Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
The Tattooist of Auschwitz (2024)

Se poate recupera numar de telefo...

Upgrade de la MacBook Pro M1 cu 8...

Ce tip de monitor am nevoie pt of...
 Resoftare camera supraveghere

Cu ce va aparati de cainii agresi...

Nu imi platiti coletul cu cardul ...

Exista vreun plan de terorizare p...
 Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric
 CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...
 

Adio Fiesta

* * * - - 2 votes
  • Please log in to reply
29 replies to this topic

#19
djl

djl

    Smrt fačizmu, sloboda narodu! Îmi cresc amprenta de Carbon

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 112,562
  • Înscris: 13.06.2004
@ Y0samiteSam : e o manie cu S.U.V.-urile acuma. Am şi deschis eu mai demult un subiect pe tema asta.

#20
tomcatsk8

tomcatsk8

    Active Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 1,497
  • Înscris: 05.07.2022

View PostY0samiteSam, on 03 noiembrie 2022 - 13:36, said:

Nu inteleg de ce oamenii, in special femeile, prefera Puma; o masina gen struto-camila cu centrul de greutate ridicat si urata cu spume.
Sa stii ca si eu gandeam la fel pana cand am dus o persoana de vreo 150 kg cu Loganul si apoi cu Dusterul, in Logan de-abia urca si cobora, Dusterul fiind mai inalt doar punea fundul pe bancheta.
Este similar cu recomandarea paturilor mai inalte pentru oamenii supraponderali sau cu probleme la coloana vertebrala. In ultimul timp cam toata lumea o ia pe calea obezitatii sau a problemelor la coloana. Plus varsta.

Edited by tomcatsk8, 03 November 2022 - 14:18.


#21
Mondeo

Mondeo

    Everything Woke Turns To Shit

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,421
  • Înscris: 15.11.2005

View Postpielea, on 03 noiembrie 2022 - 11:51, said:



Asa e , dar, ce mondeo ai?
Un Vignale 210hp, Twin turbo
Am avut și mk3 și mk4,5, super mașini

Edited by Mondeo, 03 November 2022 - 14:22.


#22
routerboard71

routerboard71

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 465
  • Înscris: 31.12.2021
Vuahhhaaai ce rau imi pare! Am varsat o lacrima de crocodil si mi-am pus doliu la matura de ciuda!
Sa ma bata mama cu cureaua de la ceas, daca imi voi lua vreodata Ford, nici daca mi-l dai gratis! Motive? Va asigur ca nu conteaza!

#23
Y0samiteSam

Y0samiteSam

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,240
  • Înscris: 22.04.2005

View Posttomcatsk8, on 03 noiembrie 2022 - 14:17, said:

In ultimul timp cam toata lumea o ia pe calea obezitatii
Asta e si mai trist.
Hai ca paturi speciale mai inteleg, asta e...timpul nu iarta pe nimeni, mai devreme sau mai tarziu, la batranete aproape toti vom avea probleme cu colana si din pat te dai jos si urci de multe ori. Dar sa ne cumparam masini mai inalte doar ca ne place sa mancam si devenim supraponderali; Din contra, trebuie una joasa sa facem miscare, sa lucreze putin muschii cand ne lasam, cand ne ridicam.
La mine in cartier, pe o raza de 500 metri sunt 7 Forduri Puma si urmatoare favorita la tron: Hyundai Tucson.

#24
Melteanu

Melteanu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,105
  • Înscris: 28.02.2022
Pentru ca oamenii sunt impartiti in doua categorii-unii care realizeaza ca imbatrinesc si incerc sa combata acest proces si altii,cei inculti care odata cu trecerea anilor considera ca burtile si comoditatile conexe sunt ceva firesc ce vin odata cu varsta.

#25
pielea

pielea

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,035
  • Înscris: 14.08.2010

View Postrouterboard71, on 03 noiembrie 2022 - 16:10, said:

Vuahhhaaai ce rau imi pare! Am varsat o lacrima de crocodil si mi-am pus doliu la matura de ciuda!
Sa ma bata mama cu cureaua de la ceas, daca imi voi lua vreodata Ford, nici daca mi-l dai gratis! Motive? Va asigur ca nu conteaza!

E mult mai grav la tine, ti-ai luat renó 😂😂😂

#26
Masutatsu-Oyama

Masutatsu-Oyama

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,911
  • Înscris: 08.02.2022

View PostY0samiteSam, on 03 noiembrie 2022 - 13:36, said:

Nu inteleg de ce oamenii, in special femeile, prefera Puma


seamana cu Porke, probabil?

#27
routerboard71

routerboard71

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 465
  • Înscris: 31.12.2021
"Nu inteleg de ce oamenii, in special femeile, prefera Puma?"

Fiindca se fabrica la Craiova si... desi recunosc aversitatea mea fata de Ford in general, este un model reusit pentru cei interesati si mai presus decat atat, la Craiova il fabrica romanii! Astfel sunt locuri de munca la noi in tara si suntem si noi printre producatorii de masini bine vandute in Europa!

#28
viotl

viotl

    Straight ahead ... middle of the road

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,552
  • Înscris: 03.04.2013

View Postconnectorxp, on 03 noiembrie 2022 - 13:14, said:

O masinuta misto, de oras, manevrabila si placuta, pacat. Toti vor SUV-uri si crossover-e lipsite de personalitate.

View PostY0samiteSam, on 03 noiembrie 2022 - 13:36, said:

d.p.m.d.v Fiesta este o masina foarte reusita; am vazut anuntul celor de la Ford si chiar ma oftic.
Nu inteleg de ce oamenii, in special femeile, prefera Puma; o masina gen struto-camila cu centrul de greutate ridicat si urata cu spume.
Din pacate astea sunt vremurile in care traiam; majoritatea aleg ca cumpere un SUV ieftin, cu o tinuta de drum mediocra doar pentru ca este mai inalt si beneficiaza de display digital si ceva luminite prin bord si alea tot ieftineala.[...]
Pana ramai o data pe zapada cu rotile in aer de nu mai ating asfaltul.... si cobori la -19grade sa dai zapada de sub masina... ca ai avion peste 2 ore.
Pana ramai o data fara scut sau spoilere sau rupi baia de ulei etc datorita zapezii rase inainte de altii si intarita
Pana....

View PostY0samiteSam, on 03 noiembrie 2022 - 13:36, said:

Nu inteleg de ce oamenii, in special femeile, prefera Puma;
Puma e Fiesta
Puma trece bine peste grobi, borduri, zapada si se parcheaza acceptabil.

#29
Y0samiteSam

Y0samiteSam

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,240
  • Înscris: 22.04.2005
"viotl" - Daca esti sofer de weekend, poti sa ramai in zapada cu orice masina. Este valabil si pentru restul filmelor: baia de ulei sparta, scut, gropi, borduri, etc...mai bine pui carnetul in dulap si mergi frumos cu autobuzul.

#30
viotl

viotl

    Straight ahead ... middle of the road

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,552
  • Înscris: 03.04.2013
Corect.
Cum de te-ai prins? :D
Stii... am asa o satisfactie perversa Posted Image cand trec pe langa vreo coloana prin aratura..... luati-va Fiesta, make my day....

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate