.10.2006

View Postbaribalu, on 29 noiembrie 2022 - 13:51, said:

C-am toate televizoarele actuale un pic mai rasarite au aceasta posibilitate, de a inregistra pe stick sau HDD programele tv.

View PostNikoroB, on 02 decembrie 2022 - 14:22, said:

Orice TV cat de cat modern stie sa înregistreze pe un stick/hard extern, n-ai nevoie de vreun mediabox pentru asta.

Amandoi am specificat, un tv cat de cat mai rasarit.... Fara suparare, dat tv. tau este din gama entry level nici macar full HD nu este, ce pretentii sa ai de la un tv. de 1000 lei...

#12
modoran

modoran

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,392
  • Înscris: 08.02.2011
Daca iti doresti asa mult mediabox cumperi unul, indiferent de furnizor. Eu unul nu am folosit niciodata functiile de inregistrare a tv-ului, decat sa vad daca functioneaza.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate