Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii
 Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...
 Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor
 Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android
 

Recomandare stație ITP

* * * - - 2 votes
  • Please log in to reply
23 replies to this topic

#1
BlueEyes93

BlueEyes93

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 544
  • Înscris: 01.09.2014
Salutari,

Vreo recomandare pentru o statie ITP ok?Sa se respecte programarile si sa se treaca 'pe bune'?
Bucuresti sector 3.4.
Ce parere aveti de statiile ITP din reprezentanta?

#2
stalker2142

stalker2142

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,687
  • Înscris: 29.10.2017
Eu ma duc la ITP Dristor, Intrarea Parului ..direct acolo fara programare

#3
smoke

smoke

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,680
  • Înscris: 08.10.2004
intrebi "pentru un prieten"? care e grija ta? daca ai ceva la masina nu mergi la itp mergi la un mecanica sa verifice.  in rest peste tot e pe bune ITP-ul

#4
crocko.dilul

crocko.dilul

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,506
  • Înscris: 30.07.2007
Lunclas, pe Oltenitei

#5
Adm

Adm

    Property Caretaker

  • Grup: Administrators
  • Posts: 24,040
  • Înscris: 22.05.2003
De obicei, se cauta statii care te trec daca ai probleme, altfel intri in prima statie care iti iese in cale. :D

#6
BlueEyes93

BlueEyes93

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 544
  • Înscris: 01.09.2014

 Adm, on 23 noiembrie 2022 - 19:13, said:

De obicei, se cauta statii care te trec daca ai probleme, altfel intri in prima statie care iti iese in cale. Posted Image
Probleme nu sunt,dar am tot citit niste review-uri pe Google cum ca nu se tine cont de programare pentru anumite statii si de asemenea si cu atitudinea personalului.
As prefera sa se respecte programarile datorita programului meu de lucru nu foarte flexibil. Si cea mai apropiata statie ar fi cea din reprezentanta Posted Image

#7
abac

abac

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,243
  • Înscris: 28.10.2018
Statiile ITP colcaie de spagari.

De cate ori m-am dus cu masina diesel de 10+ ani: E diesel? aaa pai asta nu trece noxele.

Absolut de fiecare data, la orice statie, fara exceptie. Deci toti sunt obisnuiti sa primeasca spaga, chiar daca trece, chiar daca nu.

#8
xew

xew

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,506
  • Înscris: 30.12.2007
De regula se tine cont de programare, dar de exemplu daca tu esti programat la 11.00 si ala de la 9.30 daca are ghinion ii blocheaza masina pe rampa asteapta pina vine inspectorul RAR sa reinspecteze masina, e normal ca se da totul peste cap pina la terminarea programului. Cel mai bine e sa mergi unde sunt 2-3 inspectori ITP care lucreaza pe o rampa, ca ia fiecare o masina pe numele lui, deci mai multe lucrari in acelasi timp. Cel mai nasol e cu un inspector ITP la o rampa, dupa cum spuneam, daca ai ghinion sa blocheze RAR o masina, se da totul peste cap.

#9
florinellll

florinellll

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,052
  • Înscris: 02.09.2009

 BlueEyes93, on 23 noiembrie 2022 - 19:26, said:

Probleme nu sunt,dar am tot citit niste review-uri pe Google cum ca nu se tine cont de programare pentru anumite statii si de asemenea si cu atitudinea personalului.
As prefera sa se respecte programarile datorita programului meu de lucru nu foarte flexibil. Si cea mai apropiata statie ar fi cea din reprezentanta Posted Image
Probabil nu ai trait in Romania in ultimii 20 de ani dupa cum pui problema

#10
rexx

rexx

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,038
  • Înscris: 15.08.2005
eu am fost de obicei la Dacia Nesti Service Bucuresti pe de Sos Berceni 80
https://www.google.r...61!4d26.1379195
masinile au fost in stare bune si nu mi-a cerut niciodata spaga sau sa inventeze probleme fictive ca sa ceara spaga.
la un moment dat am avut becul central de frana ars. m-a trimis la magazin, am cumparat becul si l-am montat, apoi a facut pozele cu toate stopurile mergand. a fost si greseala mea ca nu am verificat inainte de a ma duce acolo daca imi merg toate becurile

#11
adip1962

adip1962

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,487
  • Înscris: 01.07.2020
1. Cred ca sub 10% din masinile cu motoare diesel euro 4 respecta normele de poluare.
2. Cam 30% din masinile cu motoare diesel, euro 5, au scos dpf. Idem, nici gand sa respecte normele.
3. Cam 60% din masinile cu motoare pe benzina, euro 4, nu respecta normele de poluare.
4. Cam 30% din masinile cu motoare pe benzina, euro 5, nu respecta normele...
Despre ce vorbim?
PS. Am inteles ca "inginerii" romani au inceput sa scoata dpf si din masinile cu motoare diesel euro 6. Nu am idee cum, dar se pare ca nu e doar un zvon.

#12
crocko.dilul

crocko.dilul

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,506
  • Înscris: 30.07.2007
Astea-s pareri proprii sau au si vreo cercetare in spate?
Ca eu am benzina euro 5 si ma duc fluierand la ITP

#13
STARTREK1

STARTREK1

    căutător pe gugăl

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,146
  • Înscris: 27.06.2007

 Adm, on 23 noiembrie 2022 - 19:13, said:

De obicei, se cauta statii care te trec daca ai probleme, altfel intri in prima statie care iti iese in cale. Posted Image
si invers - daca ai masina buna te asteapta cu bratele deschise;
se anunta cand e control si fix atunci te programeaza, tu ramai sa te verifice inspectori, si trec pe langa a ta buna 8-9-10 cazane

#14
smoke

smoke

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,680
  • Înscris: 08.10.2004
benzina euro 3 , nu am dat spaga niciodata.

normele de poluare se considera cele ale masinii..daca e euro3 - tre sa respecte normele euro3, nu ultimele norme, ca toti zic....nu are cum sa treaca..pai nu e verificata vs normele euro6...e verificata vs nomrele euro3..si daca masina e ok, trece, de ce sa nu treaca

#15
dorin_2k

dorin_2k

    Master Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 48,068
  • Înscris: 01.12.2001
Eu am trimis mașina cu un prieten la ITP când nu am avut timp de asteptare

#16
yekun

yekun

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,426
  • Înscris: 13.10.2022

 adip1962, on 23 noiembrie 2022 - 20:18, said:

1. Cred ca sub 10% din masinile cu motoare diesel euro 4 respecta normele de poluare.
2. Cam 30% din masinile cu motoare diesel, euro 5, au scos dpf. Idem, nici gand sa respecte normele.
3. Cam 60% din masinile cu motoare pe benzina, euro 4, nu respecta normele de poluare.
4. Cam 30% din masinile cu motoare pe benzina, euro 5, nu respecta normele...
Despre ce vorbim?
PS. Am inteles ca "inginerii" romani au inceput sa scoata dpf si din masinile cu motoare diesel euro 6. Nu am idee cum, dar se pare ca nu e doar un zvon.

Vorbim de niste prostii pe care le scrii tu pe forum fără să ai nici o bază, credințe de ale tale rezultate din cercetarea zațului din cafea rămas pe fundul ceștii.

Nu "inginerii" români au inventat egr off și dpf off, ei doar le-au preluat de la colegii lor din țările alea "cu apă caldă" pe care le pupați in cur ca fiind model de corectitudine.

Mai bine nu mai vorbim, decât să batem câmpii...

#17
adip1962

adip1962

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,487
  • Înscris: 01.07.2020
Cel mai bine ar fi sa ne amintim cei 7 ani de acasa. Si chiar daca nu suntem de acord cu cineva (care este mai informat decat voi) sa nu ne apucam sa aruncam cu pietre. Dar aruncatul cu pietre tine de o anumita educatie si cultura. Nu are rost sa ma cobor la a ta.

#18
Adm

Adm

    Property Caretaker

  • Grup: Administrators
  • Posts: 24,040
  • Înscris: 22.05.2003

 STARTREK1, on 23 noiembrie 2022 - 20:26, said:

si invers - daca ai masina buna te asteapta cu bratele deschise;
se anunta cand e control si fix atunci te programeaza, tu ramai sa te verifice inspectori, si trec pe langa a ta buna 8-9-10 cazane
Da, am patit-o!
Avem programare la unghii facuta cu o luna inainte (da, e coada imensa) si nenea mi-a spus ca masina e blocata pe statie ca vina sa o vada inspectorul RAR.
Masina era ca ok, batranica (7 ani), dar putini km.

Am facut un scandal monstru si am spus ca sun la 112.
Pana la urma am vb cu nenea de la RAR si a spus ca si asa e cam departe statia si nu are chef de scandal :D

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate