Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Samsung Galaxy S23 Ultra

369 degree Photography

FOOTBALL...THE IMPORTANT MATCHES ...

Samsung Galaxy S23 Ultra
 hatchback SH

FOOTBALL...TOP 10...INTERNATIONAL...

Norma de poluare Euro 7 = un nou ...

Sfat achizitie BMW E90 320D M47 i...
 Problema router wifi

anti ransomware

Robinet gaz - parti componente, r...

TikTok battle
 Protestele din Fran■a

La Scala TV

Imobil aflat in proprietatea bancii

Samsung Unpacked 2023

Strazi cu stationarea interzisa cu exceptia riveranilor

- - - - -
  • Please log in to reply
21 replies to this topic

paco rabanne

paco rabanne

Senior Member

• Grup: Senior Members
In limita locurilor disponibile si fara a bloca caile de acces, da, vreau sa parchez pe strada aceea care apartine domeniului public.
Nu stiu de ce se considera ca daca locuiesti la casa iti apartine trotuarul de langa gard sau ai intaietate in a parca.

De cei care au loc in curte si tin doua masini parcate stanga - dreapta in strada pentru a nu mai parca nimeni, nu se pot spune prea multe.

Edited by paco rabanne, 28 October 2022 - 12:35.

ButchX

ButchX

Junior Member

• Grup: Junior Members
pt ca in cazul de fata nu esti esti riveran, deci pt tine stationarea este interzisa pe strada respectiva, sigur sunt si alte stradute in zona pe care poti parca fara sa te "hartuiasca" nimeni

Naijax

Naijax

Guru Member

E clar acum - n-ai dreptare
Strada aia apartine domeniului public dar ... publicului riveran Posted Image
N-ai adresa pe stada aia = n-ai ce cauta acolo

Case closed

Edited by Naijax, 28 October 2022 - 12:35.

cristobob

cristobob

Senior Member

View Postpaco rabanne, on 28 octombrie 2022 - 08:54, said:

Salutare,

In zona in care locuiesc cetatenii de pe strada 1 au strans semnaturi si au obtinut modificarea statutului strazii de la strada fara restrictii la strada cu stationarea interzisa(exceptie riverani).

Strada 1 este strada infundata, chestia este ca din strada 1 se face accesul si pe strada 2 de asemenea infundata.

Cetatenii de pe strada 1 hartuiesc cetatenii de pe strada 2 care incearca sa parcheze pe strada "lor" sustinand ca doar ei sunt riverani ca asa scrie in CI.

In opinia mea si cei de pe strada 2 sunt riverani, corect?

Am atasat pentru exemplificare imaginea celor 2 strazi.
Vazand imaginea cu y-ul ala, instant ti-am dat dreptate,  pentru ca am crezut ca 2 este o strada infundata, caz în care nu are nume separat, deci, clar, locuiești  pe "numele" străzii 1.
Însă, imaginea ulterioara a lămurit situatia: nu ești riveran.
Ca ai sau nu drept de parcare, nu pot/vreau sa ma pronunț. Moral, clar nu ai dreptul . Se pare ca nici legal.
(Cand ai cumparat proprietatea "la bulevard" nu ti-ai pus problema locului de parcare !?! Tipic )

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate