Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric
 CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...
 Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...
 Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11

securitate - acum se dau drept - ...

Farmacia Dr Max - Pareri / Sugest...
 

SK RADIO

- - - - -
  • Please log in to reply
125 replies to this topic

#109
a_d_y

a_d_y

    Hobby Telecom & Mass Media

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,380
  • Înscris: 05.09.2005



LIVE LA SK RADIO
1 FEBRUARIE 2007
Ora 19.00



[ http://img204.imageshack.us/img204/4619/bennybry5.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]
Benny Benassi @ SK Radio - Interviu

Edited by a_d_y, 11 January 2007 - 16:06.


#110
di eGO

di eGO

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 353
  • Înscris: 13.01.2004
Apropos de SK RADIO: am ascultat si eu si am ramas surprins de animatori. Majoritatea sunt agramati si am ras de m-am spart cand am auzit nu-stiu-ce-moderator-minunat care ne lasa cu al sau coleg ce urma la program, dar nu stia decat ca urmeaza 'X' (probabil din playlist), pe care a marturisit ca nu l-a ascultat niciodata...
V-am lasat fara aer de la fraza asta lunga? SK Radio ma lasa fara aer de fiecare data cand ascult... dar de ras... Fratilor, pacat de scule (vazute in 'studio'), ca dj-ii sunt la pascut... Ah, era vorba de cel din Cehia sau cel din Spania. Oricum, amandoi sunt la fel... de buni...
Daca as vrea sa am un program la voi, ce ar trebui sa fac? Sa ma las de scoala?

#111
a_d_y

a_d_y

    Hobby Telecom & Mass Media

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,380
  • Înscris: 05.09.2005
Fiecare cu parerea lui.

Nu mai avem nevoie de oameni .. ca si asa suntem prea multi

Numai bine


P.S  sunt sute sau chiar mii de radio-uri pe net

Unele adrese le poti gasi chiar pe softpedia

Succes  :walkman:

Edited by a_d_y, 16 January 2007 - 10:19.


#112
Ligiutzaaa

Ligiutzaaa

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 21.01.2007
Fratilor,nu va obliga nimeni sa ascultati ceea ce nu va place  !

Oricum, Sk Radio e cel mai tare !  :coolspeak:  :coolspeak:  :coolspeak:

Edited by Ligiutzaaa, 21 January 2007 - 23:21.


#113
a_d_y

a_d_y

    Hobby Telecom & Mass Media

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,380
  • Înscris: 05.09.2005
EuroMuzical duminica la 14.00 editie speciala pt selectia eurovision 2007

#114
el_ovy

el_ovy

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 51
  • Înscris: 18.09.2005
misto radio... mie unu IMI PLACE...  B)

#115
a_d_y

a_d_y

    Hobby Telecom & Mass Media

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,380
  • Înscris: 05.09.2005
Tin sa mentionez ca am si o surpriza pentru voi..

raspunsul andreei balan.( in exclusivitate pentru music box)

interviul este luat de mine si de un foarte bun prieten

#116
DramuletZ

DramuletZ

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 146
  • Înscris: 30.03.2006
interviu andreeab ... :) eshti fan deacu ma a_d_y  :band:

#117
a_d_y

a_d_y

    Hobby Telecom & Mass Media

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,380
  • Înscris: 05.09.2005
2 febr.2007 ora 21



[ http://img241.imageshack.us/img241/9059/eurozw2.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]


a iesit o treaba perfect de buna!

invit pe toti sa ascultati

#118
miriam223

miriam223

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 25.11.2007
Am si eu o curiozitate legata de acest post de radio online, nu de alta dar vad ca le place sa fie vazuti ca "absolutul" in materie de radio, "the one" sau cum vreti.
Cum explicati domnilor ca numarul ascultatorilor cu care va tot laudati e umflat cu nesimtire pe situl vostru???

Din moment ce folositi shoutcast acest numar poate fi verificat foarte usor si iata situatia voastra reala:
Attached File  ciudatenia.gif   44.83K   33 downloads

Aici vedem statistica shoutcast, care e drept nu se actualizeaza in timp real, dar mai jos in programul Radio Toolbox, am bagat playlistul cu serverele voastre (sper ca le recunoasteti, deoarece toate sunt de pe situl vostru, iar lista e intreaga), iar programul aduna numarul de ascultatori si daca ignoram delay-ul de pe shoutcast... cam bat la numar.
Dar pe situl vostru, surpriza totala  :lol: nu dublu, ci aproape de 3 ori umflat numarul ascultatorilor...

Ma intreb care ar fi explicatia (una rationala) si nu una in care aveti inca nu-stiu cate servere cu aproape 600 (?!) de ascultatori, dar care totusi nu sunt facute publice pe situl vostru.

Edited by miriam223, 25 November 2007 - 20:57.


#119
tYg3r

tYg3r

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 291
  • Înscris: 18.06.2007

View Postmiriam223, on Nov 25 2007, 20:53, said:

Am si eu o curiozitate legata de acest post de radio online, nu de alta dar vad ca le place sa fie vazuti ca "absolutul" in materie de radio, "the one" sau cum vreti.
Cum explicati domnilor ca numarul ascultatorilor cu care va tot laudati e umflat cu nesimtire pe situl vostru???

Din moment ce folositi shoutcast acest numar poate fi verificat foarte usor si iata situatia voastra reala:
Attachment ciudatenia.gif

Aici vedem statistica shoutcast, care e drept nu se actualizeaza in timp real, dar mai jos in programul Radio Toolbox, am bagat playlistul cu serverele voastre (sper ca le recunoasteti, deoarece toate sunt de pe situl vostru, iar lista e intreaga), iar programul aduna numarul de ascultatori si daca ignoram delay-ul de pe shoutcast... cam bat la numar.
Dar pe situl vostru, surpriza totala  :lol: nu dublu, ci aproape de 3 ori umflat numarul ascultatorilor...

Ma intreb care ar fi explicatia (una rationala) si nu una in care aveti inca nu-stiu cate servere cu aproape 600 (?!) de ascultatori, dar care totusi nu sunt facute publice pe situl vostru.


cred ca ai observat ca sunt foarte ascultati nu te iei dupa ascutlatorii de pe site ;) ...sk e un post de radio cunoscut in lume ( asta o spun ca eu facand parte din alt post de radio ) isi permit oamenii ati vazut ce aparatura au eu ma chinui si abia fac 100 de asc....asta ar fi record :| post deradio deschis de 4 luni (Radio CooL - al meu )

#120
Zvartoshu

Zvartoshu

    DXFMROMANIA helper

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 25,266
  • Înscris: 23.09.2006
nu am dsa uit manareala si BOTZII pusi pe kiss fm si pe deea ... 3547/5000 asta CONSTANT timp de 2 ore si 14 min .. nici nu se poate crede asa ceva
sau
457/900 sa tina constant de pe la 3:01 am spre 07:01 cand a urcat de la 457 la 462 ..
BOTZIII , sa nu se faca de ras ca seara scrie sau noaptea 0/900 n.. RUSINE sa le FIEEE

#121
cyberDJ

cyberDJ

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 650
  • Înscris: 22.11.2005
lol SK.

tYg3r, faptul ca au ascultatori nu e o scuza sa te lauzi ca ai de trei ori mai multi ascultatori, dar asta e.
Zvartoshu, da, se cam practica si la case mai mari, dar la kiss spre exemplu daca e umflat numarul ascultatorilor, au manarit la serverul de shoutcast, chestie simpluta daca ai linux.

#122
Zvartoshu

Zvartoshu

    DXFMROMANIA helper

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 25,266
  • Înscris: 23.09.2006

View PostcyberDJ, on Nov 26 2007, 16:52, said:

lol SK.


Zvartoshu, da, se cam practica si la case mai mari, dar la kiss spre exemplu daca e umflat numarul ascultatorilor, au manarit la serverul de shoutcast, chestie simpluta daca ai linux.
clonare e usor de facut!

#123
tYg3r

tYg3r

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 291
  • Înscris: 18.06.2007
ma nu stiu ce sa zic de sk...toata lumea spune ca e un radio bun nu stiu ce...bla bla...dar avand dovezile astea in fata...totusi pacat de aparatura aia...mai bine ca mine si fara ascultatori si fara aparatura  :lol: :lol:

#124
a_d_y

a_d_y

    Hobby Telecom & Mass Media

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,380
  • Înscris: 05.09.2005
Tu macar ai ascultat SK dance? Sti ca 60% din moderatori lucreaza si in fm? Sti ca au fost trupe care si-au lansat albumele in premiera la sk? Mai sti ca sk a fost sponsor principal TRANCE 2007 in colaborare cu Fiberlink?


aa si mai sti ca Treil Hammond ( cel care a  facut remixul pentru sunshine (dj sava) care este difuzata mai pe toate radio-urile din fm  ) este colegul meu la sk?

Vorbiti prostii ..

Edited by a_d_y, 28 November 2007 - 18:22.


#125
cyberDJ

cyberDJ

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 650
  • Înscris: 22.11.2005
Bravo lor, dar tot nu vad care e legatura cu acuzatiile de mai sus...  :confuzzled: De fapt in ce ma priveste stiu adevarul, de la unii din fostii vostri colegi  :rolleyes:

Edited by cyberDJ, 29 November 2007 - 14:49.


#126
tYg3r

tYg3r

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 291
  • Înscris: 18.06.2007
a_d_y stiu absolut tot din cand in cand imi mai fac timp sa mai ascult si sk ;) si mie unul chiar imi place :D

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate