Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Alfa Romeo Stelvio 2.2 jtd

Intrebari srl nou

La multi ani @AndReW99!

Alegere masina £15000 uk
 TVR vrea sa lanseze o platforma d...

Strategie investie pe termen lung...

Modulator FM ptr auto alimentat p...

orange cablu f.o. - internet fara...
 Robinet care comuta traseul

A fost lansata Fedora 40

Samsung S24 plus

Imi iau un Dell? (Vostro vs others)
 Abonati Qobuz?

transport -tren

Platforma electronica de eviden&#...

Cot cu talpa montat stramb in per...
 

Vrem să ne mutam în Spania, Sevilla, Huelva.

* - - - - 2 votes
  • Please log in to reply
27 replies to this topic

#19
Alex432

Alex432

    sit at big tables

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,212
  • Înscris: 28.05.2020

 EMPP, on 27 octombrie 2022 - 21:37, said:

socoteala de acasă nu se potrivește cu cea din târg
Daca nu stii ce vrei + nu ti-ai facut vreun plan de actiune... Emigrarea devine  o aventura inconstienta si iresponsabila (avand un copil mic)
- totul bazandu-se pe alegeri emotionale... auto-exacerbate de o viziune gresita asupra lumii.

#20
gushpi

gushpi

    cârcotaș

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,092
  • Înscris: 17.01.2012
...mulți nu pleacă neapărat pt bani (s-o ducă mai bine), ci pt că aici toate ferestrele-s închise...
dacă noi, ghijoii, suntem obișnuiți cu bălăcăreala de zi cu zi, dar tinerii vor zori mai senini

(scuzați termenii, dar doar așa putem accentua mizeria care ne-nconjoară... :( )

#21
villacrown

villacrown

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 181
  • Înscris: 11.01.2015
Sevilla vara este un cuptor, iulie, august, si septembrie sunt horror. Eu am stat in Aragon, si pentru cresa plateam 480 de euro 6 ore cu o masa. Ati ales una din cele mai sarece zone din Europa pentru a incepe o viata noua

#22
ionut014

ionut014

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 26.10.2022

 gushpi, on 28 octombrie 2022 - 08:02, said:

...mulți nu pleacă neapărat pt bani (s-o ducă mai bine), ci pt că aici toate ferestrele-s închise...
dacă noi, ghijoii, suntem obișnuiți cu bălăcăreala de zi cu zi, dar tinerii vor zori mai senini

(scuzați termenii, dar doar așa putem accentua mizeria care ne-nconjoară... :( )

Exact despre asta e vorba, nu plecam ca o ducem rău, sau sa ne îmbogățim. Vrem o viață mai liniștita și un viitor mai bun pentru copil. Schimbarile merg prea lent în societatea noastră si în ritmul asta nu cred ca le voi prinde în viata.

#23
hexis

hexis

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 880
  • Înscris: 19.05.2009
Sa nu sari din lac in put. Trebuie o comparatie cu viata ta actuala avand in vedere destinatia , avand in vedere ca pleci de la zero (cred) , ca nu ai dat prea multe detalii pentru o parere pertinenta.

#24
giuliani

giuliani

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,153
  • Înscris: 18.05.2007

 ionut014, on 27 octombrie 2022 - 07:24, said:

Pentru că stilul de viata e mai apropiat de al nostru și în țarile nordice si Germania nu am ajuns pana acum, ca sa am o idee de stilul lor de viata. Binenteles că si vremea din cursul anului reprezinta un plus.

Tocmai vremea cred ca trebuie sa fie unul dintre primele motive pentru a alege Germania in detrimentul Spaniei. Daca nu mergi mult inspre nord si nici in Alpi ai o gramada de zone cu clima mult mai buna decat Romania .


Sevilla in iunie mie mi s-a parut sufocanta, e locul cel mai neprimitor in care am fost, dpdv al temperaturii. In aceeasi perioada Malaga era decenta dpdv al temperaturii.

Edited by giuliani, 02 November 2022 - 23:42.


#25
leusteanul

leusteanul

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,546
  • Înscris: 09.09.2017
Din cauza incalzirii globale, vremea din Germania, Olanda, Belgia, sudul Suediei si Norvegiei devine excelenta.

Ce viitor ii vei oferi copilului intr-o astfel de zona?

#26
Alex432

Alex432

    sit at big tables

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,212
  • Înscris: 28.05.2020

 leusteanul, on 03 noiembrie 2022 - 05:09, said:

Ce viitor ii vei oferi copilului intr-o astfel de zona?
Cum poti oferi ceva inexistent ?

Viitorul si-l va face el singur.

#27
Colchonero

Colchonero

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 523
  • Înscris: 03.01.2013
Cand aud asta cu oferit un viitor copilului, mor.
Zici ca traim intr-o tara cu razboi civil, murim de foame sau ca suntem sclavi pe plantatie.

Copilul sa puna mana sa invete si sa munceasca, drumul si-l va alege singur, nu hotarasti tu pentru el.

#28
leusteanul

leusteanul

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,546
  • Înscris: 09.09.2017
Ba eu hotarasc pentru el, la 3-4 ani nu decide el paradigma viitorului :))))
Viitorul si-l face singur doar de la o anumita varsta, eu incerc sa-i ofer un sistem mai bun in care sa-si faca viitorul. Un sistem care sa nu aiba de-a face cu Romania.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate