Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Masina de copt paine - pareri

Cum reactivez Google Maps?

Conectare tableta X220la Tv

Femeile tinere nu mai vor sa munc...
 La mulți ani @un_dac!

La multi ani de Sfantul Gheorghe&...

Job - Facultate sau certificare

Deadpool & Wolverine (2023)
 sistem hibrid eoliana + panouri +...

Outlook e muta pe Android

Constructie Mun. Iasi. Casa P+1.

Cum mai rezolvati cu chiriasii ra...
 Tastatura si mouse cu baterie int...

AC Gree duce la palpait de becuri

Sfat / recomandare construire aco...

Cablu analog vs digital
 

Abonament majorat fara notificare

- - - - -
  • Please log in to reply
9 replies to this topic

#1
AndreiDumitrescu86

AndreiDumitrescu86

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 488
  • Înscris: 30.10.2014
Salut. Am tot folosit un red 15 redus la 6 euro pana acum vreo doua luni cand l-au marit fara notificare, de la 6 la 7 euro. Am totusi un beneficiu, in loc de 60 GB de net am nelimitat acum. Nici nu stiu daca sa fac sesizare pt ca imi cam convine sa nu am limita de internet.

Attached Files



#2
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Red 15 a fost mereu cu net nelimitat, daca ai avut 60GB inseamna ca nu aveai Red15 ci alt abonament.

#3
Olympea

Olympea

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 832
  • Înscris: 23.09.2021
Dar ce exprimare... "îți cam convine sa ai net nelimitat". Dacă îți cam convine, de ce sa faci sesizare? Abonamentul are oricum și acces la 5G.

Oricum oficial la preț de lista nu îl mai iei la 7 euro acum.

#4
strongsss

strongsss

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,253
  • Înscris: 27.10.2007
E posibil sa fi fost notificat pe ultima factura.
Daca iti cam convine, ce discutam aici?

#5
unknown_35

unknown_35

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,851
  • Înscris: 20.05.2013
Eu zic sa faci sezizare, au bagat internet nelimitat bonus la toate abonamentele

#6
Magicwisewolf

Magicwisewolf

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,090
  • Înscris: 29.01.2016
E tarziu dupa 2 luni.
Daca ai perioada contractuala, ai ratat momentul in care puteai refuza si renegocia.
Daca nu ai, atunci merge.
Oricum, vezi sa nu fi primit sms sau e-mail, ceva pe care sa il fi ignorat.
Depinde si ce vrei, daca pt 1 eur in plus iti convine sa ai net nelimitat, ok. Daca oricum te incadrai in ceea ce aveai inainte, e praf in ochi.

#7
thorxx

thorxx

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 247
  • Înscris: 18.07.2022

View PostOlympea, on 31 octombrie 2022 - 13:18, said:

Dacă îți cam convine, de ce sa faci sesizare?
Ca nu s-a respectat legea. Nu a fost notificat si drept urmare a fost prejudiciat in primul rand prin faptul ca i-a fost "luat" dreptul de a face opozitie.

#8
slai

slai

    User Incredibil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,860
  • Înscris: 25.01.2007
Fii serios. Notificările sunt, ca nu citește lumea sms-urile e partea a doua. La jumate lui septembrie au anunțat scumpirea cu 1-3 euro, în funcție de serviciu, 1 euro factura pe hârtie, etc.

#9
AndreiDumitrescu86

AndreiDumitrescu86

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 488
  • Înscris: 30.10.2014
M-a ros curiozitatea si am trecut azi pe la VDF sa intreb totusi de ce nu am fost notificat. Spuneau ca am fost informat prin mail sau sms pe 30 august. Pana sa zic eu "A, ok, am inteles" imi spune el ca imi poate reinnoi acelasi abonament dar la 4 euro/luna. Super. Rezolvat! 

#10
vik19

vik19

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 881
  • Înscris: 05.09.2007

View Postslai, on 31 octombrie 2022 - 23:45, said:

Fii serios. Notificările sunt, ca nu citește lumea sms-urile e partea a doua. La jumate lui septembrie au anunțat scumpirea cu 1-3 euro, în funcție de serviciu, 1 euro factura pe hârtie, etc.
Eu am primit notificare pe email, le-am răspuns și au anulat majorarea.
"Colega de cameră" nu a primit notificare nici SMS, nici email, nici pe factură și a crescut de la 5 la 6 euro .
Problema pe care nu o sesizați nu este creșterea cu un euro ci schimbarea din Red 10 în Red 15 (în cazul meu) fără notificarea, acceptul clientului și trimiterea noului contract prelungit pe 24 de luni. Nu am informații despre durată fiindcă au ascuns data expirării atât pe site cât in aplicație dar am o experiență anterioară când pentru același număr care ca și acum era/este liber de contract au făcut același lucru. Atunci au vrut Red 12 la 12,65 și s-au ales cu Red 10 la 5 euro. Nu au primit 65 de cenți în plus, au pierdut șapte euro.
Aștept răspuns la modificarea abonamentului fără notificarea, acceptul și trimiterea noului contract prelungit clientului cât și la ascunderea informației privind data expirării contractului atât pe site cât și în aplicație, informație existentä anterior.

Edited by vik19, 08 November 2022 - 16:43.


Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate