Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cu ce va aparati de cainii agresi...

Nu imi platiti coletul cu cardul ...

Mi-au disparut amigdalitele ?

Exista vreun plan de terorizare p...
 Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric
 CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...
 Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...
 

Call recorder pentru Android 12

* - - - - 1 votes
  • Please log in to reply
36 replies to this topic

#19
andreic

andreic

    Very OLD Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 122,614
  • Înscris: 07.02.2003

View Postech, on 15 noiembrie 2022 - 21:04, said:

Pana acum vreo 2-3 luni sigur se putea si prin mixer, nu prin aer.
Eu am incercat la A70 inca din 2020 si nimic, null. Oricum metode se gasesc pentru cine are cu adevarat nevoie se poate ocoli treaba mai incomod dar functional si hi-fi. Sau se pot folosi telefoane chinezesti de nisa ori soft de Asia daca accepti blocarea unor chestii gen wificall si lte call care vor avea probleme.
Limitarea se face din core deci functia de acces la streamul audio este blocata in softul pentru UE.

View PostSinmbad, on 15 noiembrie 2022 - 18:05, said:

Permisiunile astea noi sunt stupide
Este pentru a bloca tamperingul si a proteja intimitatea. Poti sa dai permisiuni individuale complete etc... daca nu folosesti aplciatia ti le retrage samd...

Edited by andreic, 15 November 2022 - 21:08.


#20
Ghibos

Ghibos

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 609
  • Înscris: 24.03.2018

View Postandreic, on 15 noiembrie 2022 - 21:10, said:

Oricum metode se gasesc pentru cine are cu adevarat nevoie se poate ocoli treaba mai incomod dar functional si hi-fi.
Anume?

#21
ech

ech

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 15,821
  • Înscris: 01.09.2006

View Postandreic, on 15 noiembrie 2022 - 21:10, said:

Eu am incercat la A70 inca din 2020 si nimic, null. Oricum metode se gasesc pentru cine are cu adevarat nevoie se poate ocoli treaba mai incomod dar functional si hi-fi. Sau se pot folosi telefoane chinezesti de nisa ori soft de Asia daca accepti blocarea unor chestii gen wificall si lte call care vor avea probleme.
Limitarea se face din core deci functia de acces la streamul audio este blocata in softul pentru UE.
La telefonul anterior nu imi mai functionau aplicatiile de inregistrare tot cam asa, din 2020 si am crezut ca la astea noi ... nici gand.
Si cand colo, la un telefon luat in 2022 mergeau brici, pana la un update recent.

#22
Sinmbad

Sinmbad

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,021
  • Înscris: 22.04.2022
Și mie mi a mers dar nu l pot pastra cu control total al telefonului. Bine că nu vrea sa plece și cu mașina din parcare.

#23
ech

ech

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 15,821
  • Înscris: 01.09.2006
Pe mine m-a deranjat ca vroia bani si nu am terminat instalarea :)
Aveam inregistrat un card care vad ca a expirat si m-a avertizat ca nu are de unde sa ia dupa saptamana gratuita.
Aplicatiile folosite pana acum erau gratuite.

#24
andreic

andreic

    Very OLD Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 122,614
  • Înscris: 07.02.2003

View PostGhibos, on 15 noiembrie 2022 - 21:10, said:

Anume?
Treci convorbirea printr-un dispozitiv extern de inregistrare. Bluetooth sau via cablu:

https://www.emag.ro/...1/pd/DBRPT7MBM/

https://www.cool-man...-8-gb-bluetooth

Edited by andreic, 16 November 2022 - 11:56.


#25
Sinmbad

Sinmbad

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,021
  • Înscris: 22.04.2022

View Postandreic, on 16 noiembrie 2022 - 11:46, said:


Treci convorbirea printr-un dispozitiv extern de inregistrare. Bluetooth sau via cablu:

https://www.emag.ro/...1/pd/DBRPT7MBM/

https://www.cool-man...-8-gb-bluetooth

Și dacă te suna când ești pe strada ?

Te încurci in fire.

Edited by Sinmbad, 16 November 2022 - 14:15.


#26
andreic

andreic

    Very OLD Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 122,614
  • Înscris: 07.02.2003
Am zis e mai incomod... in mod normal daca ai ceva important de ascultat stii deja cand se va intampla si te pregatesti. Ca asa sa inregistrezi pe oricine care suna... e aiurea.

#27
loveparade

loveparade

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,429
  • Înscris: 23.07.2006

View Postandreic, on 15 noiembrie 2022 - 14:32, said:

Nu merge in UE nici pe 11 nici pe 12, nu e voie. Nu poti face nimic care sa mearga fara root.

Ibecilii estia din UE, fac totu in favoarea lor, nu in favoarea noastra.
Chiar, undeori am nevoie de call_rec pentru a-mi reaminti ce am povestit cu o persoana anume sau imi spune ceva ce trebuie notat si nu am timp, pix, sunt in trafic, e galagie nu aud bine, sau vorbesc cu mai multe persoane si nu mai stiu la cine i-am spus si ce i-am spus.

Estia de la UE si-au bagat coada si la sonor prea tare la telefon. Uneori ajung sa-mi bag de tot telefonul in ureche ca sa aud ceva ca lumea. Este incredibil ce au facut nemernicii estia!
Pai daca da unul cu bormasina eu nu mai aud nimic!

#28
eu-DECEBAL

eu-DECEBAL

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,589
  • Înscris: 01.03.2015
Eu am luat un Ihunt s22plus cu 400 de lei cu Android 11 Go si spre surprinderea mea poate inregistra apelul. Cred ca asta e
ramane sigura varianta.

#29
xymzar

xymzar

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,639
  • Înscris: 14.10.2004
Așa poți să folosești Huawei mai vechi.
Am un P20 Pro și un Mare 10 Pro, pe ambele am instalat apk postat de colegul Badmania pe topicul telefoanelor.
Merg impecabil.

#30
eu-DECEBAL

eu-DECEBAL

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,589
  • Înscris: 01.03.2015
Pe ihunt merge cu aplicatia nativa de apelare. Nu stiu daca toate telefoanele ihunt au aceasta functie dar asta are.

#31
andreic

andreic

    Very OLD Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 122,614
  • Înscris: 07.02.2003

View Postloveparade, on 16 noiembrie 2022 - 20:30, said:

Ibecilii estia din UE, fac totu in favoarea lor, nu in favoarea noastra.
Sa nu exageram, "noi" decidem prin reprezentanti in parlamentul UE iar protectia intimitatii este luata in serios de toti membrii, inclusiv de autoritatile noastre. Asa cum violarea corespondentei postale atrage consecinte grave la fel de aplica si pentru convorbiri, cat timp nu exista acordul ambilor pentru inregistrare. Practic producatorii protejeaza cetatenii sa nu intre in bucluc.
Mai mult daca inregistrezi ceva si nu esti autoritate cu mandat si echipament omologat nu are valoare juridica intrucat o proba obtinuuta ilegal nu se ia in considerare in instanta, deci e inutila.

Edited by andreic, 17 November 2022 - 11:13.


#32
Sinmbad

Sinmbad

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,021
  • Înscris: 22.04.2022

View Postandreic, on 15 noiembrie 2022 - 21:10, said:

Eu am incercat la A70 inca din 2020 si nimic, null. Oricum metode se gasesc pentru cine are cu adevarat nevoie se poate ocoli treaba mai incomod dar functional si hi-fi. Sau se pot folosi telefoane chinezesti de nisa ori soft de Asia daca accepti blocarea unor chestii gen wificall si lte call care vor avea probleme.
Limitarea se face din core deci functia de acces la streamul audio este blocata in softul pentru UE.


Este pentru a bloca tamperingul si a proteja intimitatea. Poti sa dai permisiuni individuale complete etc... daca nu folosesti aplciatia ti le retrage samd...
Eu vorbeam de permisiunile pe care le cere aplicatia noua, acolo unde cea veche nu cerea. Adica nevasta noua te lasa-n curu' gol, cea veche inca te mai iubeste, cam asa si cu aplicatiile astea. Pe Android 10 aveam BoldBeast recorder care nu cerea prea multe, pe Andro12 gasesc doar cu pretentii totale

View Postandreic, on 17 noiembrie 2022 - 11:12, said:

Sa nu exageram, "noi" decidem prin reprezentanti in parlamentul UE iar protectia intimitatii este luata in serios de toti membrii, inclusiv de autoritatile noastre. Asa cum violarea corespondentei postale atrage consecinte grave la fel de aplica si pentru convorbiri, cat timp nu exista acordul ambilor pentru inregistrare. Practic producatorii protejeaza cetatenii sa nu intre in bucluc.
Mai mult daca inregistrezi ceva si nu esti autoritate cu mandat si echipament omologat nu are valoare juridica intrucat o proba obtinuuta ilegal nu se ia in considerare in instanta, deci e inutila.

Nu le amesteca. Daca este cu acceptul celeilate parti devine fara incalcarea bunelor moravuri - citeste bine codul civil, nu vorbi din auzite. Ce are infractiunea violarii corespondentei cu admisibilitatea unor inregistrari audio - probatiunea de pe civil ?

Le-ai amestecat si nu intelegi diferentele. Admisibilitatea unei probe este la latitudinea completului de judecata si atat timp cat nu incalca bunele moravuri nu este de neacceptat. Pe partea de infractiuni este cu totul si cu totul altceva, tu ai ramas in minte cu interceptarile ilegale fara madat facute de terti - insa acolo ai interceptare facuta de cineva care nu este parte a convorbirii.

View Postandreic, on 16 noiembrie 2022 - 14:40, said:

Am zis e mai incomod... in mod normal daca ai ceva important de ascultat stii deja cand se va intampla si te pregatesti. Ca asa sa inregistrezi pe oricine care suna... e aiurea.

E stocata in mem volatila provizoriu si daca n-o salvezi "hard" nu mai exista nici o copie. Nu se poate tehnic realiza altfel si tu stii ft bine asta.

Edited by Sinmbad, 17 November 2022 - 20:27.


#33
JoyM

JoyM

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 381
  • Înscris: 15.03.2018
Daca ai s22 poți să-i schimbi csc pe thl că sa ai înregistrare nativa din Samsung phone
Găsești tutoriale pe xda forums ce sa faci

#34
yekun

yekun

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,426
  • Înscris: 13.10.2022
Android 13 pe Samsung A52 cumparat de la Flanco, acum am probat, 20 de minute de apel inregistrate ieri folosind aplicatia Cube ACR.
Merge perfect.

#35
r3my_cc

r3my_cc

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,228
  • Înscris: 12.02.2014
Pe cască bth ai probat?

#36
Razvan319

Razvan319

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,891
  • Înscris: 07.06.2021

View Postyekun, on 07 decembrie 2022 - 13:41, said:

Android 13 pe Samsung A52 cumparat de la Flanco, acum am probat, 20 de minute de apel inregistrate ieri folosind aplicatia Cube ACR.
Merge perfect.

Cube ACR asta solicita și el control total al telefonului ?

Au înnebunit aplicațiile din 2022, majoritatea cer control total al dispozitivului.

Cele mai vechi cereau maxim o permisiune, doua...

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate