Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Boxa membrana tweeter infundata

ajutor

Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay
 Izolare zid exterior de scandura

Dezinstalare drivere W11 23H3

Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...
 De ce sunt oamenii nostalgici

Cum vand casa fara factura Hidroe...

Scor FICO minim

Tonometru compensat CAS?
 polita RCA ONLINE

Termostat frigider - verificare

Mai au PC-urile vreun viitor?

Centrala termica immergas
 

Teorii ale conspirației bizare.

* - - - - 1 votes
  • Please log in to reply
114 replies to this topic

#91
gogutu77

gogutu77

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 626
  • Înscris: 15.07.2022

View Postandreyvsjoker, on 09 decembrie 2022 - 22:22, said:

Da cum sa cred asa ceva? e o ineptie sa crezi ca sunt chip-uri implantate prin vaccin
MAC-urile pe care le gasesti tu fara Vendor specific sunt dispozitive bluetooth ieftine. Alocarea si rezervarea de adrese costa bani asa ca dispozitivele ieftine folosesc ce e liber.

Si care ar fi dispozitivele alea ieftine? Nici macar o chinezarie ieftina nu transmite doar MAC-ul fara o descriere. Super mega bluetooth speaker sau ceva similar sa stie useru la ce sa se conecteze.

Sunt 100% transmise fie de oameni fie de telefon. Eu vad doar trei variante: fie toate babele din tramvai sunt hackeri si fac MAC spoofing; fie androidu activeaza BT fara stirea userului si transmite date doar de el stiute, fie face parte din noul control grid. Internet of Bodies. Se lucreaza la asta de cel putin douazeci de ani. Integrarea identitatii digitale cu CBDC, greenpass, social credit score ...


#92
andreyvsjoker

andreyvsjoker

    unProfessional Joker

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,252
  • Înscris: 25.01.2007
I see, OK Posted Image  Posted Image  Posted Image

Edited by andreyvsjoker, 14 December 2022 - 17:38.


#93
gogutu77

gogutu77

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 626
  • Înscris: 15.07.2022
Despre valu de morti subite la tineri dupa vaccinare se discuta la conspiratii sau deja se accepta ca adevarate?

#94
hellmarvel

hellmarvel

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,907
  • Înscris: 12.03.2010

View Postgogutu77, on 06 ianuarie 2023 - 07:14, said:

Despre valu de morti subite la tineri dupa vaccinare
Cit e valu' cit e calu'?
Comparativ la numarul de tineri vaccinati, ti se mai pare asa un val? Cel mult poti sa conspirationesti ca vaccinul n-a avut nici un efect in fata bolii, dar sa spui ca a provocat moartea cuiva, trebuie sa-ti fi sarit niste cuie de pe casa.

#95
crisstonne

crisstonne

    Ἀταραξία

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 40,285
  • Înscris: 13.01.2011

View Postkrtyna, on 17 noiembrie 2022 - 22:20, said:

... "NU MA BAGATI IN SEAMA, VOI FI BANAT IN CURAND SI MESAJELE PLINE DE URA IMI VOR FI STERSE"...
Conspiraționist  :roflmaofast:
Uite că ai trecut cu bine, în noul an.

View Postgogutu77, on 06 ianuarie 2023 - 07:14, said:

Despre valu de morti subite la tineri dupa vaccinare se discuta la conspiratii sau deja se accepta ca adevarate?
Se acceptă că mor și tinerii, nevaccinați, fără alte boli asociate  😉
Tocmai ce a plecat" o tînără, păcat cu dezinformările actuale   😢

View Posthellmarvel, on 06 ianuarie 2023 - 09:43, said:

... trebuie sa-ti fi sarit niste cuie de pe casa.
Exact!
Se știe, nu de azi, nu de ieri, că ai o marjă minusculă de rateuri, se numește efectul cost/ beneficiu.

Organismul uman nu este un agregat mecanic, îl montezi, îl gresezi, și dacă nu ai greșit nimic, va funcționa fără greși, ori de cîte ori îl multiplici.

#96
pufonel

pufonel

    Oglinda, oglinjoara, cine-i cel mai pufos din tara?

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,867
  • Înscris: 28.11.2006

View Postandreyvsjoker, on 09 decembrie 2022 - 09:44, said:

Pentru metalele pretioase si nu numai valoarea e data si de raritate. Ele nu produc plus valoare, nu au utilizari practice care sa le dea valoare.  
Astfel, daca am avea o inflatie de aur sau diamante valoarea acestora ar lua-o la vale.

Partial ai dreptate, mai exacrt cu partea a 2-a.Dupa cucerirea Americii de catre spanioli, pretul aurului in Europa a scazut de 5 ori (parca, nu mai stau sa caut cifra exacta).

Pe de alta parte, aurul si platina au o multime de utilizari practice. Orice telefon mibil contine circa 1 g de aur, in special in conductori. Platina este folosita drept catalizator, inclusiv in tobele de esapament, dar si in sute de procese industriale.

Iar daca s-ar gasi un asteroid care sa contina metale rare si daca aducerea lui pe Pamant ar fi posibila, fii sigur ca ar sari americanii sa-l inhate, ca sa nu mai depinda de zacamintele din China.

#97
gogutu77

gogutu77

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 626
  • Înscris: 15.07.2022
Forumul Economic Mondial al lui Klaus Schwab a declarat că oamenii nu ar trebui să mai aibă dreptul de a deține o mașină proprie și că pot, în schimb, „să meargă pe jos sau să împartă cursele”.

Conspirationistii sustin ca participantii la FEM ajung cu avioane private si nu cu carsharing sau bicicleta.

#98
pufonel

pufonel

    Oglinda, oglinjoara, cine-i cel mai pufos din tara?

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,867
  • Înscris: 28.11.2006
Aia nu e conspiratie, se poate verifica pe flightradar24 sau alte siteuri asemanatoare. Si din pacate e real.

#99
gogutu77

gogutu77

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 626
  • Înscris: 15.07.2022
Uniunea Europeană a autorizat intrarea pe piață a unui aliment nou produs de Vietnam, care va intra în compoziția mai multor produse alimentare din UE. Este vorba despre pulberea parțial degresată a greierelui de casă, cu denumirea științifică de Acheta domesticus. Făina greierească se va regăsi, de acum încolo, în pâine și chifle multicereale, în biscuiți crocanți și grisine, în preparate din carne, precum și în multe alte produse alimentare. - mai stergem o chestie de pe lista conspiratiilor. ce o mai ramas? anunaki care iau taxa auru de la FED sa ne lase in pace?

#100
Natural4living

Natural4living

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 341
  • Înscris: 10.08.2022

View Postgogutu77, on 09 ianuarie 2023 - 12:48, said:

Uniunea Europeană a autorizat intrarea pe piață a unui aliment nou produs de Vietnam, care va intra în compoziția mai multor produse alimentare din UE. Este vorba despre pulberea parțial degresată a greierelui de casă, cu denumirea științifică de Acheta domesticus. Făina greierească se va regăsi, de acum încolo, în pâine și chifle multicereale, în biscuiți crocanți și grisine, în preparate din carne, precum și în multe alte produse alimentare. - mai stergem o chestie de pe lista conspiratiilor. ce o mai ramas? anunaki care iau taxa auru de la FED sa ne lase in pace?

Si ce rol o avea pulberea aia ,sa te sature,sau sa-ti creasca proteinele din alimente ?

#101
crisstonne

crisstonne

    Ἀταραξία

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 40,285
  • Înscris: 13.01.2011
Este conspirație dacă nu este trecută pe ambalaj, la ingrediente.
Altfel, o să poți să faci în continuare pîine, în casă, din făină de grîu 100%.

A, dar încă este conspirație, nu am văzut încă, produs alimentar cu făină de greieraș".

Ori, este dezinformare, demnă de banare?!
Prea sînt obsedați unii de treaba asta.

View PostNatural4living, on 15 ianuarie 2023 - 19:34, said:

Si ce rol o avea pulberea aia...
Care pulbere, din ce produs vîndut în Ro, cum arată eticheta?!
Are cineva o poză, făcută la produsul vîndut în Ro?!

Nu?
Conspirație   🤷 sau paranoia.

Nu poți să trîntești o axiomă, și să crezi că astfel ai dreptate.

#102
gushpi

gushpi

    cârcotaș

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,056
  • Înscris: 17.01.2012

View Postlupini, on 18 noiembrie 2022 - 20:16, said:

Platon: "adevărul reprezintă acea opinie care se potrivește demonstrației raționale".

acum să ne lămurim ce este raționalul!

#103
crisstonne

crisstonne

    Ἀταραξία

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 40,285
  • Înscris: 13.01.2011

View Postgushpi, on 17 ianuarie 2023 - 15:27, said:

acum să ne lămurim ce este raționalul!
Conform noilor tendințe din societate, iraționalul din capul unora, este considerat raționalul actual, practic, o nouă paradigmă socială.

#104
gushpi

gushpi

    cârcotaș

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,056
  • Înscris: 17.01.2012
io am o vorbă: „sănătatea e de mai multe feluri!”
în consecință raționalul diferă de la o mansardă la alta!

#105
crisstonne

crisstonne

    Ἀταραξία

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 40,285
  • Înscris: 13.01.2011
Clar!  :D

#106
tfmercedez

tfmercedez

    BUFU

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 72,448
  • Înscris: 15.06.2007
Teoria mea bizara a conspiratiei ar fi ca astia au scumpit energia si gazu' pentru ca stiau ca va scadea consumul, urmand o iarna calda.

#107
crisstonne

crisstonne

    Ἀταραξία

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 40,285
  • Înscris: 13.01.2011

View Posttfmercedez, on 23 ianuarie 2023 - 13:39, said:

Teoria mea bizara a conspiratiei ar fi ca astia au scumpit energia si gazu' pentru ca stiau ca va scadea consumul, urmand o iarna calda.
M-am gîndit și eu la treaba asta.
Dar pare mai degrabă cinism, decît conspirație.

Poate este totuși conspirație cinică?!  :scratchchin:

#108
milovme

milovme

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 814
  • Înscris: 01.11.2012
Am vz un video pe yt shorts in care tabloul monalisa arata altfel. Și zicea ca așa și-l amintește el. Și eu mi-l amintesc la fel. Și zice sa cauți pe google sa vezi ca e diferit acuma, Mona Lisa  zâmbește și are un val transparent pe cap.


Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate