Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii
 Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...
 Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor
 Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android
 

Transcriere Motocicleta

- - - - -
  • Please log in to reply
4 replies to this topic

#1
Bogdan211

Bogdan211

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 27.10.2022
Salut si asfalt uscat la toata lumea! Recet am cumparat un GS500 fara RCA. Am facut contractul de vanzare-cumparare , l-am inscris la taxe pe numele meu , problema vine la transcrierea la politie pe numele meu . Pe scurt , pe DRPCIV la transcriere imi trebuie si copia dupa RCA valabila. Tot pe internet am vazut ca am termen 90 de zile sa o fac. Eu permisul in iau undeva in mai 2023. Intrebarea mea este:Pot sa-l transcriu la politie pe numele meu dupa cele 90 de zile? (tin sa mentionez ca nu va circula pe drumurile publice pana la transcriere si permis). Sau e neaparat sa-l fac pana in 90 de zile ?(Nu as vrea sa platesc RCA si motorul sa stea cateva luni bune in curte degeava)

#2
piticusmecher

piticusmecher

    Junior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 207
  • Înscris: 01.11.2013
Salut,
  Bine ai venit printre noi
     Rca pe o luna !
       Asfalt uscat !

#3
blogeranonim

blogeranonim

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 335
  • Înscris: 08.02.2010
Atata timp cat nu circuli pe drumurile publice, nu zice nimeni nimic, si nici nu iti trebuie asigurare.
Nu stiu sa existe vreo sanctiune daca nu o inmatriculezi in cele 90 zile, asta se intampla doar daca esti oprit in trafic.
Doar daca nu o inscrii la fisc/primarie in 30 zile primesti amenda, dar este una mica de vreo 50 lei.

#4
george_eu25

george_eu25

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,362
  • Înscris: 24.06.2008
Da asigurarea ai vazut cat e?Ca e foarte mica pe an...

#5
bezdek

bezdek

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 776
  • Înscris: 04.07.2010
Faci Rca pe o lună în vederea înmatriculării pe numele tău.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate