Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
[email][nvidia] Your GeForce NOW ...

Site nesigur

Baghetele ornamentale intre foile...

O recomandare pentru o camera ful...
 Pareri magazin online quickmobile?

Unde gasesc banane albastre?

Despre compania de aministrare Sq...

Durere taietura deget dupa 2 luni
 Dalți gravare lemn

Didgeridoo

Motorola Edge 50 Ultra

Gaura perete apartament cu evitar...
 Orientare antena prime focus

Problema conectare mail yahoo

comisioane asociatie proprietari

Primul sistem de televiziune cu p...
 

Card Smart CAM DIGI

- - - - -
  • Please log in to reply
7 replies to this topic

#1
MarianIntreaba

MarianIntreaba

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 79
  • Înscris: 19.05.2017
Salut, astazi m-am portat la digi, cand au venit baietii sa imi puna cablu si internet eu nu eram acasa era doar mama si ea cum nu a vorbit prea mult cu baietii ei au instalat netul au bagat cablul, au bagat programele in televizor dar mi-au lasat si un card de il pot introduce in televizor numit DIGI Smart Cam, intrebarea mea este pt ce este acest card si daca il introduc in TV ce anume imi va debloca, cost contra cost ce face el mai exact :D am googalit dar nu prea am gasit exact ce face, va salut

#2
catalinman

catalinman

    RCS & RDS

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,508
  • Înscris: 16.12.2006
Cardul iti este util daca pe viitor doresti sa activezi extraoptiuni.

De exemplu Film Now, HBO, Adult, 4K.

Daca nu te intereseaza extraoptiuni poti sa stai foarte bine si fara card ca restul grilei digitale este la liber (necodata).

Ai primit cardul pentru ca ai contract pe pachet Digital de 30 de lei sau Popular Digital de 25 de lei.

Daca faceai contractul pe Analogic de 26 de lei sau Analogic Popular de 21 de lei nu mai primeai niciun card.

#3
MarianIntreaba

MarianIntreaba

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 79
  • Înscris: 19.05.2017

View Postcatalinman, on 18 noiembrie 2022 - 20:21, said:

Cardul iti este util daca pe viitor doresti sa activezi extraoptiuni.

De exemplu Film Now, HBO, Adult, 4K.

Daca nu te intereseaza extraoptiuni poti sa stai foarte bine si fara card ca restul grilei digitale este la liber (necodata).

Ai primit cardul pentru ca ai contract pe pachet Digital de 30 de lei sau Popular Digital de 25 de lei.

Daca faceai contractul pe Analogic de 26 de lei sau Analogic Popular de 21 de lei nu mai primeai niciun card.
Bun deci este doar pt extraoptiuni notat, multumesc de raspuns

#4
alexdm

alexdm

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,594
  • Înscris: 10.04.2009
Cardul ăla nu are absolut nicio legătură cu extraopțiunile.
Dacă ai TV care să aibă slot pentru el poți să folosești TV-ul fără decodor extern. Așa scapi de a doua telecomandă și folosești doar telecomanda TV-ului pentru a controla posturile.
Fără el ai nevoie de două telecomenzi, una pentru TV și una pentru decodorul extern de unde schimbi programele.

#5
modoran

modoran

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,374
  • Înscris: 08.02.2011
Cum nu are legatura cu extraoptiunile ? Pai extraoptiunile merg doar cu cardul ala, restul programelor merg si fara el.  Daca nu intentionezi sa folsesti vreodata extraoptiuni atunci nu prea ai de ce sa iei pachetul Digital, sa dai 5 lei ( sau 4 ) in plus degeaba.

#6
alexdm

alexdm

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,594
  • Înscris: 10.04.2009
Extraopțiunile merg și cu un decodor extern. Ăla nu face altceva decât să-l înlocuiască.
Dacă nu știi despre ce vorbești mai bine taci.

Edited by alexdm, 19 November 2022 - 12:46.


#7
blackskorpion

blackskorpion

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,605
  • Înscris: 10.01.2008
Cardul are exclusiv rolul de a oferii acces la extraoptiunile activate!!
Indiferent ca, este introdus într-un echipament "decodor" fie un modul CI+(smartcard).

Daca clientul nu are pe cont activate extraoptiuni, nu are nevoie de nici un tip de echipament (decodor sau ci+)

#8
blackskorpion

blackskorpion

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,605
  • Înscris: 10.01.2008

View Postcatalinman, on 18 noiembrie 2022 - 20:21, said:

Cardul iti este util daca pe viitor doresti sa activezi extraoptiuni.

De exemplu Film Now, HBO, Adult, 4K.

Daca nu te intereseaza extraoptiuni poti sa stai foarte bine si fara card ca restul grilei digitale este la liber (necodata).

Ai primit cardul pentru ca ai contract pe pachet Digital de 30 de lei sau Popular Digital de 25 de lei.

Daca faceai contractul pe Analogic de 26 de lei sau Analogic Popular de 21 de lei nu mai primeai niciun card.

A explicat asta un reprezentant RDS deci sigur despre asta e vorba!!!

View Postalexdm, on 19 noiembrie 2022 - 12:45, said:

Extraopțiunile merg și cu un decodor extern. Ăla nu face altceva decât să-l înlocuiască.
Dacă nu știi despre ce vorbești mai bine taci.

Nu are rost sa fii agresiv in limbaj. Decodorul inlocuieste modulul CI+ si modulul inlocuieste decodorul. Fiecare alege ce doreste. Ambele fac acelasi lucru. Asigura deblocarea extraoptiunilor!

Edited by blackskorpion, 19 November 2022 - 15:36.


Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate