Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Mezina familiei, Merida BigNine

The Tattooist of Auschwitz (2024)

Se poate recupera numar de telefo...

Upgrade de la MacBook Pro M1 cu 8...
 Ce tip de monitor am nevoie pt of...

Resoftare camera supraveghere

Cu ce va aparati de cainii agresi...

Nu imi platiti coletul cu cardul ...
 Exista vreun plan de terorizare p...

Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024
 Suprasolicitare sistem electric

CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...
 

Selectionata Romaniei all-time cu sanse la castigarea unui CM

* - - - - 2 votes
  • Please log in to reply
35 replies to this topic

#19
Bursul

Bursul

    alias Petrov, zilier in DE

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 51,516
  • Înscris: 30.10.2003
Varf Balint. Asta era intodeauna la locul potrivit sa impinga mingea in poarta.

#20
lost_in_a_dream

lost_in_a_dream

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,688
  • Înscris: 03.07.2019
Cred ca Hagi e singurul capabil sa faca fata unui mondial.

#21
Smedmscss

Smedmscss

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 276
  • Înscris: 10.02.2022
Sistem 4-14-1

Portar - Lung
Fundași - Bumbescu, Bumbescu, Bumbescu, Bumbescu
Libero - Belodedici
Mijlocași - Hagi, Dobrin, Bölöni, Dobrin
Atacant - Dudu
Rezerve - Oricare, cu condiția ca selecționerul să nu facă
nici o schimbare

#22
lost_in_a_dream

lost_in_a_dream

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,688
  • Înscris: 03.07.2019
L-ai uitat pe Danciulescu. Posted Image

#23
sandel1

sandel1

    Avat de 4 kg/75 cm. Ultimul, balastierele usl au distrus râul.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,073
  • Înscris: 24.02.2011
Bumbescu?! Păluga aia lentă pentru vremurile de acum? Mai bine ziceai Dan Petrescu ori Prodan, era muuult mai bine.

#24
Smedmscss

Smedmscss

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 276
  • Înscris: 10.02.2022

View Postsandel1, on 05 martie 2023 - 20:41, said:

Bumbescu?! Păluga aia lentă pentru vremurile de acum? Mai bine ziceai Dan Petrescu ori Prodan, era muuult mai bine.
Bumbescu era ghiolban, greu trecea careva de el, și dacă trecea de primul, de al doilea
nici o șansă. Lung era lung, se-ntindea bine după mingi. Belodedici, om bun la toate.
Hagi avea o fentă, viteză și șut. Dobrin, mingicar ca Messi. Bölöni, cel mai bun pasator,
zici că făcea tir cu arcul. Dudu era Dudu...

#25
Vlad_22

Vlad_22

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,002
  • Înscris: 16.07.2015

View Posthorhescu, on 24 noiembrie 2022 - 00:47, said:

cu tot respectul pt realizarile celor din '70 si '80, nu are rost sa ii comparam cu nivelul de joc actual, unde conteaza mult mai mult nutritia / suplimentele / pregatirea. se stie ca in '70 jucau cu sticla de tuica sub banca de rezerve, nu ar face fata nici 30 de min la nivelul actual de top. acum se alearga mult, e si un program haotic cu multe meciuri pe sezon, nu mai e viata dulce de odinioara.

si ca sa revin on topic, singurii jucatori care ar avea loc intr-o echipa care sa castige mondialul ar fi Hagi, Gica Popescu, Mutu si Chivu
Aceeași părere o am și eu, dar gândește-te că Maradona, Pele, Cruyff, Și Stefano și alți mari fotbaliști, jucau așa fără dieta, condițiile, suplimentele și staff-ul unei echipe de top din prezent. Gândește-te cum ar fi jucat dacă fiecare aspect ar fi fost pus la punct?

Mie Haaland mi se pare un produs al fotbalului din prezent, un arhetip ca la carte... O mașinărie de goluri, care mai trebuie eventual reglată periodic, în rest își face treaba orice ar fi, adică să o bage in plasă, că asta e menirea să principală, conform "fișei postului"... De fapt, nici nu sunt încă sigur dacă e om, din piele și oase cum suntem noi sau vreun android ceva... E pur și simplu înfricoșător, fiind și înalt și solid și are și viteza. Zici că a fost creat la parametrii ideali.

Adică, și Messi, Ronaldo și alții au destule goluri, dar baiatul asta înscrie de plictiseala. Am văzut meci în UCL cu Leipzig sau cine erau adversarii lui City, unde înscrisese 5 și tot mai voia.

Edited by Vlad_22, 25 March 2023 - 17:02.


#26
lost_in_a_dream

lost_in_a_dream

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,688
  • Înscris: 03.07.2019
Haaland e cel mai bun jucator, din istorie.
Peste Pele. Peste Maradona!

#27
danieldionisie

danieldionisie

    Junior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 53
  • Înscris: 25.02.2023
Cu Pele am tinut eu,a fost cel mai bun jucator

#28
horhescu

horhescu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,594
  • Înscris: 14.05.2018
Haaland chiar e o masinarie, il ajuta fizicul. Si mare si rapid, e o combinatie greu de gasit in fotbal

#29
Vlad_22

Vlad_22

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,002
  • Înscris: 16.07.2015

View Posthorhescu, on 26 martie 2023 - 11:37, said:

Haaland chiar e o masinarie, il ajuta fizicul. Si mare si rapid, e o combinatie greu de gasit in fotbal
Pe de altă parte, parcă tot un Mbappe aș vrea în echipă. Haaland nu joacă mare lucru dacă nici restul echipei nu e în formă. Am văzut în finala de CM contra Argentinei că a luat repriza a doua pe cont propriu și a înscris hattrick, restul echipei nemaijucand mare lucru până nu s-a activat Kylian.

Bine, aș fi vrut să văd Haaland cum ar fi jucat în naționala Angliei dacă ar fi optat să evolueze pt dânșii. Ar fi avut șanse mari Anglia ca la ora actuală să fi fost campioni mondiali.

Edited by Vlad_22, 26 March 2023 - 14:09.


#30
lupini

lupini

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,243
  • Înscris: 29.12.2006
România, campioană mondială la Minifotbal

Echipa națională a României a câștigat Finala Campionatului Mondial de Minifotbal de la Ras al Khaimah (Emiratele Arabe Unite) la loviturile de departajare, 14 - 13 împotriva Kazahstanului.


Sursa: HotNews



Naţionala de Minifotbal a României e noua Campioană Mondială, după ce a învins în Finală...Kazahstan ! Posted Image


[ https://external-content.duckduckgo.com/iu/?u=https%3A%2F%2Fi.ytimg.com%2Fvi%2FpRDaDJXV40o%2Fmaxresdefault.jpg&f=1&nofb=1&ipt=06436c268ddac5aa0d69939d438653d3909301cd56099e37098c0a1ac5a5a25e&ipo=images - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]



[ https://external-content.duckduckgo.com/iu/?u=https%3A%2F%2Fas.ro%2Fwp-content%2Fuploads%2F2023%2F11%2Fminifotbal1.jpg&f=1&nofb=1&ipt=5d315a28db55d4401ca8b01de229148ec82d2b715ab1a999f075ea91e49d8751&ipo=images - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]


Edited by lupini, 04 November 2023 - 23:13.


#31
sandel1

sandel1

    Avat de 4 kg/75 cm. Ultimul, balastierele usl au distrus râul.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,073
  • Înscris: 24.02.2011
E mincinoasă performanța. Echipa noastră este foarte slabă, am văzut meciul. E mult sub echipele de club care au tradiție în minifotbal.
Adversara (Kaz) a fost de tot râsul, iar românii în loc să-i execute rapid(dacă știau ceva fotbal) au preferat să se complice cu penalty-uri.
Ca să vă faceți o idee de ce gioarsă de "finală de CM" a fost, în ultimele 3 minute nu au jucat nimic la propriu adică portarul laș al nostru a stat cu piciorul pe minge și amândouă echipe au suferit de "buffering" așteptând să se scurgă timpul . Pentru lașitatea asta a plătit la penalty-uri adică nu a prins nici o minge.

Edited by sandel1, 05 November 2023 - 10:51.


#32
Alexandru H.

Alexandru H.

    Parakoimōmenos

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,208
  • Înscris: 03.03.2007
In anii 30 am fost cel mai aproape de a castiga un Mondial. Vorbim de o perioada in care obtineam victorii sau egaluri cu echipe ce castigau sau pierdeau finale de Mondiale.

Asa ca selectia jucatorilor ar trebui sa se faca pe acea perioada.

In 1934 am fost ghinionisti ca am picat din start cu Cehoslovacia, finalista turneului - dar in 1938, cand practic fotbalul romanesc interbelic era la apogeu, ne-am incurcat ca fraierii cu o nationala mediocra, Cuba.

Edited by Alexandru H., 05 November 2023 - 10:56.


#33
lost_in_a_dream

lost_in_a_dream

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,688
  • Înscris: 03.07.2019
Dap. U erai in fata tembelizorului. :D

#34
Alexandru H.

Alexandru H.

    Parakoimōmenos

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,208
  • Înscris: 03.03.2007
Eh... lasa. Nu am chef azi de razboaie.

Edited by Alexandru H., 05 November 2023 - 15:56.


#35
lost_in_a_dream

lost_in_a_dream

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,688
  • Înscris: 03.07.2019
Ma bucur ca stii totusi de gluma. Posted Image

#36
Ovidiu333

Ovidiu333

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 975
  • Înscris: 06.09.2010
Aberezi maxim cu anii 1930 ca eram pe cai mari, cine citeste chiar te crede, aveam o selectionata mediocra, cum am avut pana spre finalul anilor 1960. De fapt tot sportul romanesc a fost la pamant in perioada interbelica. Am castigat doar campionatul mondial de bob in cateva randuri cu Papana & co. dar am capotat la olimpiadă unde n-am iesit pe podium.

Edited by Ovidiu333, 05 November 2023 - 19:06.


Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate