Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11

securitate - acum se dau drept - ...

Farmacia Dr Max - Pareri / Sugest...
 De unde cumparati suspensii / gar...

[UNDE] Reconditionare obiecte lemn

Infiltratii casa noua

sugestie usa interior
 ANAF si plata la selfpay

Imprimanta ciss rezista perioade ...

Garmin fēnix 7 / PRO / Saphi...

Care sunt cele mai mari regrete a...
 Alfa Romeo Stelvio 2.2 jtd

Intrebari srl nou

La multi ani @AndReW99!

Alegere masina £15000 uk
 

Amazon Alexa pe Xiaomi Mi Watch

- - - - -
  • Please log in to reply
5 replies to this topic

#1
BomfunkMCs

BomfunkMCs

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 287
  • Înscris: 08.03.2013
Salut.

Mi-am luat recent un Xiaomi Mi Watch, per total este ok si senzorii functioneaza destul de bine. Sunt multumit de el. Butonandu-l am vazut ca are Alexa Assistant insa acesta nu functioneaza (nu apare cum ca ar fi indisponibil in tara noastra) insa apare ca "asculta" si la final niste intrebari pe care poti sa le adresezi in engleza, am facut-o si tot nimic.

Este cumva o problema legata de tara noastra? Nu gasesc nicaieri in aplicatia de pe telefon ceva legat de Alexa.

Multumesc!

#2
bai3tzash

bai3tzash

    Membru

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,533
  • Înscris: 01.08.2006
Cred ca exista suport oficial si functionalitate pentru Alexa doar pentru anumite tari.

Vad aici un tuturial, e in limba ceha, dar cu translate ar trebui sa iti dai seama: https://chinaplanet....-alexa-amazfit/
In principiu, trebuie schimbata regiunea din setarile telefonului in USA, UK, etc, unde e Alexa e un serviciu disponibil.

Sau aici alt tutorial:
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/llif1GoL8CY?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Edited by bai3tzash, 04 November 2022 - 12:44.


#3
waterman

waterman

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,372
  • Înscris: 17.05.2004
Am căutat eu pe google pentru tine

Quote

Looks like it's region locked. I'm from the Philippines and Initially can't get it to work. Switched to Australia as region on the Xiaomi Wear app and worked like a charm.


#4
bai3tzash

bai3tzash

    Membru

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,533
  • Înscris: 01.08.2006
In postarea mea, primul tutorial e pentru schimbarea tarii in telefon, al doilea in setarile aplicatiei ceasului. Cred ca de preferabil schimbi doar regiunea ceasului, in aplicatia ei. Ca daca schimbi in telefon, poate are repercusiuni mai mari, iti schimba unitati de masura, poate vezi in Google play aplicatii din zona respectiva, etc.

#5
BomfunkMCs

BomfunkMCs

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 287
  • Înscris: 08.03.2013

 waterman, on 04 noiembrie 2022 - 12:48, said:

Am căutat eu pe google pentru tine
Mersi :))

 bai3tzash, on 04 noiembrie 2022 - 12:53, said:

In postarea mea, primul tutorial e pentru schimbarea tarii in telefon, al doilea in setarile aplicatiei ceasului. Cred ca de preferabil schimbi doar regiunea ceasului, in aplicatia ei. Ca daca schimbi in telefon, poate are repercusiuni mai mari, iti schimba unitati de masura, poate vezi in Google play aplicatii din zona respectiva, etc.
Asta m-a si interesat, banuiam ca nu este disponibil serviciu Alexa in tara dar cautam o modalitate prin care sa pot sa folosesc acest serviciu de aici.

#6
BomfunkMCs

BomfunkMCs

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 287
  • Înscris: 08.03.2013

 bai3tzash, on 04 noiembrie 2022 - 12:53, said:

In postarea mea, primul tutorial e pentru schimbarea tarii in telefon, al doilea in setarile aplicatiei ceasului. Cred ca de preferabil schimbi doar regiunea ceasului, in aplicatia ei. Ca daca schimbi in telefon, poate are repercusiuni mai mari, iti schimba unitati de masura, poate vezi in Google play aplicatii din zona respectiva, etc.
Si multumesc, esti cum e nickname-ul tau! :D

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate