Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Intrerupator cu N - doza doar cu ...

Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!
 Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda
 Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...
 Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata
 

Figo Pay (by CEC) la liber pentru toata lumea!

* * - - - 3 votes
  • Please log in to reply
891 replies to this topic

#181
wertyck

wertyck

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,985
  • Înscris: 13.03.2005
Nu te contrazic doar că eu am și răspuns oficial primit de la Lidl în care se dezic de parteneriatul cu FigoPay. Deci e clar că, cumva, au și rupt parteneriatul, din moment ce au și scos din aplicație posibilitatea să faci vouchere noi Lidl.

Dar confirm încă o dată că voucherele deja emise, pot fi folosite așa cum ai spus tu, @rz.

Attached Files


Edited by wertyck, 07 January 2023 - 18:06.


#182
lk1

lk1

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,428
  • Înscris: 31.07.2006
In aplicație apare din nou ca partener! Posibil să introducă vouchere curând.

#183
darkangel2

darkangel2

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,318
  • Înscris: 26.01.2019
Primit notificare in aplicatia Figo.Pay:

Pe 1 feb. 2023, aplicatia Figo.Pay va beneficia de un upgrade important.
Pana la 1 feb. 2023, aplicatia nu va mai permite incarcarea cu puncte.
Incepand cu 11 ian. 2023 utilizatorii care au puncte in portofel vor putea achizitiona in continuare vouchere in limita disponibila in portofel.

#184
esatrop

esatrop

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 173
  • Înscris: 02.05.2011
Salutare!
A incercat cineva incarcarea cu puncte de pe un card de credit BT Direct?
Cum este vazuta aceasta tranzactie de BT ? Plata la comerciant sau tranzactie quasi-cash ?
Multumesc!

#185
adidami

adidami

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 155
  • Înscris: 02.11.2014
Am verificat eu, am alimentat de doua ori cu card de credit BT Direct.

Nu este incadrata ca tranzactie quasi-cash (nu a avut niciun comision sau dobanda atasata in extrasul de cont lunar). Oricum nu se poate scoate numerar din Figo Pay, ci doar vouchere, deci nu are rost sa fie incadrata ca quasi-cash.

#186
wertyck

wertyck

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,985
  • Înscris: 13.03.2005
Nici de pe cardul de credit CEC, nu e considerata tranzacție cuasicash. Practic ai 15% cheltuieli bonus la Kaufland, de exemplu, cu aceste vouchere.

Edited by wertyck, 24 January 2023 - 20:30.


#187
esatrop

esatrop

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 173
  • Înscris: 02.05.2011
Diferenta e ca la BT Direct mai castigi 2% alimentand Figo . Deci 15% + 2% = 17%. Daca mai adaugi si un bonus al aplicatiei Kaufland de 5 % dupa ce cumperi de 150 ron in anumite intervale de timp rezulta un posibil beneficiu de 22% in anumite situatii. Asta daca figo pay va functiona in continuare, momentam nu mai poti reincarca cu puncte.
La cardul de credit CEC ai cash-back?

#188
wertyck

wertyck

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,985
  • Înscris: 13.03.2005
Nu ai cashback la cardul de credit CEC. Dar ai până la 24 de rate fără dobândă, la orice comerciant din lume.

#189
bai3tzash

bai3tzash

    Membru

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,465
  • Înscris: 01.08.2006
Tocmai am facut update la aplicatie pe Android si s-a dus smecheria :)). Cand intri in aplicatie iti cere sa introduci card de la CEC, special pentru persoane cu dizabilitati.

#190
M0su

M0su

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 419
  • Înscris: 20.11.2022
Deci ne-am lins pe botic de bonus, well , trec direct la desinstalare !

#191
wertyck

wertyck

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,985
  • Înscris: 13.03.2005
Nu cred. I-am sunat sa ii intreb cum imi pot accesa contul dupa actualizarea aplicatiei, si mi-au cerut numarul de telefon si au zis ca revin la mine cu procedura de accesare a "conturilor vechi".
Cica se lucreaza la problema aceasta!

#192
bai3tzash

bai3tzash

    Membru

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,465
  • Înscris: 01.08.2006
Da, poate rezolva intr-un viitor update. Daca mai vor sa fie liber la toata lumea.

#193
addryanns

addryanns

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,484
  • Înscris: 31.07.2015
Nu vi se pare deloc suspect ca mihaisk, care spunea că oferă suport aici pentru app, a dispărut în misiune pe 28 noiembrie anul trecut?

#194
bai3tzash

bai3tzash

    Membru

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,465
  • Înscris: 01.08.2006
Newsletter primit acum de la ei: https://mailchi.mp/a...ay?e=428ddc93df
Se amana cu 2 saptamani revenirea, vedem ce va fi atunci.

Edited by bai3tzash, 31 January 2023 - 13:33.


#195
wertyck

wertyck

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,985
  • Înscris: 13.03.2005
Au venit si pe email cu informare:

Dragi utilizatori ai aplicației Figo.Pay,

Din dorința de a vă oferi, alături de partenerii nostri, noi și substanțiale beneficii, vă anunțăm faptul că, începând cu data de 15 Februarie 2023, revenim cu varianta perfecționată a aplicației Figo.Pay. Din acest motiv, până la 15.02.2023, dată la care aplicația își va relua pe deplin funcționalitatea, utilizatorii nu vor avea posibilitatea de a-și folosi e-wallet-ul.

Echipa Figo.Pay vă mulțumește flexibilitatea și înțelegerea dumneavoastră!
În scopul de a vă livra cele mai calitative oportunități și ca urmare a procesului de încheiere a unei serii de parteneriate comerciale (cu cele mai mari lanțuri de magazine și supermarketuri, farmacii și benzinării), vă invităm să țineți cont de serviciile și avantajele financiare de tip cashback (aplicat unei sumei maxime cheltuite, în valoare de 500 de lei/zi), oferite prin intermediul aplicației Figo.Pay.
Nu în ultimul rând, varianta perfecționată a aplicației Figo.Pay vă oferă o utilizare mult mai facilă a acesteia. În acest sens, noi am creat, pentru dumneavoastră, o cale automată de accesare și rulare a cashback-ului direct din aplicație, iar pentru a vă bucura de această îmbunătățire, este importantă alinierea aplicației Figo.Pay la pachetul bancar Figo.Pay by CEC Bank.

#196
rz

rz

    Moderator

  • Grup: Moderators
  • Posts: 22,136
  • Înscris: 05.05.2003
Tot nu au lamurit situatia conturilor vechi, fara carduri CEC asociate... sper totusi sa ramana active aceste conturi vechi (in situatia in care nu se vor face altele noi fara carduri CEC)

Edited by rz, 31 January 2023 - 14:05.


#197
wertyck

wertyck

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,985
  • Înscris: 13.03.2005
Telefonic mi-au confirmat ca raman, dar se lucreaza inca la rezolvarea problemei de accesare a contului FigoPay.

#198
rz

rz

    Moderator

  • Grup: Moderators
  • Posts: 22,136
  • Înscris: 05.05.2003
Ok, ms!

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate