Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cu ce va aparati de cainii agresi...

Nu imi platiti coletul cu cardul ...

Mi-au disparut amigdalitele ?

Exista vreun plan de terorizare p...
 Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric
 CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...
 Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...
 

Ati fost invitati de Elon Musk la petrecerea de Halloween ?

  • Please log in to reply
23 replies to this topic

#1
jimi91

jimi91

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,929
  • Înscris: 08.01.2018
Pe mine m-au invitat, dar, m-am lasat de tigari si nu vreau sa ma pun intr-o situatie unde as fuma o tigara.

Dar voi va imaginati ? Adica, miliardarii lumii sunt in Romania...practic, e ca si cum ai fi vecin cu Elon Musk si Angelina Jolie. Stai la o barfa cu Angelina, bei un vin cu Elon...misto.

Am inteles ca Elon Musk are peste 200 de miliarde de dolari. Un miliard inseamna 1000 de milioane de dolari. Va aduceti aminte filmele alea vechi, unde jefuiesc aia o banca. Si cica sunt bogati daca fura un milion de dolari :|...pai ce faci cu un milion de dolari in ziua de azi ? Nu prea multe :))

Mda...

#2
andreic

andreic

    Very OLD Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 122,616
  • Înscris: 07.02.2003
Nu e nicio smecherie, e sarbatoare pagana la origine, importata in crestinism acu multi ani (pentru cine nu stie, All Hallows' Eve ce precede All Hallows' Day) si ei o sarbatoresc unde vor... acuma s-au gandit sa fie mai Dracula style... desi Dracula n-are treaba cu Bran dar totusi...
Vorba unei glume care circula... daca aveau cu adevarat bani mergeau la Mamaia Posted Image

Edited by andreic, 30 October 2022 - 23:04.


#3
loock

loock

    Unas

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,662
  • Înscris: 29.03.2006
Asa zisul Castel Bran e doar o micutza fortareata, unde si doi oameni e usor sa se calce pe picioare. Ai ales bine sa nu mergi, atat iti mai trebuia sa sprinzi o tigara in inghesuiala...

Daca era Castelul Corvinilor, atunci da, ala e castel.

Edited by loock, 30 October 2022 - 23:05.


#4
cetces

cetces

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 233
  • Înscris: 10.08.2022
Incredibil ce psihoza au facut astia cu un fake news.
Nu e nici o celebritate din cele anuntate nici macar pe teritoriul Romaniei, cu atat mai mult nu la Bran.

In afara de fostul partener al lui Elon nu e nimeni pe teritoriul Romaniei.
Sa vedeti maine ce liniste o sa fie, ca o sa le fie la toti jena sa recunoasca ca au luat teapa.

Edited by althea, 01 November 2022 - 12:53.
iar fabulezi


#5
maccip

maccip

    46 ani

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 33,261
  • Înscris: 06.01.2007
Lasa tigara. Poate aduce Gigi 2 tone de branza.

Edited by maccip, 30 October 2022 - 23:12.


#6
cetces

cetces

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 233
  • Înscris: 10.08.2022

View Postloock, on 30 octombrie 2022 - 23:03, said:

Asa zisul Castel Bran e doar o micutza fortareata, unde si doi oameni e usor sa se calce pe picioare. Ai ales bine sa nu mergi, atat iti mai trebuia sa sprinzi o tigara in inghesuiala...
Castelul ala e o cocina, nu merita sa dai nici 1 leu sa vizitezi cocina aia. Astfel de cocine gasesti in fiecare oras in centrul vechi, de obicei ori sunt niste cocine abandonate, ori niste cocine umplute de asistati sociali.
Ala n-a fost mare smecherie nici la momentul construirii lui... doar pozitia ii salva rusinea.

Singurul lucru impresionant e cum au fost torturati si ucisi sclavii sa il faca pe varful de stanca.

Edited by cetces, 30 October 2022 - 23:13.


#7
andreic

andreic

    Very OLD Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 122,616
  • Înscris: 07.02.2003

View Postcetces, on 30 octombrie 2022 - 23:06, said:

nu e nimeni pe teritoriul Romaniei.
Cred ca nu ai informatie... vezi ca baietii de la preesa din Brasov au deja imagini.

ps - vezi ca au inceput sa publice si in Adevarul.

View Postloock, on 30 octombrie 2022 - 23:03, said:

Asa zisul Castel Bran e doar o micutza fortareata
S-ar putea sa aibe deschise si spatiile care nu sunt disponibile publicului.

Edited by andreic, 30 October 2022 - 23:16.


#8
vio69c

vio69c

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,834
  • Înscris: 17.08.2022
Unde zici ca trebuia sa fiu invitat ? La Bran?
Cum sa ma duc numai la Bran cand mie imi place Stan si Bran
Cand a fost invitatia? Pe toti draculii.....Cred ca am ratacit-o
Dece m-a invitat ? o sa-l intreb cand ajung  poate luna viitoare cand parcurg cei 17 km dop de circulatie


PS Daca era Julia Roberts, poate ma sculam sa fac un dus si sa merg......

Edited by vio69c, 30 October 2022 - 23:24.


#9
cetces

cetces

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 233
  • Înscris: 10.08.2022

View Postandreic, on 30 octombrie 2022 - 23:14, said:

Cred ca nu ai informatie... vezi ca baietii de la preesa din Brasov au deja imagini.

ps - vezi ca au inceput sa publice si in Adevarul.


S-ar putea sa aibe deschise si spatiile care nu sunt disponibile publicului.
Poze cu cine? cu Angelina si Elon?
Sau te referi la poze cu niste vedete one-time pe care dupa nume abia le stiu cei din orasul din care se trag si care atarna dupa niste miliardari ca Tiel in speranta ca poate se leaga ceva si de ei?
Una din vedetele alea a pus poza cu Pelesul pe social, foarte posibil ca nici macar sa nu fie in tara ci doar sa fi fost platita pentru post sa faca hype, dar saraca a gresit poza :D

Nu mai zic ca presa il prezinta pe Mat, "sotia" lui Tiel ca fiind un mare magnat, cand in realitate singura lui calitate e ca e "sotia" lui Tiel si i-a dat post de sef in compania lui, asa devenind si el teoretic "miliardar".

#10
pufonel

pufonel

    Oglinda, oglinjoara, cine-i cel mai pufos din tara?

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,877
  • Înscris: 28.11.2006
Sa-mi trag palme, in seara asta era??? :w00t:

#11
adisz

adisz

    Targu Mures

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 24,026
  • Înscris: 07.11.2006

View Postjimi91, on 30 octombrie 2022 - 22:55, said:

..pai ce faci cu un milion de dolari in ziua de azi ? Nu prea multe Posted Image)

Daca nu esti cu ifose-n cap poti trai lejer cam 50 de ani din banii aia. De exemplu.
Vine cam 8.300 de lei pe luna. Ce zici?8

Edited by adisz, 30 October 2022 - 23:38.


#12
cetces

cetces

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 233
  • Înscris: 10.08.2022
Teoria ca teorie, practica te omoara.
In realitate jumatate din banii aia ii vei pierde pe parcurs pe taxe si inflatie (care e si asta tot o taxa, doar ca mascata).
Nu mai e nici milionul ce era. Ce era 1 milion in anii 90 cand se faceau filmele alea, si ce e acum...

View Postvio69c, on 30 octombrie 2022 - 23:22, said:

Dece m-a invitat ? o sa-l intreb cand ajung  poate luna viitoare cand parcurg cei 17 km dop de circulatie
Saptamana asta a fost foarte aglomerat in zona Comarnic... probabil din cauza ca a fost saptamana vacantelor.
Am facut aproape zilnic drumul ala si la ore diferite si mereu era aglomerat.

#13
andreic

andreic

    Very OLD Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 122,616
  • Înscris: 07.02.2003

View Postcetces, on 30 octombrie 2022 - 23:30, said:

Poze cu cine?
Cu cei veniti deja, unii au intrat "prin spate"... e normal ca atunci cand nu e un eveniment public sa nu se dea detalii.
In rest hai sa lasam speculatia Apropo unii de la greenpeace au proiectat ceva la un moment dat pe castel Posted Image

Edited by andreic, 30 October 2022 - 23:55.


#14
vio69c

vio69c

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,834
  • Înscris: 17.08.2022
Castelul a fost inchiriat pentru petrecere....
Din 2009, stapanii castelului sunt arhiducele Dominic de Habsburg, arhiducesa Maria Magdalena Holzhausen
și arhiducesa Elisabeta Sandhofer.
Ca mostenitori ai principesei Ileana
Interesant ce chirie au cerut....

Edited by vio69c, 31 October 2022 - 00:11.


#15
andreic

andreic

    Very OLD Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 122,616
  • Înscris: 07.02.2003
Dap. Practic a fost o petrecere privata mondena a unor prieteni a lui Elon unii milionari altii miliardari si atat, fara discutii cu presa, protagonistii nu au fost oricum vazuti in tara, fanii lui Elon stiu unde a mers avionul lui si nu a parasit teritoriul american, aici s-a ocupat de tot probabil amicul lui Elon, Thiel care a fost gazda acolo si a fost surprins in diverse ipostaze. In rest doar valva multa pentru o chestie care nu era destinata sa apara in presa oricum, era ceva intern. Sunt persoane care in general nu se expun, nu discuta cu presa, doar se distreaza cateva ore dupa care pleaca.

Edited by andreic, 31 October 2022 - 13:11.


#16
Vlad_22

Vlad_22

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,002
  • Înscris: 16.07.2015
Musk nici nu a călcat, fizic, pe teritoriul țării noastre... Sunt gata să fac pariu pe orice și e ușor demonstrabil. Brănenii sunt relativ înstăriți, mă gândesc și sigur au unii drone și alte vrājeli. Musk ar fi fost văzut, dacă era ceva, că nu au închis ăștia spațiul aerian din zonă, să fie serioși.
Rămân la ideea că presa noastră mioritică, a înțeles prost și că de fapt Thiel a organizat petrecerea și restul, nu Elon.

#17
edy_wheazel

edy_wheazel

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 51,023
  • Înscris: 31.07.2007

Quote

Ati fost invitati de Elon Musk la petrecerea de Halloween ?

Da, m-a sunat alaltaieri: "Edy, ce faci plua! Bem ceva de Halloween? Ca ma gandesc sa trag un chef acolo la Bran. Te bagi coae? Sa aduci vreo 3 pizza ca bautura o dau eu. Eventual trage din butoi niste palinca din aia buna, pulbere ne facem!". Io l-am refuzat politicos ca am elicopteru' in service, trebuie sa-l duc saptamana viitoare la ITP si bate ceva sub elice. Iar fara elicopter nu ma duc, sa stau in trafic cu toti sarakii. Bine, la el nu i-am zis de faza cu elicopteru' ca ar fi ras bulangiu' de mine, i-am zis "nu pot coae ca nu-s acasa, m-a chemat Zucke (asa ii zicem noi la androidu' de Zuckerberg) la gratar, daca ziceai si tu mai repede! Da un semn cand mai ai drum pe aici, iesim la niste mici cu bere", ca fraieru' n-a mancat pana acum mici. Bine, pana la urma oricum a cazut faza la Bran ca n-a reusit sa faca rezervare la castel, si vorbise deja cu lautarii.

#18
andreic

andreic

    Very OLD Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 122,616
  • Înscris: 07.02.2003

View PostVlad_22, on 31 octombrie 2022 - 18:35, said:

Rămân la ideea că presa noastră mioritică, a înțeles prost și că de fapt Thiel a organizat petrecerea și restul, nu Elon.
Asta cred si eu, practic Elon posibil sa fi platit si sa fi venit cu ideea dar nu el a fost gazda si organizatorul ci Thiel.

Edited by andreic, 01 November 2022 - 00:04.


Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate