Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Boxa membrana tweeter infundata

ajutor

Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay
 Izolare zid exterior de scandura

Dezinstalare drivere W11 23H3

Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...
 De ce sunt oamenii nostalgici

Cum vand casa fara factura Hidroe...

Scor FICO minim

Tonometru compensat CAS?
 polita RCA ONLINE

Termostat frigider - verificare

Mai au PC-urile vreun viitor?

Centrala termica immergas
 

Date eronate Hotârâre Judecătorească

- - - - -
  • Please log in to reply
4 replies to this topic

#1
soulness

soulness

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 34
  • Înscris: 07.07.2007
Bună ziua,

Am primit o Hotârâre Judecătorească în care apare numele unei părți scris eronat. Ce trebuie să fac pentru a îndrepta această eroare?
Pe de altă parte, în Hotărârea Judecătorească apare vechea adresă de domiciliu, la care am locuit, iar în C.I. apare o altă adresă, pentru că între timp am schimbat domiciliul. Este vreo problemă dacă adresa care apare în Hotărâre nu este aceeași cu cea din C.I.?
Menționez că eu și persoana căreia i s-a scris greșit numele, suntem părți vătămate în acest caz.


Mulțumesc!

#2
MooF2010

MooF2010

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,326
  • Înscris: 24.05.2010
erai obligat sa anunti instanta de schimbarea CI-ului

#3
VOC

VOC

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 840
  • Înscris: 24.11.2020

View Postsoulness, on 29 octombrie 2022 - 09:14, said:

Am primit o Hotârâre Judecătorească în care apare numele unei părți scris eronat. Ce trebuie să fac pentru a îndrepta această eroare?
Menționez că eu și persoana căreia i s-a scris greșit numele, suntem părți vătămate în acest caz.

Cerere de îndreptare a erorii materiale.
Dar de ce iti pasă dacă nu e vorba de tine?

View Postsoulness, on 29 octombrie 2022 - 09:14, said:

Pe de altă parte, în Hotărârea Judecătorească apare vechea adresă de domiciliu, la care am locuit, iar în C.I. apare o altă adresă, pentru că între timp am schimbat domiciliul.

Dacă ai mentionate datele de stare civile (data nasterii, nume părinti sau CNP) nu e problemă.

Edited by VOC, 29 October 2022 - 09:38.


#4
soulness

soulness

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 34
  • Înscris: 07.07.2007
Mulțumesc pentru răspunsuri!

View PostMooF2010, on 29 octombrie 2022 - 09:26, said:

erai obligat sa anunti instanta de schimbarea CI-ului

Bun, înțeleg! Ce rămăne de făcut? Când am făcut cererea pentru accesul la dosarul electronic, am atașat și C.I. nouă, dar nu am făcut și cererea pentru actualizarea datelor.

View PostVOC, on 29 octombrie 2022 - 09:37, said:

Dacă ai mentionate datele de stare civile (data nasterii, nume părinti sau CNP) nu e problemă.

În Hotărâre nu mai sunt menționate alte date de stare civilă, în afara numelui și a adresei de domiciliu.

#5
soulness

soulness

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 34
  • Înscris: 07.07.2007
Salut!

Mai am câteva îndrebări în lăgătură cu această situație:

1. Această cerere de îndreptare a erorii materiale, o pot semna cu semnătură digitalală cu certificat calificat și să o trimit pe e-mail-ul pus la dispoziție pe portalul unde am acces la dosarul electronic?

2. Doresc să mai precizez că am schimbat adresa de domiciliu în anul 2020 și am depus o copie după C.I. în anul 2021 cu ocazia cererii pentru obținerea accesului la dosarul electronic. Dar, nu am făcut o cerere pentru actualizarea datelor cu noua adresă de domiciliu. Pot preciza în cererea de îndreptare a erorii materiale că există la dosar copie după C.I. a mea?

3. Pentru cererea de îndreptare a erorii materiale se achită vreo taxă?

4. Pentru că nu am depus acea notificare cu schimbarea domiciliului, este posibil să mi se impute ceva?

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate