Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
ULBS INFORMATICA

Index preturi

Boxa membrana tweeter infundata

Am nevoie de poze cu un curcubeu
 Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay

Izolare zid exterior de scandura

Dezinstalare drivere W11 23H3
 Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...

De ce sunt oamenii nostalgici

Cum vand casa fara factura Hidroe...
 Scor FICO minim

Tonometru compensat CAS?

polita RCA ONLINE

Termostat frigider - verificare
 

Senzatie la urinare

- - - - -
  • Please log in to reply
6 replies to this topic

#1
abulafius43

abulafius43

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,259
  • Înscris: 19.11.2013
de ceva timp (mai multi ani) am o problema care apare intermitent si rar - sa zicem odata la mai multe luni.

si anume urinez normal totul ok si apoi imi vine o senzatie de a urina din nou dar cand fac asta iese putin si ma irita in uretra la capul penisului nu stiu cum sa descriu mai clar. practic e o iritatie inauntru dar la cap nu si la restul uretrei. chestia asta persista ceva timp uneori mai mult alteori mai putin apoi dispare si reapare aleatoriu dar intervalele sunt mari cum am zis de ordinul catorva luni bune.

stiu ca ar trebui sa merg la doctor sa-mi fac analize etc dar aveti idee ce ar putea fi pe baza simptomelor?

#2
eugentim

eugentim

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 148
  • Înscris: 18.12.2015

View Postabulafius43, on 29 octombrie 2022 - 14:37, said:

de ceva timp (mai multi ani) am o problema care apare intermitent si rar - sa zicem odata la mai multe luni.

si anume urinez normal totul ok si apoi imi vine o senzatie de a urina din nou dar cand fac asta iese putin si ma irita in uretra la capul penisului nu stiu cum sa descriu mai clar. practic e o iritatie inauntru dar la cap nu si la restul uretrei. chestia asta persista ceva timp uneori mai mult alteori mai putin apoi dispare si reapare aleatoriu dar intervalele sunt mari cum am zis de ordinul catorva luni bune.

stiu ca ar trebui sa merg la doctor sa-mi fac analize etc dar aveti idee ce ar putea fi pe baza simptomelor?
ai intrat in mai multe gauri fara echipament de protectie ar fi bine sa te duci sa iti faci ceva analize .
asa pe forum mai greu cu dat cu presupusul .

#3
crisstonne

crisstonne

    Ἀταραξία

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 40,285
  • Înscris: 13.01.2011
Mai este un subiect recent, cu alt coleg, a primit sfaturi, caută subiectul în arhivă și citește acolo.
Hai, sănătate!

#4
vladut01

vladut01

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,427
  • Înscris: 23.12.2015
e posibil sa ai infectie urinara... se ia un anume antibiotic in functie de tipul infectiei. Oricum mergi la doctor

#5
paul_bh

paul_bh

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 724
  • Înscris: 05.03.2006
Oricum noi nu stim ce sfaturi sa-ti dam si daca ne-am pricepe fara un buletin de analize. Cel mai simplu e sa faci pipi intr-un borcanel (recipient urocultura) dimineata la prima urinare, jet mijlociu si il duci la un laborator care ti-i mai la indemana, in drum spre unde ai de mers. Apoi vez ce iese. daca nu iese nimic mergi sa-ti faci niste analize si investigatii amanuntite de sange sau imagistice pentru prostata. Nu ne spui ce varsta ai. Cel mai probabil senzatia e cand stai in frig indelungat si e de la inflamatia prostatei, dar ca sa stai linistit fa-ti analize. Vine-o vreme cand te lasa toate ...

#6
Karhu

Karhu

    Heretic member

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 39,898
  • Înscris: 25.06.2007
Posibil o strictură uretrală ușoară care se manifesta clinic doar când uretra e inflamată (uretrită). Recomand consult Urologie.

#7
s2inu

s2inu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 304
  • Înscris: 23.10.2021
Du-te la urologie. Poate fi și de la ceva nisip pe care îl faci deja în mod regulat, dacă zici că apare periodic. Poate fi o infecție.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate