Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...
 probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National
 Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...
 Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...
 

Recomandare PC gaming - 4000 lei

- - - - -
  • Please log in to reply
22 replies to this topic

#19
Hider141

Hider141

    trolling here since 2008

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,836
  • Înscris: 06.01.2008
Decizia oricum e a lui, el are banii.
Dar poate sa-si ia de pe acum daca nu vrea sa mearga la risc, mai ales ca de BF te chinuiesti 10 minute sa dai o comanda si daca ai deja totul completat (logat in cont, adresa de livrare, adresa de facturare si card introduse deja).

Edited by Hider141, 09 November 2022 - 12:24.


#20
mariusixy

mariusixy

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,352
  • Înscris: 28.09.2008
Nu e nimeni atat de fraier incat sa comande azi sau maine componentele cand bf e este 2 zie.
Doar nu o sa fie preturi mai mari de bf.
Asta e doar topic de gargara pana la bf.
Ce poate el sa faca pana incepe bf e sa-si formeze o parere despre procesoare intel vs amd si placi video nvidia vs amd si sa aiba in minte preturile corecte.
Sa aleaga in primul rand placa video si procesorul si apoi la urma memoria si placa de baza.

Edited by mariusixy, 09 November 2022 - 14:54.


#21
MihaiTS

MihaiTS

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 761
  • Înscris: 22.09.2012
Oricum eu nu dau recomandari directe, au doar discut despre Chipset-uri video. E destul de simplu sa cauti si singur pretul mai bun la diverse magazine. Nu stau eu sa fac Wishlist.

Cam toata lumea raspunde in bataie de joc si ofera solutii care mai de care mai ciudate. De ce mama naiba ar cumpara cineva un Ryzen 5500 cu Pci-Express 3.0, adica e un procesor cam jalnic chiar si pentru un build de 3500-4000 lei.

De ce ar da 2050 lei pe un RTX 3060 cand RX 6600 este la acelasi nivel, poate 5% sub, dar cu vreo 500-600 lei mai ieftin ( bani pe care ori ii poate salva, ori ii baga intr-o sursa decenta si un Ryzen 5, 5600x sau altceva de la Intel.

Edited by MihaiTS, 09 November 2022 - 21:51.


#22
Hider141

Hider141

    trolling here since 2008

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,836
  • Înscris: 06.01.2008
@MihaiTS: da, ai dreptate. Am cam dat-o cu "mucii-n fasole" cu recomandarea mea facuta in graba. Nu stiu de ce tineam minte ca 3060-ul are un spor mai considerabil de performanta fata de 6600, cred ca am ramas cu impresia asta de la Cyberpunk.
Oricum, RX 6600 e o placa foarte potenta, mai ales in 1080p.

Dar sursa e foarte ok. Ar fi prea slaba doar daca ar trece la ceva gen RTX 3070/3080/4080/4090 in viitor.

#23
MihaiTS

MihaiTS

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 761
  • Înscris: 22.09.2012
Da, ii super ok sursa, e de vina exprimarea mea. Ma refeream in general, poti sa adaugi la procesor sau sursa banii aceia.

AMD vin si ele cu belele lor, un crash, doua pe săptămână datorita driverelor, FSR ceva mai slab fata de DLSS, doar ca prețul e cu vreo 25-30, mai mic cam la orice categorie.

De exemplu de banii unui 3060, poți lua 6650 XT care e ceva mai performant.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate