Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Succesiune notar versus instanta ...

Montaj aer conditionat in balcon ...

joc idem Half Life gratis

PC game stream catre Nvidia Shiel...
 Pompa de apa HEPU ?!

Vreau o masina electrica de tocat...

Cum ajunge remorca de tir inapoi ...

Alt "Utilizator nou" pe T...
 ULBS INFORMATICA

Index preturi

Boxa membrana tweeter infundata

Am nevoie de poze cu un curcubeu
 Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay

Izolare zid exterior de scandura

Dezinstalare drivere W11 23H3
 

Motorola G82 5G

- - - - -
  • Please log in to reply
8 replies to this topic

#1
Andrei4948

Andrei4948

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 293
  • Înscris: 20.12.2021
Salutare!

Vad ca nu se vorbeste pe aici de Motorola G82, se pare ca a cam disparut de pe piata, probabil din cauza ca a fost inlocuit de G72. Am avut ceva telefoane motorola in trecut iar ultimul pe care l-am avut a fost One Zoom de care am fost super multumit in special pe partea de camere, acum vazand ca au softul stock ca pe telefoanele Pixel (detin si un Pixel 6 Pro) am vrut neaparat sa incerc unul.
Eu il detin de o saptamana si e chiar un midrange foarte ok pentru pretul platit, verdictul meu este urmatorul:

Pro

- Bateria este punctul sau forte si incarcarea rapida, se incarca 30-100% in aproximativ o ora. Tine lejer o zi cu o utilizare intensa, am iesit din casa la ora 6:00 cu 100% iar seara la 22:00 mai aveam 35% (am folosit Chrome, Instagram, Twitter, Youtube, ceva Maps, Facebook si apeluri whatsapp + telefon la greu)
- Ecranul Oled de 6.6" cu 120Hz este excelent cu o luminozitate destul de buna
- Camerele sunt foarte ok in conditii de iluminare buna in special cea principala, pe partea de filmare nu exceleaza dar stabilizarea e buna la 1080p cu 60fps.
- Difuzoarele se aud foarte bine si tare iar sunetul in apeluri este de asemenea suficient de tare si clar (vowifi si volte)
- Semnalul este excelent,  sunt din Bucuresti si am semnal 5G (Orange) cam peste tot, inclusiv pe centura.
- Moto Actions in special Moto Display cu care poti interactiona si poti vedea notificarea doar cu o atingere.
- Dual sim cu slot microSD (daca pui card ocupa locul pentru al 2-lea sim) si mufa Jack.
- Amprenta foarte rapida si comoda fiind pe butonul de power, deblocheaza instant.

Contra

- Procesorul SD695 nu este asa de vioi, telefonul se misca bine dar are unele momente in care are agata, probabil un Sd 778 ar fi fost excelent dar motorola vad ca se cam zgarceste la procesoare ca sa mentina un pret mai mic.
- Folosesc gesturi in locul barei de navigare si nu vibreaza cand dau back, am cautat peste tot optiunea dar nu exista.
- Update-urile nu vin asa de rapid, suntem in noiembrie iar ultimul update de securitate este 1 august.

#2
Ecou81

Ecou81

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 564
  • Înscris: 06.09.2007
Telefonul este beton.
Tot ce ai semnalat este tipic Moto :)

#3
xew

xew

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,557
  • Înscris: 30.12.2007
L-a mai cumparat, butonat, folosit cineva? Ceva impresii legate de el? La altex e 1200 lei acum.

#4
xew

xew

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,557
  • Înscris: 30.12.2007
Am si eu o bucata G82 in mare e ok dar ma dezamageste placa de retea integrata. Stau pe loc si arata full 5G apoi dispare din semnal, apoi o da in 4G full apoi scade semnalul. Activez mod avion apoi dezactivez, initial pare ok apoi pierde semnal. Am avut jumatate de ora disponibila pentru pierdut timpul pe net si nu incarca paginile, nu incarca google, test viteza cu aplicatia ookla uneori nu poate ca da eroare. Degeaba arata 5G ca se misca mai naspa ca pe 3G. Postez niste rezultate, semnalul afisat era full 5G, 4G sau la la 1m de router cu ab FL1000. Pe wifi alte telefoane se duc in 9xxMbps.

Din acelasi loc in casa aceeasi retea wifi test facut cu un XS Max, poza 2.

Attached Files


Edited by xew, 17 January 2023 - 14:10.


#5
andreibanu

andreibanu

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 23
  • Înscris: 26.05.2015
Salut. Am eu Motorola g82 și nu găsesc posibilitatea de a clona aplicații și nici private safe. Sunt  așa bine ascunse sau nu există?

#6
agoo

agoo

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 117
  • Înscris: 07.09.2016
Salut ,
Cum spunea cineva , mi-am luat una bucata G82 5G si in general sunt mulțumit de el .Android 12 actualizat in februarie .Ce nu îmi place , in meniul setări nu mai am icoanele colorate ( sau este o setare ascunsa pentru acest lucru  ) , daca știe cineva va rog un răspuns poate chiar de cei de la Motorola. Mulțumesc

#7
cristiany

cristiany

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,865
  • Înscris: 16.04.2007
Vezi daca te ajuta informatiile acestea: https://en-us.suppor...813/p/30,669,83,

#8
agoo

agoo

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 117
  • Înscris: 07.09.2016

 cristiany said:

Vezi daca te ajuta informațiile acestea: https://en-us.suppor...813/p/30,669,83,

Mulțumesc pentru informație dar mu mă ajuta la nimic , deoarece informațiile sunt vechi si nu se regăsesc in meniul setări ale telefonului.

Aveți recomandări eventual link , pentru folie de sticla moto g82 5G ( care se potrivește perfect la dimensiune ) si pentru husa silicon TPU moale ( sau poate husa tip carte cu închidere magnetica ). Mulțumesc

Edited by agoo, 21 March 2023 - 16:22.


#9
Andrei4948

Andrei4948

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 293
  • Înscris: 20.12.2021
Salutare. Din păcate nu mai am telefonul deci nu știu să-ți spun exact dar ar trebui să găsești in setari-personalizare-ecran acasa, ceva de genul. Sau tii apasat pe ecran si te duci de aici in setari ecran acasa.

Aaa sau cel mai simplu din Moto Actions, acum mi-am adus aminte. Ai acolo toate opțiunile de personalizare.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate