Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...
 Ditra 25

Casti USB-C ptr A-54

Aplicatie medicala / asistent med...

De ce vor atația politicieni...
 ERR_ADDRESS_UNREACHABLE

Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...
 Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...
 

Contract nou la casă, obligativitate achiziție NET + TV, e politică oficială sau agenți de vânzări șmecheri?

- - - - -
  • Please log in to reply
8 replies to this topic

#1
u4realzhuh

u4realzhuh

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 19
  • Înscris: 07.10.2016
Rețea nou extinsă în comună, mi s-a transmis conform titlului că trebuie să semnăm pe pachetul NET + TV. Știu că există oferte locale / regionale, dar deobicei sunt legate de preț mai mic, nu de forțarea unui pachet. Se poate consulta undeva oficial chestiunea asta?
Știu că nu îi obligă nimeni, dar e chestiune de sechele de ROMTELECOM care te forța să iei linie fixă pe care nu o folosea nici dracu pentru netul lor ADSL de tot râsul (și tot digi a ajuns cu fibră, au făcut un rahat cu imensul profit din a trage de două sârme de cupru 50 de ani). Plus sechele de "chirie linie" în Anglia de era 18 lire sârma și 6 lire netul propriu-zis.

#2
AlexEn

AlexEn

    Spoiled brat

  • Grup: Moderators
  • Posts: 21,921
  • Înscris: 18.12.2007
Cine ti-a transmis?

Verifica oferta la adresa ta: https://www.digi.ro/servicii/internet

#3
bai3tzash

bai3tzash

    Membru

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,528
  • Înscris: 01.08.2006
Cred ca e de la agent, sa-i iasa socotelile. Ma gandesc ca fibra au pus. Aia tot asa vine in casa si daca vrei doar net sau tv sau amandoua.

#4
Swagger

Swagger

    "Commit your task to memory, then do your job."

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,171
  • Înscris: 26.12.2013
Se poate și doar net. Eu așa am la locația actuală.

#5
cristiandrei

cristiandrei

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,141
  • Înscris: 19.05.2005
Digi asa proceda, nu veneau doar pentru net, cereau sa faci pachet net+TV, si asta casa in zona urbana, unde reteaua era pe partea cealalta a strazii.
Acum poti sa faci asa, si ulterior renunti la serviciul pe care nu il mai doresti.

#6
laffin

laffin

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,502
  • Înscris: 16.03.2007
si eu am doar net la digi, dar la casa in oras nu la taranoaia.

Edited by laffin, 26 October 2022 - 16:08.


#7
icename

icename

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 634
  • Înscris: 12.02.2005
Cauta un agent de vanzari Digi, nu conteaza de unde este, iti face contract nou cu 50% reducere in primul an (cel putin asa era in vara oferta). Daca nu gasesti unul, da-mi mesaj sa-ti trimit un numar. Iti face contractul la distanta si iti alegi ce servicii doresti.  Primesti contractul prin email si astepti echipa de instalare.

Am cautat eu la intamplare, am gasit o oferta (nu am nicio treaba cu agentul de vanzari, doar am gasit anuntul pe FB).

Attached Files


Edited by icename, 26 October 2022 - 17:14.


#8
csachiri

csachiri

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,447
  • Înscris: 03.04.2007
Îl are chiar aici pe forum
@catalinman

#9
rogerlecoco

rogerlecoco

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,050
  • Înscris: 18.02.2004
Stiu ca era o practica des intalnita la case. Acum 7 ani cand m-am mutat la casa, era aceeasi practica: nu-ti instalau decat daca aveai Net + TV + Tel Fix.
Acum am vazut si oameni care si-au luat doar net de la ei si au doar ONT cu iesire Ethernet. Deci se poate :)

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate