Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
joc idem Half Life gratis

PC game stream catre Nvidia Shiel...

Pompa de apa HEPU ?!

Vreau o masina electrica de tocat...
 Cum ajunge remorca de tir inapoi ...

Alt "Utilizator nou" pe T...

ULBS INFORMATICA

Index preturi
 Boxa membrana tweeter infundata

Am nevoie de poze cu un curcubeu

Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay
 Izolare zid exterior de scandura

Dezinstalare drivere W11 23H3

Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...
 

Ce varianta este mai buna ?

* - - - - 1 votes
  • Please log in to reply
18 replies to this topic

#19
EL-Presidente

EL-Presidente

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 204
  • Înscris: 03.09.2022
Eu stiu ca MSI ar fi firma serioasa,mai ales ca au si softul proprietar dedicat si optimizat pt tuning si informatii MSI Afterburner.Si pana la urma nu ar fi vorba  ,ca toti care asambleaza placile video fac treaba buna chiar si Palit sau Gigabyte.Bine Gigabyte-ul e mai la gara, fata de restul din ce am inteles
EU as opta pt MSI in primul rand si pe locul 2 as alege EVGA.Evga sa nu uitam ca e companie americana 100%, nu chinezeasca sau taiwaneza.
Cineva mai sus spunea ca a intampinat probleme sau ca a auzit ca ar fi cu probleme cele de la EVGA.Eu nu cred asta.Poti sa ai si Palit ,atata vreme cat nu te joci cu overclockul aiurea si cu voltajele si o lasi stock,nu are de ce sa se strice din senin.La majoritatea crapa pt ca se joaca cu volatajele si overclock-ul aiurea.
Iar AMD intotdeauna a facut casa buna cu Sapphire de ani buni.Eu am un R9 Fury X care scrie pe spatele lui Sapphire si merge ca in prima zi de nu are aer si o am din 2015.La mine de ce nu se mai strica?Totul e de cum o exploatezi.Repet daca nu umbli cu overclouri prostesti,poate sa se cheme si Gheroighe ca nu ar trebui sa ai probleme........

Iar o placa video trebuie sa aiba ASIC quality-ul cat mai mare peste 65-70% ca sa fie de calitate.Iar asta o poti vedea in programul GPU-z

Eu am 64% ASIC,e ok-ish dar  tot nu e suficient.Sint placi video care au chiar si 75 sau 80% ASIC.

Attached Files

  • Attached File  ASIC.jpg   123.57K   9 downloads

Edited by EL-Presidente, 01 November 2022 - 22:49.


Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate