Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Amenintat cu moartea de un numar ...

La multi ani @AndReW99!

Alegere masina £15000 uk

TVR vrea sa lanseze o platforma d...
 Strategie investie pe termen lung...

Modulator FM ptr auto alimentat p...

orange cablu f.o. - internet fara...

Robinet care comuta traseul
 A fost lansata Fedora 40

Samsung S24 plus

Imi iau un Dell? (Vostro vs others)

Abonati Qobuz?
 transport -tren

Platforma electronica de eviden&#...

Cot cu talpa montat stramb in per...

Sfat achizitie sistem audio pentr...
 

Prima gradinita pentru copii ai unor cupluri LGBT la Berlin

* * - - - 7 votes
  • Please log in to reply
63 replies to this topic

#55
MarianG

MarianG

    be that as it may

  • Grup: Moderators
  • Posts: 31,437
  • Înscris: 10.08.2005

 Fane, on 10 noiembrie 2022 - 23:24, said:

care principii?
Mai exista principii ?

#56
Fane

Fane

    cipat

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,239
  • Înscris: 05.06.2002

 hellmarvel, on 11 noiembrie 2022 - 11:08, said:


Alea cu, „discriminarea pe baza de sex, rasa, religie si orientare sexuala”…
Din articolul in limba germana tradus cu google translate:

“ Toți copiii ar fi acceptați. Înscrierile vin de la familii curcubeu, dar și de la berlinezi care pur și simplu locuiesc în apropiere.”

#57
hellmarvel

hellmarvel

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,916
  • Înscris: 12.03.2010

 Fane, on 11 noiembrie 2022 - 14:00, said:

“ Toți copiii ar fi acceptați.
Nah-nah-nah, aici e vorba de discriminarea copiilor ACCEPTATI, nu ca n-ar accepta si altii, si anume scoaterea lor din circuitul gradinitelor "normale" si bagarea lor in gradinite cu "specific". Din cite stiu eu, Germania interzice homeschoolingul din acelasi motiv, ca sa nu aiba copii crescuti in "bule", indoctrinati, samd.

#58
Atreides

Atreides

    Duke, Padishah Emperor, Kwisatz Haderach, Mahdi

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,329
  • Înscris: 28.07.2008

 maccip, on 10 noiembrie 2022 - 15:53, said:


Impunerea unei etici care crezi tu ca ar functiona, nu se poate face decat din ideologie.

Treaba e ca in realitatea unica si irepetabila, indivizii de 5 ani nu stiu ce-i aia gay si nici nu trebuie. Asta-i

Indivizii de 5 ani, cum spui tu, nu stiu, in mod natural , nici multe alte aspecte care pot fi considerate etice, ca nu pune mana si insusi lucrul altuia, nu lovi pe cine te enerveaza , etc, si alte principii componente ale celor 7 ani de acasa, care sunt minimum minimorum de a fi insusiti, chiar daca individul de 5 ani in mod natural e refractar la acestea

Iar asta nu intra la capitolul ideologie, stimate coleg, ci la educarea bunului simt. Iar eu in niciun caz nu ziceam altceva decat ca doar ATUNCI CAND copilul incepe sa puna intrebari, nu inainte de asta, sa nu i se impuie capul copilului- ideologic- ca treba cu gay e caca, mizerie, urat, etc

#59
Atreides

Atreides

    Duke, Padishah Emperor, Kwisatz Haderach, Mahdi

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,329
  • Înscris: 28.07.2008

 stalker2142, on 10 noiembrie 2022 - 15:44, said:


In his book Lautmann (86), who is a former professor of sociology at the German University of ​​Bremen, wrote that paedophilia is a sexual orientation and that children as young as four are capable of consenting to sexual encounters with adults.

Deci ce avem aici, un borosog pedofil care milita pentru legalizarea pedofiliei e in consiliul de administrare a gradinitei.

Deci nu e o gradinita obisnuita, copiii vor primi propaganda legebetista; e un proces de indoctrinare fortata a copiilor

Din motive offtopic, tratatele de psihiatrie considera pedofilia drept orientare sexuala, nu continuam offtopic ce si cum
In rest ai vanturat o porcarie de fake news, nenea ala a dezmintit repetat ca ar fi autorul acelor afirmatii, dar se perpetua minciuna la infinit, ca un veritabil kompromat de tib kaghebist

#60
stalker2142

stalker2142

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,697
  • Înscris: 29.10.2017

 Atreides7, on 11 noiembrie 2022 - 17:43, said:

Din motive offtopic, tratatele de psihiatrie considera pedofilia drept orientare sexuala, nu continuam offtopic ce si cum
In rest ai vanturat o porcarie de fake news, nenea ala a dezmintit repetat ca ar fi autorul acelor afirmatii, dar se perpetua minciuna la infinit, ca un veritabil kompromat de tib kaghebist


Eu la prima cautare am gasit ca este o boala psihiatrica, nu o orientare sexuala.
https://en.wikipedia...wiki/Pedophilia
Pedophilia (alternatively spelt paedophilia) is a psychiatric disorder in which an adult or older adolescent experiences a primary or exclusive sexual attraction to prepubescent children.
Pedophilia is termed pedophilic disorder in the Diagnostic and Statistical Manual of Mental Disorders (DSM-5) and the International Classification of Diseases (ICD-11).

Cat despre individul Lautmann am gasit urmatorul articol pe un site cu tematica LGBT german, unde pare ca si legebetistii se distanteaza de el din cauza actiunilor, afirmatiilor care le-a facut de-a lungul vremii pe tema pedofiliei.

https://www-queer-de...&_x_tr_pto=wapp

In Lautmann's scientific work, pedophilia was always described as an independent form of sex, which should be distinguished from abuse and sexual violence. His assessment of a possible consensual relationship between pedophiles and children was widely criticized. In a 1995 text for a Pro Familia magazine, he attested to "something like a natural agreement of will" between an adult and a child. According to Lautmann, this does not mean that both have consented to the same thing, "but it does mean that the child has consented to the withdrawn forms of pedophile desires and then lets things be done with them that they find fun."
According to Lautmann, the child always has the power to break off the relationship. In view of the power imbalance between adults and children, this assessment seems dubious to many.

The "taz" reported in 2013also that Lautmann was a member of the pedophile lobby group Working Group Humane Sexuality. The article states: "He advocated a separation between sex offenders and 'real life' pedophiles. The latter hardly harmed children because they acted so cautiously."

#61
Atreides

Atreides

    Duke, Padishah Emperor, Kwisatz Haderach, Mahdi

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,329
  • Înscris: 28.07.2008

 stalker2142, on 11 noiembrie 2022 - 18:29, said:

Eu la prima cautare am gasit ca este o boala psihiatrica, nu o orientare sexuala.

Tratatele oficiale de psihiatrie, nu internet data base
Adica DCM- V si/sau ICD 10
Nu prea sunt nici eu de acord cu caracterizarea ca orientare, dar in bibliografia oficiala sunt argumente, discutabile si acestea
Oricum, offtopic
S-au zis multe despre nenea ala, site-ul x citeaza ca, blogul y retine ca afirmatiile lui cutare , multe, niciunul nu a prezentat concret la sursa acele afirmatii
tehnica lu cutare zice ca cutare ar fi zis, dar niciodata proba in sine
kompromat

#62
maccip

maccip

    46 ani

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 33,254
  • Înscris: 06.01.2007

 Atreides7, on 11 noiembrie 2022 - 17:27, said:

Iar asta nu intra la capitolul ideologie
Asta nu. Ca ai venit in zona in care suntem de-acord, chiar daca induci cumva ideea ca n-am fi de acord.

#63
MarianG

MarianG

    be that as it may

  • Grup: Moderators
  • Posts: 31,437
  • Înscris: 10.08.2005

 hellmarvel, on 11 noiembrie 2022 - 15:04, said:

Nah-nah-nah, aici e vorba de discriminarea copiilor ACCEPTATI, nu ca n-ar accepta si altii, si anume scoaterea lor din circuitul gradinitelor "normale" si bagarea lor in gradinite cu "specific".
Din cite stiu eu, Germania interzice homeschoolingul din acelasi motiv, ca sa nu aiba copii crescuti in "bule", indoctrinati, samd.
problmea reala, pe fond, este fix aceasta incadrare, "normal" / "specific".

#64
Bursul

Bursul

    alias Petrov, zilier in DE

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 51,490
  • Înscris: 30.10.2003

 Atreides7, on 11 noiembrie 2022 - 19:19, said:

S-au zis multe despre nenea ala, site-ul x citeaza ca, blogul y retine ca afirmatiile lui cutare , multe, niciunul nu a prezentat concret la sursa acele afirmatii
tehnica lu cutare zice ca cutare ar fi zis, dar niciodata proba in sine
kompromat
Asta a afirmat el:

„Nu sunt un „avocat” al abuzului sau al pedofiliei; Am încercat din greu să-i înțeleg pe autorii pedofili și să le descriu procedurile. Nu am votat niciodată pentru abolirea infracțiunilor sexuale sau abolirea secțiunii 176 din Codul penal. Mi s-a părut întotdeauna extrem de ciudată această cerință. Ceea ce am avut în vedere a fost posibilitatea ca justiția să determine natura agresiunii sexuale în cazuri individuale la stabilirea pedepsei. Dar nici asta nu a fost niciodată subiectul meu - ci clarificarea sex-sociologică și -criminologică a ceea ce se întâmplă în acțiunile care par atât de de neînțeles.
– Rüdiger Lautmann[11]

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate