Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum accesez site-ul CNAS ?

Algoritm simplu de calculare al u...

Bitdefender Total Security ș...

casa verde 2024
 Intrerupator cu N - doza doar cu ...

Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!
 Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda
 Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...
 

Targ de vechituri Bucuresti

- - - - -
  • Please log in to reply
38 replies to this topic

#1
Ionutzz2013

Ionutzz2013

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 175
  • Înscris: 05.10.2022
Salutare! Este cineva pe aici care merge prin tqrguri? Gen autovit sau valea cascadelor. Mai exista si alte targuri de acest gen in afara de astea 2?

#2
djl

djl

    Smrt fašizmu, sloboda narodu!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 112,232
  • Înscris: 13.06.2004
Eu mă mai duc în Valea Cascaelor.
Mai e unul pe lângă Autogara Filaret. Şi mai jos, la intrarea în Parcul Carol dinspre Fântâna Zodiac vin anticarii, cu preţuri pe măsură.
Dar ce cauţi?

Edited by djl, 02 November 2022 - 11:30.


#3
altuser09

altuser09

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,412
  • Înscris: 25.08.2009
Am trecut ieri cu tramvaiul pe la Filaret, m-am uitat pe geam. Saracie...... nu stiu daca erau 10 tarabe ocupate.
Valea Cascadelor e mai animat, putem spune ca e si o urma de organizare.
M-am mai dus de curiozitate, foarte rar am gasit ceva interesnt pentru mine, sa aiba si un pret convenabil (Valea Cascadelor).
Daca vreti vechituri, gasiti vechituri. Numai ca acum nu se mai numesc vechituri, se numesc VINTAGE.
Schimbarea numelui a determinat, evident, marirea pretului. Mi se pare nejustificat. Dar nu ma obliga nimeni sa cumpar.
Cred ca unii dintre asa-zisii vanzatori se duc sa mai piarda timpul, sa socializeze, nu ca sa vanda, nu prea au nimic de oferit, de multe ori ofera la vanzare gunoaie.

Edited by altuser09, 02 November 2022 - 13:12.


#4
Ionutzz2013

Ionutzz2013

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 175
  • Înscris: 05.10.2022
Mai mult caut telefoane de piese si chiar am gasit modele noi la pret de tigari, daca stie cineva si alte surse de unde mai pot cumpara telefoanecu diverse defecte sa puna si aici

#5
9i8u7y

9i8u7y

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 02.11.2022

 Ionutzz2013, on 02 noiembrie 2022 - 13:17, said:

Mai mult caut telefoane de piese si chiar am gasit modele noi la pret de tigari, daca stie cineva si alte surse de unde mai pot cumpara telefoanecu diverse defecte sa puna si aici
Am vazut pe TPU copii care intrebau unde sa vanda telefoanele vechi. Unele cu bateria descarcata si pe care nu o mai puteau incarca. Dar in rest, spuneau ca sunt bune. Intra pe acolo si vezi. Au o sectiune "telefoane" sau "telefonie".

#6
Ionutzz2013

Ionutzz2013

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 175
  • Înscris: 05.10.2022

 9i8u7y, on 02 noiembrie 2022 - 17:16, said:


Am vazut pe TPU copii care intrebau unde sa vanda telefoanele vechi. Unele cu bateria descarcata si pe care nu o mai puteau incarca. Dar in rest, spuneau ca sunt bune. Intra pe acolo si vezi. Au o sectiune "telefoane" sau "telefonie".
nu iau telefoane vechi sau dalea cu butoane. Caut modele doar de la 2017 in sus

#7
laur_radu

laur_radu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,005
  • Înscris: 11.12.2013
Eu voiam sa ma duc cu cele 52 de volume ale dictionarului enciclopedic britannica intr-unul din targurile astea din Bucuresti. Am vreo sansa sa iau ceva pe ele ? sau unde sa le duc ?

#8
valirex

valirex

    Muzeul Lampilor

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,739
  • Înscris: 30.07.2006

 laur_radu, on 03 noiembrie 2022 - 22:01, said:

Eu voiam sa ma duc cu cele 52 de volume ale dictionarului enciclopedic britannica intr-unul din targurile astea din Bucuresti. Am vreo sansa sa iau ceva pe ele ? sau unde sa le duc ?

Mai degraba le pui pe OLX.

#9
Ionutzz2013

Ionutzz2013

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 175
  • Înscris: 05.10.2022
Pe olx cred ca stai mult si bine cu ele am observat ca se vinde foarte greu cam orice, macar la targ trece multa lume si sunt sanse mai mari sa fie cineva interesat sa cumpere

#10
laur_radu

laur_radu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,005
  • Înscris: 11.12.2013
Pe olx le-am pus si nu a intrebat nimeni macar. Oricum voiam sa fac o plimbare prin targurile din bucuresti, dar la cat sunt de grele ma tem sa nu ma chinui degeaba cu ele dupa mine.

#11
Ionutzz2013

Ionutzz2013

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 175
  • Înscris: 05.10.2022
Am vazut ca in targ la Valea Cascadelor e plin de vintage-uri si destula lume care intreaba de ele
. Chiar acu vreo 2 sapt era unu care cumparase cate o sacosa plina cu casete audio 2 sambete la rand a cumparat toate casetele de pe o taraba. Am ramas socat putin ce ar face cu atatea casete in 2022 cu atata tehnologie cand se ascutla muzica pe telefoane si boxe bluetooth.

#12
djl

djl

    Smrt fašizmu, sloboda narodu!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 112,232
  • Înscris: 13.06.2004
Pentru unii casetele au suflet şi aminitiri. Eu am casetofonul deck stricat, că altfel aş fi rulat şi acum vreo casetă.
Dar e posibil ca unele melodii să nu fie făcute în format digital şi să le găseşti numai pe... casete.

#13
tytysor

tytysor

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,450
  • Înscris: 02.09.2006
Rezulta ca de fapt te doare in cot de amintirile alea! altfel, de cind ne tot spui ca ai casetofonul defect, il reparai de 100 de ori, nu stateai o zi fara ca sa asculti casete pe el! deci, barbologie!

#14
Ionutzz2013

Ionutzz2013

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 175
  • Înscris: 05.10.2022
SU iti cumparai unu din targ, am vazut mereu casetofoane bune si ff ieftine ca pret chiar ieri era un panasonic cu 30 lei.

#15
djl

djl

    Smrt fašizmu, sloboda narodu!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 112,232
  • Înscris: 13.06.2004
Dacă am cumpărat 2 la s.h. şi au avut după un timp nevoie de reparaţii, să nu aibă şi al treilea.   :)    În plus, vreau să-l probez mai bine. Radio aş cumpăra de acolo.

Edited by djl, 06 November 2022 - 11:12.


#16
Ionutzz2013

Ionutzz2013

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 175
  • Înscris: 05.10.2022

View Postdjl, on 06 noiembrie 2022 - 11:11, said:

Dacă am cumpărat 2 la s.h. şi au avut după un timp nevoie de reparaţii, să nu aibă şi al treilea.   :)    În plus, vreau să-l probez mai bine. Radio aş cumpăra de acolo.
Eu cand eram in liceu prin anii 2000 cumparam casetofoane din targu ala care era la pantelimon  la capatu lu 14, luasem un deck si niste walkmanuri stricate care le-am reparat, facusem din 2 unu bun la care ascultam casete zilnic. Se mai stricau le mai reparam mai luam piese din targ, mai mergeau o perioada si tot asa imi ocupam timpu.

#17
djl

djl

    Smrt fašizmu, sloboda narodu!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 112,232
  • Înscris: 13.06.2004
În ciuda numelui de forumist, nu mă pricep la electronică, şi mâinile mele nu au îndemânare la lucruri fine...
Casetele audio mai sunt căutate, ale video nu prea. Ce bine e să ai video multisistem, dacă cauţi totuşi unele chestii.

#18
Ionutzz2013

Ionutzz2013

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 175
  • Înscris: 05.10.2022
Eu fac electronica de la 10 ani de pe vremea cand se gaseau kituri de montaje IPRS Baneasa, faceam amplificatoare casetofoane tot felu de dracii electronice

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate