Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Strategie investie pe termen lung...

Modulator FM ptr auto alimentat p...

orange cablu f.o. - internet fara...

Robinet care comuta traseul
 A fost lansata Fedora 40

Samsung S24 plus

Imi iau un Dell? (Vostro vs others)

Abonati Qobuz?
 transport -tren

Platforma electronica de eviden&#...

Cot cu talpa montat stramb in per...

Sfat achizitie sistem audio pentr...
 tavan fals rigips

Ce preferați: produse mai scumpe ...

Demagnetizare (minimala) ori ba?

Cum pot sa vad pe un proiector pr...
 

Cafeneaua Pasionaților de Fotbal.

* * * * - 10 votes
  • Please log in to reply
6834 replies to this topic

#469
Calin72

Calin72

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,108
  • Înscris: 25.01.2021

View Postminereu, on 04 decembrie 2022 - 22:32, said:

Franta Anglia va fi foarte interesant.
Mda,nu va fi usor deloc...,Anglia nu pare...,ci chiar este o echipă solidă...,să sperăm că Giroud Posted Image ...va fi la înălțimea așteptărilor...

#470
ramurel

ramurel

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,946
  • Înscris: 12.07.2008
Sunt curios ce i-a spus Henderson lui Bellingham la ureche, când i-a dat pasa de gol : "te aștept pe Anfield !" :)

#471
ramurel

ramurel

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,946
  • Înscris: 12.07.2008
Ce îmi place la Brazilia, că mi-am amintit că cineva zicea pe aici că au 9 atacanți in joc ( o fi fost ironic sau nu, nu știu), dar chiar așa și joacă la turneul ăsta, din ce am observat. Din 433 sau 424, ce o fi, uneori pe atac, pe lângă fundașii laterali urca și fundașul central  Marquinos ( și când zic că urcă, mă refer că am observat că ajunge până în careu de multe ori) și rămân să apere careul doar Thiago Silva și Alison  :)
Chiar că îți trebuie "balls" să joci așa și, sincer sa fiu, mie unul îmi place.
De asta ziceam la început că Brazilia e favorită pentru că îl are pe Alison.
Diseară cred că un 2 sau 3 la zero ar fi un scor realist, părerea mea. Un 1-0 in prima repriză, să-i facă pe Kim, Kim, Kim și Kim să urce, apoi inca unul sau două goluri, cel puțin, să fie.

Dar nu prea multe,  că mi-am amintit de povestea cu acel 7-1 , in care ( true story ) Loeb la zis la pauză la vestiar că 5-0 e de ajuns și să o lase mai moale in repriza a două. Însă un jucător neamț nu a auzit indicațiile lui Loeb, pentru că era la budă in timpul pauzei și în repriza a doua a dat golurile 6 și 7 :)

#472
BundesligaFan

BundesligaFan

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,104
  • Înscris: 28.12.2016
Cât de slab au executat japonezii penalty urile.

#473
iZet

iZet

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,400
  • Înscris: 06.11.2014
Si-au batut joc de penalty-uri...

#474
Calin72

Calin72

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,108
  • Înscris: 25.01.2021
Bun deci după canguri...s-au dus si samuraii...si in curând ii ajung din urmă si dragonii Posted Image ...

Avea dreptate Rămurel...Brazilia joacă cu Neymar...,Paqueta...,Richarlison...,Vinicius si Raphinha...,toti atacanți pur sânge...,chiar că ai nevoie de de ”balls”...pt ai folosi pe toti in același timp...,dar imi place curajul asta nebun...

Edited by Calin72, 05 December 2022 - 20:34.


#475
iZet

iZet

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,400
  • Înscris: 06.11.2014
Viata grea pentru Argentina ca sa ajunga-n finala, la cum joaca Brazilia... Dar parca vad ca rezolva arbitrii cu cate-un penalty inventat sau goluri anulate.

Edited by iZet, 05 December 2022 - 21:12.


#476
Calin72

Calin72

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,108
  • Înscris: 25.01.2021
Băieți,vă place meciul Posted Image ...sau aveți obiecții...

Brazilia face spectacol...,dragonii au incercat schema cu fundul in poartă...ca si in Budăsliga Posted Image de la noi...,dar nu le-a tinut schema Posted Image ...

#477
Calin72

Calin72

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,108
  • Înscris: 25.01.2021
Bun...,văd că obiecții nu sunt Posted Image ...,înseamnă că dispariția dragonilor Posted Image ...nu deranjează prea tare pe nimeni...

Brazilia se califică meritat...chiar dacă la pauză a oprit motoarele...

Astfel vom avea in sferturi si pe Brazilia alături de Croația...,mă astept ca Brazilia să fie una din semifinaliste...

#478
minereu

minereu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,648
  • Înscris: 22.02.2015
Sper sa avem Brazilia Argentina in semifinale.

#479
ramurel

ramurel

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,946
  • Înscris: 12.07.2008
Am un feeling că Elveția face o surpriză diseară. Are oarece resurse să o facă, cred eu ...

#480
BundesligaFan

BundesligaFan

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,104
  • Înscris: 28.12.2016

View Postramurel, on 06 decembrie 2022 - 16:30, said:

Am un feeling că Elveția face o surpriză diseară. Are oarece resurse să o facă, cred eu ...

Bine ar fi. Poate face și Marocul o surpriză. :)

#481
Calin72

Calin72

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,108
  • Înscris: 25.01.2021

View Postramurel, on 06 decembrie 2022 - 16:30, said:

Am un feeling că Elveția face o surpriză diseară. Are oarece resurse să o facă, cred eu ...
Fie vorba intre noi Posted Image ...asa cum am cateva nationale care imi plac...tot asa am cateva care nu-mi plac deloc...,ghici printre care e Elvetia...si printre care...Portugalia Posted Image ....

Dar pana la Elveția...care are echipă incomodă pt orice adversar...să ne concentrăm pe primul duel...

Si Maroc are echipă bunicică...,Bono-Sevilla...Hakimi-PSG...,Saiss-Besiktas ex Wolves...,Mazraoui- Bayern...,En Nesyri-Sevilla...,Ziyech-Chelsea...si nu doar că băietii astia fac simplă figurație pe acolo(cum făceau ai nostri la Galata...de erau să pice in B...),ci joacă frecvent...si o fac bine...

Însă sunt convins că Spania nu va repeta figura din meciul cu Japonia...,deci văd Spania in sferturi...

#482
SidTheKid

SidTheKid

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,297
  • Înscris: 07.01.2009

View Postramurel, on 06 decembrie 2022 - 16:30, said:

Am un feeling că Elveția face o surpriză diseară. Are oarece resurse să o facă, cred eu ...

Nu ar fi nicio surpriza mare, echipele joaca cam la acelasi nivel.

#483
iZet

iZet

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,400
  • Înscris: 06.11.2014
Nu va fi nicio surpriza, vor avea grija qatarezii sa inventeze niste penalty-uri ori sa anuleze goluri astfel incat Ronaldo sa mearga mai departe...

#484
Calin72

Calin72

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,108
  • Înscris: 25.01.2021
Maroc e o echipă compactă...foarte disciplinată tactic...si in multe momente mai stau si cu fundul in poartă pe 3 linii...,dacă nu pică primul gol va fi greu...,chiar dacă nu sunt brazilieni...,băietii astia care joacă toti la echipe bune din Europa...stiu cu mingea si trebuie să fi pe fază la contraatacurile lor ce pot fi destul de periculoase...

#485
iZet

iZet

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,400
  • Înscris: 06.11.2014
Deci.. Spania s-a lasat invinsa de Japonia? Sau...

#486
Calin72

Calin72

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,108
  • Înscris: 25.01.2021

View PostiZet, on 06 decembrie 2022 - 18:51, said:

Deci.. Spania s-a lasat invinsa de Japonia? Sau...
Samuraii sunt la nivelul dragonilor...,adică echipe entuziaste,cu o bună pregătire fizică...,dar cam atat..., si pot spune încă destul de naive tactic...

Maroc fără să aibă o istorie si tradiție in fotbal...,la ora actuală are o echipă bună,toti jucători jucând la echipe bune din Europa...si aici se face diferența...,iar dacă nu reusesti din timp să le dai 1 gol si să-i faci să se deschidă...,odată cu trecerea timpului vei avea probleme...

Spania are 76% posesie...

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

4 user(s) are reading this topic

0 members, 3 guests, 1 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate