Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Adaptor semnal hi to low

Jocuri Android Multiplayer online...

Diferenta consum smart meter - Co...

Recomandare demontare+instalare ...
 CAIET SERVICE PREDEAL II

Internare spital psihiatrie

CM de snooker 2024

Scot penele dupa montajul tamplar...
 Masina de spalat vase si grasimea

Noua lege de acces in paduri

Sunt ouale proaspete?

Aplicatie invatare limba Germana
 Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...
 

Comportament ciudat drag and drop

- - - - -
  • Please log in to reply
7 replies to this topic

#1
Anonymous1986

Anonymous1986

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,377
  • Înscris: 03.03.2016
1:Am vrut sa copiez niște fișiere(poze) de HDD extern pe cel intern prin drag and drop și in loc sa mi le copieze lea mutat, 2 Tot prin drag and drop aveam pe 1 HDD un folder cu 500 de poze și pe alt HDD 460 poze, am dat drag and drop din folderul cu 500 in cel cu 460 pentru a copia diferența de 40 de poze și în loc sa ma întrebe dacă vreau sa le rescrie sau cum vroiam eu sa le Sara și să-mi copieze doar cele 40 de poze el mi le copiat pe toate și acum am asa poza 1 apoi poza 1 (copy) și tot asa

Folosesc ultima versiune de Linux Mint cinnamon, cum setez sa fie cum era inainte

Edited by Anonymous1986, 10 November 2022 - 21:43.


#2
vj_Heaven

vj_Heaven

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,058
  • Înscris: 19.07.2005
Si in Windows parca ti le muta cand faci drag and drop cu left click.

Normal cand faci drag in drop de pe partitii diferite copiaza iar daca faci pe aceiasi paritie muta.
Nu stiu daca merge schimbata actiunea in copy, paste, cred ca depinde de filemanager. Insa daca tii apasat pe ctrl cand faci drag and drop ar trebui sa le copieze.

Edited by vj_Heaven, 10 November 2022 - 22:49.


#3
vestale

vestale

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,266
  • Înscris: 24.11.2002
Foloseste un manager de fisiere adevarat din familia Commander, de genul: Norton Commander, Midnight Commander, Total Commander sau Free Commander, acolo ai F5(Copy) si F6 pentru mutare.

#4
odastramosilor

odastramosilor

    resemnat

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,725
  • Înscris: 29.02.2004
foloseste alt utilitar, prin d/d se intelege de obicei ca muti, da si tu din butane, ca sa nu ai suprize.
eu folosesc caja
e super

#5
Anonymous1986

Anonymous1986

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,377
  • Înscris: 03.03.2016

View Postvj_Heaven, on 10 noiembrie 2022 - 22:44, said:

Si in Windows parca ti le muta cand faci drag and drop cu left click.

Normal cand faci drag in drop de pe partitii diferite copiaza iar daca faci pe aceiasi paritie muta.
Nu stiu daca merge schimbata actiunea in copy, paste, cred ca depinde de filemanager. Insa daca tii apasat pe ctrl cand faci drag and drop ar trebui sa le copieze.

Da asa e dar nu se întâmplă asta mi-e mia mutat fișierele de HDD extern pe intern in loc sa mi le copieze

#6
phoenix76

phoenix76

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,002
  • Înscris: 25.09.2014
Eu folosesc CTRL+C sau CTRL+X apoi CTRL+V, Uneori CTRL+A pentru a le lua pe toate. Ce e asta cu manager de fisiere, n-am folosit niciodata, de ce complicam lucrurile ?

#7
_bcristian_

_bcristian_

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,567
  • Înscris: 31.12.2006
Probabil ai apasat fara sa-ti dai seama Ctrl, respectiv Shift in timp ce ai dat drop.
Shift forteaza operatiunea sa fie move, Ctrl sa fie copy. Ambele impreuna face shortcut in loc sa copieze.

Edited by _bcristian_, 11 November 2022 - 08:54.


#8
AltTab

AltTab

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 14.12.2005
Drag and drop cu butonul drept elimina orice confuzie

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate