Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Acoperire gol extrior intre termo...

Intreprindere individuala fara ac...

Marci Biciclete - recomandari

Lipsa Tensiune pe o Faza, bransam...
 Recomandare bicicleta copil 5 ani.

Recomandare kit automat acces usa

[email][nvidia] Your GeForce NOW ...

Site nesigur
 Baghetele ornamentale intre foile...

O recomandare pentru o camera ful...

Pareri magazin online quickmobile?

Unde gasesc banane albastre?
 Despre compania de aministrare Sq...

Durere taietura deget dupa 2 luni

Dalți gravare lemn

Didgeridoo
 

Zbor SUA, timp transfer Amsterdam doar 55 minute

- - - - -
  • Please log in to reply
24 replies to this topic

#19
adisz

adisz

    Targu Mures

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,989
  • Înscris: 07.11.2006

View Postdanigoleman, on 17 noiembrie 2022 - 22:32, said:

am in vedere un zbor OTP->AMS->San Francisco, dar vad ca are escala de doar 55 minute pe Schiphol.

Deja ai gasit solutia

View Postdanigoleman, on 17 noiembrie 2022 - 23:09, said:

uitandu-ma acum vad ca mai au si alt zbor tot Spre San Francisco direct si cu 3 ore mai tarziu tot prin KLM/Delta,


#20
cattavencu

cattavencu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,774
  • Înscris: 19.09.2006

View Postdorin_2k, on 18 noiembrie 2022 - 06:38, said:

Eu am așteptat 7 minute pe scaun  din momentul opririi avionului până s-au deschis ușile. Juma de avion a stat in picioare. Oare de ce?
Totuși ai timp 55 minute.

Daca esti la geam (A sau F) sau la mijloc (B sau E), pai nici n-ai cum sa te ridici.

#21
SharonCollins

SharonCollins

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,187
  • Înscris: 07.04.2017
Nepoata mea asta vara a pierdut conexiunea la Amsterdam, avand intervalul asta mic de timp. Si ca sa fie tacamul complet si  bagajele au ajuns dupa 3 zile. Nu as lua bilet asa .

#22
Tonic Water

Tonic Water

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,336
  • Înscris: 09.07.2005
Nu te risca in perioada actuala la Amsterdam, sunt extrem de slabi la transferuri anul asta, am trecut acum 3 saptamani prin Schiphol,  veneam din Kazakstan  ,era sa pierd zborul din cauza intarzierii la pasapoarte (coada de 45 de minute) si control securitate, la fel am stat 30 minute, pe culoare skypriority la transit. La security check coada sky priority era mai lunga decat la normal. La transit ai niste cozi speciale pt pasageri cu transit scurt la pasapoarte dar oricum te risti ca si acolo sunt cozi imense Bagajele cu 45 de minute transit nu o sa vina odata cu tine.

#23
danigoleman

danigoleman

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,500
  • Înscris: 13.09.2022
Hahaha- am nimerit "din lac in put"...luasem alt zbor, cu escala de 4 ore, dar astia de la KLM  l-au schimbat si mi l-au dat tot pe asta cu escala de 55 minute...

Acum intrebare e: to cancel or not to cancel?

#24
Lex404

Lex404

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 35,480
  • Înscris: 19.04.2009
E ok. Eu am tranzitat AMS in 20 de minute cu zboruri US - PL (Salt Like City - AMS avusese întârziere o ora…)

Dacă e rezervabil atunci ai cum sa faci transferul liniștit.

#25
mhro

mhro

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 290
  • Înscris: 03.05.2020

 danigoleman, on 22 decembrie 2022 - 21:09, said:

Hahaha- am nimerit "din lac in put"...luasem alt zbor, cu escala de 4 ore, dar astia de la KLM  l-au schimbat si mi l-au dat tot pe asta cu escala de 55 minute...

Acum intrebare e: to cancel or not to cancel?

Uita-te la flight history pe rutele acelea sa vezi timpii de aterizare/decolare.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate