Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Care sunt cele mai mari regrete a...

Alfa Romeo Stelvio 2.2 jtd

Intrebari srl nou

La multi ani @AndReW99!
 Alegere masina £15000 uk

TVR vrea sa lanseze o platforma d...

Strategie investie pe termen lung...

Modulator FM ptr auto alimentat p...
 orange cablu f.o. - internet fara...

Robinet care comuta traseul

A fost lansata Fedora 40

Samsung S24 plus
 Imi iau un Dell? (Vostro vs others)

Abonati Qobuz?

transport -tren

Platforma electronica de eviden&#...
 

Telefon maxim 2500 ron

- - - - -
  • Please log in to reply
19 replies to this topic

#1
IaBaDaBadU

IaBaDaBadU

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 686
  • Înscris: 05.05.2022
Salut, vreau sa imi schimb telefonul. Am tot cautat si m-am oprit la doua. Xiaomi 11t pro si realme gt2. Preturile sunt asemanatoare, plus 100 lei pt realme. Au acelasi procesor, baterie. Cea mai mare diferenta intre ele e ca realme are ois pe camera, xiaomi nu. Xiaomi are rezistenta la picaturi, realme nu. Plus ca din recenzii sistemul lui realme pare superior miuiului xiaomi. Nu stiu pe care sa il aleg. Un sfat? ��‍♀️

Edited by althea, 19 November 2022 - 14:00.
despre teluri se întreabă pe Gastronomie :)


#2
abac

abac

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,365
  • Înscris: 28.10.2018
Ambele sunt telefoane corecte.

Eu am un Realme GT Neo 2 de care sunt mega multumit.

#3
IaBaDaBadU

IaBaDaBadU

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 686
  • Înscris: 05.05.2022
La 11 t pro ma retine acel spate lucios cocalaresc 🙆‍♀️🤦‍♂️ in schimb ecranul e mai bun si difuzoarele la fel. La realme, camera e mai buna si are mai multe antene de receptie, deci semnalul va fi superior. Le-as lua pe amandoua sa le testez 😆

#4
silviu03

silviu03

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,468
  • Înscris: 07.01.2011
Spune ne si ce iti doresti de la telefon.

#5
IaBaDaBadU

IaBaDaBadU

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 686
  • Înscris: 05.05.2022
Pai ce doresc numai exista, jack, slot de card 🤦😆 , minim 256gb memorie.la recenzii vad ca multi se plang de xiaomi, asa ca balanta inclina spre realme gt2 care e foarte laudat.

Ar mai fi samsung s20 fe dar nu as da 2400 lei doar pt brand. Adica exagerat de scump la 2 ani de la lansare.

Edited by IaBaDaBadU, 20 November 2022 - 18:03.


#6
yuukan

yuukan

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 978
  • Înscris: 16.01.2010
Poți să iei în calcul și Xiaomi Poco F4 GT, e pe la 2450 pe net sau 2699 la eMag.

#7
IaBaDaBadU

IaBaDaBadU

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 686
  • Înscris: 05.05.2022
E interesant, trebuie sa vad pe net parerile despre el. Nu prea ma incanta ca are bateria mai mica pt acel procesor.

#8
yuukan

yuukan

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 978
  • Înscris: 16.01.2010
Da, nu știu ce să zic ambele sunt faine și f.asemanatoare.
Încă o diferență e mărimea bezel din partea de jos în favoarea Poco, se poate observa:

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/-_YJdTLRJ8c?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]


#9
MariusEXxTREME

MariusEXxTREME

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 722
  • Înscris: 15.07.2020
Un telefon bun: https://www.emag.ro/...6waAl5HEALw_wcB

Edited by Ciubex, 20 November 2022 - 22:14.


#10
IaBaDaBadU

IaBaDaBadU

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 686
  • Înscris: 05.05.2022
Asus zenfone 8 prea micut 🤦 am mai descoperit realme gt neo 2, bun si mai ieftin. Mai urmaresc.

#11
DarkUser

DarkUser

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 685
  • Înscris: 29.03.2011
ON: strict între cele două, eu aș alege Realme
OFF: Realme GT2 cu 8 GB RAM este 2000 de lei la eMAG! E posibil să fie și mai ieftin pe alte site-uri.

Edited by DarkUser, 20 November 2022 - 20:59.


#12
yuukan

yuukan

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 978
  • Înscris: 16.01.2010
65w vs 120w încărcare la Xiaomi, 500 lei diferență. E bun dacă nu se vrea încărcare f rapidă.

#13
IaBaDaBadU

IaBaDaBadU

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 686
  • Înscris: 05.05.2022
Am gasit pe olx la 1600 cu 8gb sigilat gt2. vandut de firma cu garantie, verificare la livrare, transport gratis. Am sunat dimineata si il daduse ieri 🙆‍♀️😆. Mai avea doar gt neo 2 la 12 mil pe care l-am comandat, tot sigilat. Parca cand vezi preturi bune pe olx, nu iti vine sa mai dai cateva milioane bune in plus la emag 🤦‍♂️. O sa fie prima mea experienta cu realme, ca m-am cam saturat de bugurile xiaomi. Daca treaba e buna, vedem pe viitor ce mai apare 😛 sunt curios cum e semnalul, am vazut ca are 11 antene.

#14
optical

optical

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 261
  • Înscris: 31.01.2007

View PostIaBaDaBadU, on 21 noiembrie 2022 - 10:12, said:

Am gasit pe olx la 1600 cu 8gb sigilat gt2. vandut de firma cu garantie, verificare la livrare, transport gratis. Am sunat dimineata si il daduse ieri ��‍♀️��. Mai avea doar gt neo 2 la 12 mil pe care l-am comandat, tot sigilat. Parca cand vezi preturi bune pe olx, nu iti vine sa mai dai cateva milioane bune in plus la emag ��‍♂️. O sa fie prima mea experienta cu realme, ca m-am cam saturat de bugurile xiaomi. Daca treaba e buna, vedem pe viitor ce mai apare �� sunt curios cum e semnalul, am vazut ca are 11 antene.
Buna, poti reveni cu o parere despre Realme Sunt si eu interesat de un telefon cu semnal foarte bun.

#15
GunDALF

GunDALF

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 397
  • Înscris: 19.02.2023
Eu recomand (in urma unei documentari anterioare temeinice si vizite la showroom) pe asta pe care mi l-am cumparat:
https://forum.softpe...edge-30-fusion/
Nu cred sa aiba rival in zona lui de pret.

#16
optical

optical

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 261
  • Înscris: 31.01.2007
L-am avut si eu in atentie dar nu am inca incredere in Motorola. M-am jucat putin cu el la Altex si nu mi-a dat un feeling extraordinar ( poate din cauza culorii magenta).  Prima chestie de care vreau sa fiu sigur ca nu sunt probleme ar fi  semnalul. De ce nu ai incercat Moto Edge 30 Ultra?
Felicitari si sa-l stapanesti sanatos.Am citit si review-ul.

Edited by optical, 04 April 2023 - 11:47.


#17
GunDALF

GunDALF

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 397
  • Înscris: 19.02.2023
Multumesc.
Am incercat si Ultra, dar pe langa ca-mi depasea bugetul, nici n-aveam nevoie de procesorul ala (marginal mai bun) si de celelalte dotari care vin in plus (ecran mai mare, senzor cu mai multi MP etc.).
Faptul ca Motorola e sub aripa Lenovo, cum ziceam si in review, ma face sa cred ca am ales corect. Au suport clienti extraordinar. Am fost asistat de la distanta de cate ori am avut nevoie: prompt si eficient. Cat despre hardware, nu-mi fac probleme, telefoanele actuale au ajuns la maturitate. Motorola a stat dintotdeauna bine la semnal, au ADN bun. Mai mult, Androidul stock pe care-l are puncteaza si el ca argument.
Nu stiu cum e Magenta ala, dar Cosmic Grey e bestial. Feelingul e de premium si eleganta din orice colt ai privi.

#18
optical

optical

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 261
  • Înscris: 31.01.2007
Ce este in cutie pe langa telefon?  Se poate schimba tema ?  Are always-on display? Poate cei de la Motorola chiar vor intre bine pe piata din moment ce spui ca au un Customer Relation bun. Vad ca intre timp a aparut si Edge 40 Pro Posted Image
Incep sa ma gandesc la Motorola !!!

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate