Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric
 CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...
 Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...
 Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11

securitate - acum se dau drept - ...

Farmacia Dr Max - Pareri / Sugest...
 

Cafeneaua Pasionaților de Fotbal.

* * * * - 10 votes
  • Please log in to reply
6851 replies to this topic

#1567
Calin72

Calin72

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,111
  • Înscris: 25.01.2021
Azi avem destule meciuri bune...,incepem in forță la 14,30 cu un derby de zile mari...Liverpool după pălmile si spițele in fund primite in ultimul timp inclusiv de la echipe mici...va incerca sa mai spele din rusine in fața unei alte echipe ce pluteste de ceva vreme in derivă după cum bate vântul...Chelsea...campioana transferurilor Posted Image ...,Magicianul vs Klopp...,vom vedea cine e mai inspirat...

In jocurile de la ora 16,30 vor juca revelațiile din Bundesliga...,si poate va dori Fanul să le prezinte...astfel încât si alți pasionați să prindă drag de fotbalul german..

De la ora 17 avem 2 jocuri extrem de interesante...si care se joacă cu satârul deasupra capului...West Ham - Everton si Leicester - Brighton...cu impact ridicat pt zona inferioara a clasamentului...,dar si Southampton - Villa unde Sfinții par deja condamnați...ori Bournemouth - Nottingham sunt la fel de decisive pt retrogradare sau salvare...

De la ora 19 Napoli speră să confirme in deplasarea de la Salernitana...

La 19,30 Crystal Palace isi încearcă sansa cu Newcastle...o echipă ce speră la un loc de UCL...

Tot de la ora 19,30 se joacă si in Bundesliga...dar nu aprofundez pt că nu sunt pe teritoriul meu Posted Image ...

De la ora 20 joacă Blatosani...echipă pt care blaturile vin ca o mânusă Posted Image ...insă cu oltenii (si cu CFR) intotdeauna si-au dat viata pe teren...
Tot de la ora 20 ii avem pe Benfica...

De la ora 21 ii avem pe PSV...ce datorită Magicianului vor juca de acum inainte fără omul lor nr 1 Madueke...

Iar la final de la ora 22 avem o umbră a lui Sevilla ce sezonul asta in mod atipic se luptă să nu retrogrdeze...sau in alternativă ii avem pe Porto ce vor juca intr-o deplasare interesantă la Guimaraes...

#1568
IceCoolExtreme

IceCoolExtreme

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,819
  • Înscris: 06.11.2018
Astazi, fotbal in direct pe Prima Sport PPV 3/4

17:00 - Fotbal - Premier League - Bournemouth - Nottinghamm Forest - Prima Sport PPV 3
18:00 - Fotbal - SuperLig Turcia - Galatasaray - Antalyaspor - Prima Sport PPV 4

#1569
Fly_85

Fly_85

    #5

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,263
  • Înscris: 15.06.2014
eu sunt curios, cati dintre voi de aici joaca si la pariuri sportive, asa de placere Posted Image

#1570
Calin72

Calin72

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,111
  • Înscris: 25.01.2021

View Postjohnnycrush, on 20 ianuarie 2023 - 23:03, said:

PS. Caline meciul din Cupa Frantei e transmis si de France 3
Stiu, canalele naționale franceze mai transmit meciuri din Cupă ...,iar aseară pe France 3 l-am urmărit pt că se vedea cel mai bine,practic lacrimă...,desi puteam să-l văd încă in vreo 2-3 locuri...

View PostFly_85, on 21 ianuarie 2023 - 13:57, said:

eu sunt curios, cati dintre voi de aici joaca si la pariuri sportive, asa de placere Posted Image
Zărnoiu juca sigur...,dar de ceva timp a dispărut din peisaj Posted Image ...,sper să fie ok....,Zărnoiule oriunde ai fi te salutăm si te asteptăm iar printre noi!



Milner fundas dreapta improvizat...,a mai jucat acolo si a fost bulevard...,se pare ca nu invatam nimic...

Imi place...s-a inceput in forță,fără obisnuitele tatonări...,ritmul e foarte bun...

Edited by Calin72, 21 January 2023 - 14:40.


#1571
Fly_85

Fly_85

    #5

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,263
  • Înscris: 15.06.2014
Neasteptat de slab meciul..
Mult sub ceea ce ma asteptam sa vad. Nu e nimic intamplator in pozitiile ocupate de cele 2 echipe..

#1572
ramurel

ramurel

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,947
  • Înscris: 12.07.2008
Pfff, ce obositor e să urmărești jocul lui Liverpool... ( care joc? :) )
Nu că Chelsea ar fi mai breaza, dar el frustrantă impotența construcțiilor la Liverpool

#1573
Calin72

Calin72

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,111
  • Înscris: 25.01.2021
Echipele si-au dorit,voință a fost...putință nu prea...si asta s-a văzut încă din finalul sezonului trecut când jucătorii Cormoranilor erau storși precum lămâile...si Klopp trebuia să observe asta...,atunci trebuia incepută reconstrucția...adusi măcar 2 jucători buni pt fiecare compartiment...,asa n-a făcut decât să mai prelungească agonia si să se mai piardă aiurea încă un sezon...

#1574
beavis03

beavis03

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,571
  • Înscris: 10.04.2009
ce meci plictisitor... ambele echipe parca erau multumite cu egalul...

poate mai frumos e meciul de la Londra... sper sa plece odata inaptul de Lampard...

#1575
SidTheKid

SidTheKid

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,300
  • Înscris: 07.01.2009
Dati-mi si mie linkul ala de la digi cu ce meciuri dau in 4, ca l-am pierdut

#1576
Calin72

Calin72

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,111
  • Înscris: 25.01.2021

View PostSidTheKid, on 21 ianuarie 2023 - 17:32, said:

Dati-mi si mie linkul ala de la digi cu ce meciuri dau in 4, ca l-am pierdut
La ce link te referi...?

#1577
SidTheKid

SidTheKid

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,300
  • Înscris: 07.01.2009

View PostCalin72, on 21 ianuarie 2023 - 17:38, said:

La ce link te referi...?

Unde digi pune poze cu meciurile transmise in 4k.
L-am gasit, la asta ma refeream
https://www.digi.ro/...extraoptiuni/4k

Edited by SidTheKid, 21 January 2023 - 17:47.


#1578
BundesligaFan

BundesligaFan

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,106
  • Înscris: 28.12.2016
Freiburg, locul 2 înaintea etapei, umilita de Wolfsburg. 4-0 in min 56. Bun meci, prost comentariu la prima sport. Și imaginea mi se pare sub cea de la digi.

#1579
minereu

minereu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,650
  • Înscris: 22.02.2015
Nu pare Fanule, imaginea pe posturile Primasport in reteaua Digi e slaba. Eu ma uit pe Prima1 la Leicester Brighton si se vede clar ca.i inferioara calitativ posturilor digisport (care au o calitate a imaginii excelentă). Comentariul la mine e ok, Ion Alexandru, imi place cum comenteaza, e chiar bine.

Si sunetul de multe ori la posturile Primasport este vai mama lui..cel putin in reteaua Digi, ca eu la astia sunt, poate la altii nu or fi probleme. Acu nu inteleg, ori Digi ii lucreaza, ori nu.i nevoie ca sunt ei suficient de amatori si se lucreaza singuri.

#1580
Calin72

Calin72

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,111
  • Înscris: 25.01.2021

View PostSidTheKid, on 21 ianuarie 2023 - 17:45, said:

Unde digi pune poze cu meciurile transmise in 4k.
L-am gasit, la asta ma refeream
https://www.digi.ro/...extraoptiuni/4k
Da ăla e dar de ceva vreme nu mai arată ce meciuri urmează să transmită in 4K...

Edited by Calin72, 21 January 2023 - 18:08.


#1581
Calin72

Calin72

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,111
  • Înscris: 25.01.2021
Leicester care venea după 4 infrangeri consecutive...pierde pe final 2 puncte mari in fața unui adversar greu de invins...

Caramelele si Sfinții sunt practic in Championship...iar Lampard e si el pe făraș...

Iar Nottingham obține un egal prețios la o contracandidata...

Edited by Calin72, 21 January 2023 - 19:08.


#1582
minereu

minereu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,650
  • Înscris: 22.02.2015
Punctele le.a pierdut Brighton Caline, nu Leicester. A fost un meci dominat categoric de Brighton, o echipa ce joaca fotbal, foarte buni McAllister si mai ales Caicedo pe centru, excelent si flancul stang cu Estupinian si mai ales japonezul care este exceptional. Il au si pe copilul asta Ferguson, irlandez, 18 ani care are in 5 meciuri jucate 3 goluri si doua asisturi. Sa vezi ce cota ii face jocul asta copilului...Brighton va incasa masiv din vanzarile viitoare.
Azi mult ghinion, la 1-1 japonezul i.a dat pasa lui March doar i.a si marcheaza dar omu a alunecat si a tras peste stadion. Apoi au avut penalty la Welbeck dar arbitru nici n.a vrut sa revada faza la Var...


#1583
Fly_85

Fly_85

    #5

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,263
  • Înscris: 15.06.2014
Ce ziceti, vor avea viata grea Napoletanii la Salernitana ?

#1584
Calin72

Calin72

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,111
  • Înscris: 25.01.2021

View Postminereu, on 21 ianuarie 2023 - 19:12, said:

Punctele le.a pierdut Brighton Caline, nu Leicester. A fost un meci dominat categoric de Brighton, o echipa ce joaca fotbal, foarte buni McAllister si mai ales Caicedo pe centru, excelent si flancul stang cu Estupinian si mai ales japonezul care este exceptional. Il au si pe copilul asta Ferguson, irlandez, 18 ani care are in 5 meciuri jucate 3 goluri si doua asisturi. Sa vezi ce cota ii face jocul asta copilului...Brighton va incasa masiv din vanzarile viitoare.
Azi mult ghinion, la 1-1 japonezul i.a dat pasa lui March doar i.a si marcheaza dar omu a alunecat si a tras peste stadion. Apoi au avut penalty la Welbeck dar arbitru nici n.a vrut sa revada faza la Var...
Minereu,când ai 2-1 in min 88 si nu câstigi...poti spune că ai pierdut 2 puncte...,nu am analizat prin prisma cine merita mai mult victoria...,oricum Leicester avea mai multa nevoie de puncte pt a se îndepărta de nisipurile miscătoare...

Stim că Brighton are jucători buni...atât Caicedo cât si McAllister sunt peste cel cumpărat de Tunari de la ei...si cu siguranță sezonul viitor vor juca in altă parte...,iar pustiul arată bine...e de urmărit in continuare...

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate