Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Casti USB-C ptr A-54

Aplicatie medicala / asistent med...

Google Sheet - Referire la textul...

De ce vor atația politicieni...
 ERR_ADDRESS_UNREACHABLE

Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...
 Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...
 joc idem Half Life gratis

PC game stream catre Nvidia Shiel...

Pompa de apa HEPU ?!

Vreau o masina electrica de tocat...
 

Telefon cu bugetul de 1000 de lei

- - - - -
  • Please log in to reply
8 replies to this topic

#1
alguesa

alguesa

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 25
  • Înscris: 05.12.2009
Bună ziua,
Doresc sa îmi iau un  telefon , iar bugetul meu este de 1000 de lei . Am tot făcut clasamente și am rămas la motorola g 60 sau s60 s , relame 8 , motorola edge 20 lite. În principal vreau autonomie cam de 2 zile. Fosesc telefonul pentru apeluri ( destul de multe ) , email , ma interesează sa pot edita și documente in  Word pe el , internet , youtube și filme pe netflix etc. Ascult mult muzica la casti asa ca mufa Jack este un must (nu vreau casti pe bluetooth) M-am uitat și la realme 9 pro care depășește bugetul meu și as fi dispusa să pun diferenta, dar am.nevoie de cateva pinii de la persoane care il au . Va rog sa ma ajutați cu sfaturi  despre telefoanele menționate sau altele care sa îndeplinească cerințele.mele. mulțumesc.

#2
r_murphy

r_murphy

    ANTENIST SPALAT PE CREIER

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,097
  • Înscris: 30.04.2007

View Postalguesa, on 28 octombrie 2022 - 07:05, said:

Ascult mult muzica la casti asa ca mufa Jack este un must (nu vreau casti pe bluetooth)

impatimit al ascultatului de muzica data tare si bine, eram utilizator al castilor cu fir, dar mi-am luat niste blushtutzuri stereo pe care le foloseam ca hands free (s-ar incadra la bone conductor, nici in nici over ear) si am constatat ca bateria ma tine un pic mai mult. da, exista si neplacerea incarcarii SI a castilor, dar m-au facut sa renunt (in timpul deplasarilor) la "cu fir" ..

#3
mishuletzu

mishuletzu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,091
  • Înscris: 27.02.2018
Ia Moto G60 pentru că are baterie mare de 6000 mah, dacă dorești autonomie, având și 6GB RAM cu 128 GB stocare.
Uite și un clip cu telefoane în bugetul ăsta și cam asta ar fi cea mai buna opțiune:

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/TBBiOrsETxQ?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]




#4
Magicwisewolf

Magicwisewolf

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,088
  • Înscris: 29.01.2016

View Postalguesa, on 28 octombrie 2022 - 07:05, said:

Bună ziua,
Doresc sa îmi iau un  telefon , iar bugetul meu este de 1000 de lei . Am tot făcut clasamente și am rămas la motorola g 60 sau s60 s , relame 8 , motorola edge 20 lite. În principal vreau autonomie cam de 2 zile. Fosesc telefonul pentru apeluri ( destul de multe ) , email , ma interesează sa pot edita și documente in  Word pe el , internet , youtube și filme pe netflix etc. Ascult mult muzica la casti asa ca mufa Jack este un must (nu vreau casti pe bluetooth) M-am uitat și la realme 9 pro care depășește bugetul meu și as fi dispusa să pun diferenta, dar am.nevoie de cateva pinii de la persoane care il au . Va rog sa ma ajutați cu sfaturi  despre telefoanele menționate sau altele care sa îndeplinească cerințele.mele. mulțumesc.

Uite mai jos niste comparatii :

https://www.kimovil....lobal-6gb-128gb

https://www.kimovil....gb,realme-9-pro

Daca ecranul e important, cele mai bune la acest capitol sunt Moto Edge 20 Lite si Realme 8, care au Oled si Super Amoled. Restul sunt LCD IPS.
Bateriile cele mai bune sunt pe G60 si Edge 20 Lite.
Eu nu as alege G60 sau G60s doar din motivul ca sunt foarte mari. In rest, sunt ok.
Toate au plusuri si minusuri. Cel mai bine ar fi sa mergi intr-un magazin fizic, precum Altex si sa le compari, butonandu-le. Apoi, probabil ca va fi mai usor sa te decizi.

#5
ButchX

ButchX

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 48
  • Înscris: 27.10.2020
cu 1000 iti dau eu un s9+

#6
cattavencu

cattavencu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,774
  • Înscris: 19.09.2006
G60 a fost 700 de lei.

Nu merita luat NIMIC in perioada asta, au scumpit tot incepand cu luna august (cam de cand s-a intors lumea de prin concedii).
Unele si cu 50-60%; ca ce chestie?

Lasati-i sa se uite la propriile preturi pana s-or plictisi.

Edited by cattavencu, 28 October 2022 - 10:30.


#7
Magicwisewolf

Magicwisewolf

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,088
  • Înscris: 29.01.2016
Corect. Daca nu arde, sa astepte BF sau luna decembrie, vor mai fi ceva promotii.
Daca ar putea astepta pana prin ianuarie-februarie sau chiar martie ar fi si mai bine, ca atunci vor fi oferte cu adevarat. Acum, depinde cat de urgent este si cat este dispusa sa plateasca in plus pentru a-l lua mai repede.

#8
alguesa

alguesa

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 25
  • Înscris: 05.12.2009
Mulțumesc pentru sfaturi. Am luat realme 9 pro pana la urma. Am depășit bugetul 🤫. Nu aveam răbdare pana la blakfriday. O seara buna!

#9
Magicwisewolf

Magicwisewolf

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,088
  • Înscris: 29.01.2016
Cu placere !
La ce pret si de unde, daca ne poti spune ?

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate