Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Ce preferați: produse mai scumpe ...

Demagnetizare (minimala) ori ba?

Cum pot sa vad pe un proiector pr...

Joc Drone
 Dropshipping

Sfat achizitie AC Gree Fairy vs P...

MONITOR LG fara sonor !

Batalia pentru Bucuresti - ND, Fi...
 Identificare font

problema ping in jocuri online

Problema calculator

Samsung Galaxy A35
 Sfat pentru aprinderea automata a...

Rfg crescut

Cum reactivez Google Maps?

Conectare tableta X220la Tv
 

Sfaturi pentru Cumparare Teren

* - - - - 1 votes
  • Please log in to reply
23 replies to this topic

#19
QARTUS

QARTUS

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 9
  • Înscris: 08.11.2022

View Postirina2014, on 13 noiembrie 2022 - 09:32, said:

.

In mod normal, cadastrarea celor 4000mp ar tb sa o faca actualul proprietar,...
Cadastrarea și notarea în cartea funciară a fost făcută.
Doar că în actele actuale nu are terenul pe care știa că-l are în actele de moștenire.
Iar cei 20m2, în momentul actual clar nu este stradă, dar se "pupă" cu strada/ulița de intrare.

View Post_Smiley_, on 13 noiembrie 2022 - 08:26, said:


pune si o schita, sa ne lamurim cat de cat cum sunt pozitionate terenurile. chiar si cu incurcaturile astea, terenul s-ar putea sa fie atractiv din cauza pozitiei.
https://imgur.com/a/OJmEeF4
aici aveți două imagini de pe actele actualizate. Conturat cu Verde, e ce doresc sa cumpăr. conturat cu roșu sunt "eu"

Edited by althea, 14 November 2022 - 05:46.


#20
_Smiley_

_Smiley_

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,025
  • Înscris: 24.02.2006
daca cei 20mp sunt intre zona cu rosu si 6L, atunci nu cred ca e atat de nasol (pt ca tot ai acces prin parcela 5A). nu-i grozav sa ai o "peninsula" infipta in terenul tau, dar nu e nici sfarsitul lumii.
daca pretul ti se pare ok, ia-l, dar nu-ti pune sperante prea mari in cei 1000mp lipsa din acte.

#21
irina2014

irina2014

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,541
  • Înscris: 04.03.2014
daca vad bine: partea cu verde din josul schitei (sud), cel unde scrie "6L", parca e sub hotarul de extravilan. Astia ar fi cei 1000mp? Livada

Edited by irina2014, 14 November 2022 - 22:14.


#22
Olteanul_sfios

Olteanul_sfios

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,480
  • Înscris: 22.08.2012
Interesant ar fi ai cui au fost acei 1000 de metri pe vremuri si cand au trecut ei in "rezerva" primariei - mai ales ca nenea ala sustine ca-s ai lui. Sau sunt ai lui doar fiindca tine gastele pe ei de cand se stie?

O vizita pe la arhive, niste harti mai vechi pe la vecini? Poate fix acei 1000 m sunt interesanti si te trezesti cu cineva cu o casuta cu vedere la balta fix acolo. Posted Image

#23
QARTUS

QARTUS

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 9
  • Înscris: 08.11.2022

View PostOlteanul_sfios, on 15 noiembrie 2022 - 13:00, said:

Interesant ar fi ai cui au fost acei 1000 de metri pe vremuri si cand au trecut ei in "rezerva" primariei - mai ales ca nenea ala sustine ca-s ai lui. Sau sunt ai lui doar fiindca tine gastele pe ei de cand se stie?

O vizita pe la arhive, niste harti mai vechi pe la vecini? Poate fix acei 1000 m sunt interesanti si te trezesti cu cineva cu o casuta cu vedere la balta fix acolo. Posted Image

Da. Au fost tot ai "lui" ( a părinților, și are acte de moștenire și vânzare-cumpărare din acea vreme). (vechi de acum 40 și- de ani.)

Chiar în actele părinților mei, apare că suntem vecini tot gardul cu dânsul.
   I-am spus, " Dacă nimeni nu ține cu dinții de el, ar trebui să fie ușor de redobândit în instanță".
ps.   făcuse intabularea și actualizarea în cartea funciară... Nu înțeleg de ce nu i-a explicat nimeni din primărie că nu mai are pământul din actele vechi și trebuie să se judece.... Dar îl anunță acum, "vedeți că vă costă să vă judecați pt. acel pământ. Dar vindel așa că-l rezolvăm noi pe noul proprietar."

#24
QARTUS

QARTUS

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 9
  • Înscris: 08.11.2022

View Postirina2014, on 14 noiembrie 2022 - 22:10, said:

daca vad bine: partea cu verde din josul schitei (sud), cel unde scrie "6L", parca e sub hotarul de extravilan. Astia ar fi cei 1000mp? Livada
Exact. O parte mai mare în stânga, o parte în dreapta (o mică graniță la gardu meu).
Dar e o surpriză și pentru mine că este în extravilan (nu mi-a spus că are și așa ceva)... fix zona mea preferată pentru construit, cu un view mai bun.



Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate