Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric
 CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...
 Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...
 Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11

securitate - acum se dau drept - ...

Farmacia Dr Max - Pareri / Sugest...
 

Nu reusesc sa descarc WhatsApp

- - - - -
  • Please log in to reply
13 replies to this topic

#1
alecsus27

alecsus27

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,591
  • Înscris: 01.07.2006
Buna seara,
incerc sa descarc WhatsApp pe desktop/laptop cu Windows 10 Pro, dar primesc mereu atentionarea de a seta optiunea pentru cookies. Am avut grija sa fie bifata optiunea de a permite cookies de pe toate site-urile, totusi mereu primesc aceeasi atentionare: verificati optiunea privind cookies - si nu permite descarcarea/instalarea WhatsApp.
Windows este updated la zi, am rulat antivirus si nu sunt probleme.
Pe telefon nu am aceasta problema.
Care poate fi motivul?
Multumesc.

#2
__Dan__

__Dan__

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,948
  • Înscris: 15.04.2019
Mie aplicatie WA pe desktop Win 11 imi cere autentificarea la fiecare start/wake-up al PC-ului, asa ca prefer sa ma conectez din browser (raman logat).

#3
alecsus27

alecsus27

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,591
  • Înscris: 01.07.2006
Am uitat sa mentionez ca, pe laptop, pana azi, cand incercam (rareori) sa intru pe Whatsapp (unde era deja instalat), imi cerea intr-adevar sa ma conectez cu ajutorul aplicatiei instalate pe telefon (apropiind codul QR de pe ecran etc.) - si de fiecare data mergea asa.
Pe desktop insa, cand deschideam Whatsapp de pe iconita, nu-mi cerea niciodata conectarea/sincronizarea prin intermediul telefonului, pentru a putea rula aplicatia.
Insa de cateva zile, pe desktop cu Win 10, cand deschid Whatsapp (sau, la un moment dat, pe parcursul cat functionea aplicatia), apare ecran complet alb si atat.
Pe desktop azi am dezinstalat Whatsapp si, cand am vrut sa reinstalez, a intervenit problema cu imposibilitatea descarcarii/instalarii aplicatiei, pe motiv de lipsa setare optiune cookies (desi, cum am spus, am setat sa fie acceptate toate cookies).

Cu privire la laptop, rectific: am verificat acum din nou, aplicatia e instalata si daca o deschid, imi cere sa fac pasii cu codul QR de pe telefon - deci aici functioneaza normal Whatsapp.

#4
Ravy

Ravy

    Don't be sad, get MAD!

  • Grup: Moderators
  • Posts: 16,224
  • Înscris: 05.01.2006
În ce browser încerci să te loghezi pe whatsapp?

p.s. Cum încerci în browser nu tine de Windows, se mută pe Freeware

#5
alecsus27

alecsus27

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,591
  • Înscris: 01.07.2006
In Google Chrome, respectiv Avast Secure Browser (care duce tot la Google Chrome).

#6
Ravy

Ravy

    Don't be sad, get MAD!

  • Grup: Moderators
  • Posts: 16,224
  • Înscris: 05.01.2006
https://support.goog...me/answer/95647
Vezi pentru calculator opțiunile posibile pentru Allow - in acel link la Allow or block cookies

#7
alecsus27

alecsus27

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,591
  • Înscris: 01.07.2006
Pe calculator nu a mers cu cookies blocate, apoi am incercat cu cookies permise - acelasi rezultat.
Apoi am sters toate cookies (dintotdeauna) - la fel.

#8
Ravy

Ravy

    Don't be sad, get MAD!

  • Grup: Moderators
  • Posts: 16,224
  • Înscris: 05.01.2006
Trebuie cookies permise. Chiar aia este problema - că "ai" blocat ceva cookies
Reincearca cu permis (+restart browser și chiar calc) sau dacă tot nu merge încearcă in alt browser cum este posibil ca acel avast browser (sau vreo extensie) să-ți forțeze chrome să nu permită cookies

#9
altuser09

altuser09

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,467
  • Înscris: 25.08.2009
Initiatorul  nu precizeaza daca a incercat sa foloseasca si descarcarea din Microsoft Store.
Ii recomand sa incerce descarcarea aplicatiei. La mine functioneaza foarte bine atat in W10 cat si in W11.

#10
Raz0rblade

Raz0rblade

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 675
  • Înscris: 18.08.2021
Whatsapp web la mine merge in Edge. Ma intreaba de re-autentificare cam odata la luna, dar nu neaparat, doar o estimare aproximativa. Il folosesc asa de mai mult de un an. Rulez W10 64 bit update 22H2 cu update-uri la zi, habar nu am ce setari am la cookies.

#11
cris2d2

cris2d2

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,899
  • Înscris: 16.03.2007
Am instalat Whatsapp Beta din Store, pe W10, si functioneaza fara probleme, l-am adaugat la linked devices pe telefon acum vreo luna dar nu s-a delogat de atunci.

#12
opsy091

opsy091

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,136
  • Înscris: 12.02.2012
Windows 11 si windows 10, merge ok whatsapp. Instalat acuma 2 saptamani caci a disparut subit de pe ambele calculatoare. Dupa cand l-am instalat am vazut ca este o noua versiune. Versiune noua in care primesti mesaje chiar daca inchizi aplicatia (am oprit notificarile).

#13
alecsus27

alecsus27

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,591
  • Înscris: 01.07.2006
Abia acum am regasit topicul, nu stiam unde fusese mutat. Multumesc, am sa incerc toate recomandarile. Pe laptop, cum spuneam, nu sunt probleme, voi vedea pe desktop/calculator (e mai vechi, de prin 2012-2014, dar cred ca asta n-ar trebui sa conteze).

#14
alecsus27

alecsus27

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,591
  • Înscris: 01.07.2006
Am resetat si Google Chrome, apoi in pagina Whatsapp am reusit sa ajung la descarcarea din Microsoft Store. Am verificat sa fie cookies admise.
Dar s-a blocat in timpul descarcarii - dureaza la nesfarsit (in coltul de jos dreapta din fereastra Whatsapp de descarcare scrie: s-a intamplat ceva pe parte... - dar nu se vede mai mult.
Ce e de facut? Sa fie din cauza ca nu am un cont Microsoft?
(inca n-am incercat sa descarc varianta beta)
OK, am vazut ce scrie: ceva nu a mers bine la noi - raportati problema sau reincercati.
Reincerc - acelasi rezultat.
Cum adica "la noi" - la Whatsapp?
Mai tarziu: feed back nu se poate da decat daca sunt conectat la cont Microsoft - pe care nu-l am.
OK, am sa-mi fac cont Microsoft.
Si mai tarziu: inainte de asta, am incercat sa descarc varianta beta din Microsoft store - si asta a mers, la fel si instalarea. Mi-a cerut sa fac conexiunea cu Whatsapp de pe telefon prin codul QR si acum aplicatia merge perfect.
Multumesc cris2d2 !!!

Edited by alecsus27, 08 November 2022 - 19:56.


Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate