Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
casa verde 2024

Intrerupator cu N - doza doar cu ...

Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata
 Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...
 teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN
 Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD.
 

"Actualizare date si s-au ieftinit abonamentele"

* - - - - 2 votes
  • Please log in to reply
34 replies to this topic

#1
florinel

florinel

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,091
  • Înscris: 29.06.2005
A inceput si Digi s-o dea pe marlaneala.

Ma suna azi o tanti de la Digi(RCS/RDS):
"Buna ziua, va sun pentru ca trebuie sa veniti cu buletinul la sediu sa actualizati datele si.....s-au ieftinit abonamentele, sa semnati modificarea de pret".

Stau si ma gandesc putin... "tre` sa fie o smecherie, ceva, ca n-am intalnit vreodata asa situatie, sa te roage un furnizor sa iei pret mai mic"

Ma duc la sediu. Imi cere CI-ul.
Doamna incepe sa spuna o poezie, ce reduceri fabuloase(15 lei) imi ofera, ca acum platesc o suma, si apoi o sa platesc mai putin....etc.
O intrerup: " Ok, care-i smecheria aici? Ca trebuie sa fie ceva..." (doamna vizibil iritata)
"Pai trebuie sa semnati prelungire pe 2 ani, sau minim un an, dar cu reduceri mai mici", "Vreti contractul pe mail?"
Raspund: " Sigur ca-l vreau pe mail, vreau sa citesc inainte de-a semna"
"Pai nu se poate. Trebuie sa-l semnati intai"
WTF?

Daca nu intrebam, imi trantea in fata tableta sa semnez "reducerea".....

Anuntati-va parintii, bunicii, persoanele varstnice - au pus-o de-o capcana..

#2
zyppster

zyppster

    viața este o contradicție

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,971
  • Înscris: 02.02.2008
ai grija ca e o necurata de 15 lei pe luna... sa nu cumva sa profitati...

#3
IncredibleWiring

IncredibleWiring

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 384
  • Înscris: 05.02.2021
Au mai facut si in trecut din astea. Pe ei in intereseaza sa nu le plece clientii, se da reduceri in schimbul fidelitatii. De plecat, poti pleca dar mi se pare ca percep penalizari inainte de perioada contractuala, 12 luni sau 24 de luni.

Edited by IncredibleWiring, 25 October 2022 - 16:34.


#4
GlCA_Contras

GlCA_Contras

    Master Mind

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,266
  • Înscris: 21.03.2020
Au scazut abonamentele pentru ca a intrat Orange peste ei la internet si TV cu oferte mai bune... au concurenta cumar veni, s-a cam dus monopolul

#5
crisstonne

crisstonne

    Ἀταραξία

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 40,183
  • Înscris: 13.01.2011

 GlCA_Contras, on 25 octombrie 2022 - 16:34, said:

... s-a cam dus monopolul
Monopol la prețuri mici?!  🙆
Ce am mai vrea așa, la alimente, la combustibil, la orice  😂

#6
Ciubex

Ciubex

    Senior Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 9,870
  • Înscris: 03.02.2005
Io chiar am sa-i sun pe ai mei sa se duca sa semneze si sa plateasca mai putin, ca ei oricum nu-s genul care se plimba de la un operator la altul.

#7
icename

icename

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 634
  • Înscris: 12.02.2005
Incep sa fac alergie la procedurile care implica prezentarea la sediu pentru a... face ceva ce se poate face si online. Mai ales vorbind de o companie mare de tehnologie. Pana si Hidroelectrica face contractarea online.

Edited by icename, 25 October 2022 - 17:03.


#8
horhescu

horhescu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,594
  • Înscris: 14.05.2018

 GlCA_Contras, on 25 octombrie 2022 - 16:34, said:

Au scazut abonamentele pentru ca a intrat Orange peste ei la internet si TV cu oferte mai bune... au concurenta cumar veni, s-a cam dus monopolul

a intrat dar nu se compara, digi are netul mai bun

#9
theionutzradu1991

theionutzradu1991

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,474
  • Înscris: 28.11.2017
Tot mi se pare scump.
https://imgur.com/a/QjCg9Qo
25 tv si maxpac
15 hbo
25 net de 1gbps
4 abonamente la 11 lei buc
2 custodii de 3 lei buc de smart card si wifi

Edited by theionutzradu1991, 25 October 2022 - 17:24.


#10
FeDaYin

FeDaYin

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,660
  • Înscris: 03.01.2007
Luna trecuta am fost sa prelungiesc toate serviciile pentru 2 ani. Primele 4 luni platesc jumatate, adica 70 de lei, de la 140. Apoi urmatoarele 20 de luni la pret intreg. Nu vreau sa plec in alta parte asa ca a fost binevenita reducerea.
Cei care prelungesc pe 2 ani primesc 4 luni la jumatate, acum probabil e alta oferta.

#11
florinel

florinel

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,091
  • Înscris: 29.06.2005
NU am nici o problema cu serviciile lor sau cu pretul la care am contractat.

M-a deranjat felul inselator in care au prezentat lucrurile.
Puteau sa puna problema onest " Va oferim x reducere daca contractati inca 2 ani" - nu sa mearga pe "trebuie sa actualizam datele si sa semnati pentru reducere".
Nu am solicitat reduceri, nu le-am cerut nimic. Mi-am platit la timp facturile si atat.

In plus, as spune ca e putin ilegal sa soliciti semnatura pe un contract pe care nu-l oferi clientului sa-l analizeze inainte.

Si foarte posibil sa fi acceptat, sau macar sa fi luat in considerare o oferta - daca era prezentata corect.

Oricum, oferte din astea cu niste luni de 50% reducere sunt traditionale pe site, apar periodic, ba pe 4 luni, ba pe 6...etc.
Deci care e logica in a insela clientul?

Edited by florinel, 25 October 2022 - 17:58.


#12
-TINO-

-TINO-

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,272
  • Înscris: 11.08.2019
Prelungirea pe 2 ani cu 4 luni 50% reducere e cea standard. Nu era nicio ofertă specială. O poți solicita oricând prin telefon sau deschizând o sesizare.

Se mai plângea cineva recent pe forum că l-au sunat să treacă pe fibră fiindcă se închide DHT-ul, ceea ce nu era complet corect. Or cere mai multe contracte/prelungiri pentru a primi bonusuri și acum apelează la tertipuri de astea agenții. Unii dintre ei.

Edited by -TINO-, 25 October 2022 - 18:01.


#13
laffin

laffin

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,375
  • Înscris: 16.03.2007

 florinel, on 25 octombrie 2022 - 15:42, said:

au pus-o de-o capcana..

thx! ma duc si eu la ei maine la ei sa profit de reducere...

Edited by laffin, 25 October 2022 - 18:05.


#14
florinel

florinel

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,091
  • Înscris: 29.06.2005
Nu conteaza oferta.
Platesc online lunar, asa ca vad in permanenta ofertele. Puteam sa iau o oferta inca de acum un an .

Si daca nu e chestie generala, ci doar niste agenti - aia ar trebui dati afara. Un client prins in sistem prin tertipuri, fara a fi corect informat, va plati, probabil 2 ani. Dar va aduce prejudicii prin reclama negativa...deci, pe termen lung dauneaza chiar RDS-ului.

#15
GlCA_Contras

GlCA_Contras

    Master Mind

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,266
  • Înscris: 21.03.2020
Actualizare date, pai ei se cred banca impostorii naibii?

#16
-TINO-

-TINO-

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,272
  • Înscris: 11.08.2019
Când au lansat 1gbps, m-a sunat un agent, i-am zis că nu îmi folosește la nimic, că încă am router de 100mbps și mi-a zis că nu contează, că tot îmi va funcționa mai bine internetul. M-a pufnit râsul și i-am închis. Au trecut ceva ani de atunci,..

#17
thorxx

thorxx

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 247
  • Înscris: 18.07.2022
Ce vrajeala in ei, profita de prostia politicienilor care au impus actualizare de date la banci la ordinul UE si acum ca lumea a fost batuta la cap de banci cu actualizarile de date prin blocare de conturi, au venit si furnizorii cu mninciuna ca trebuie actualizate datele ca sa te prosteasca in realitate sa semnezi pentru prelungire. La fel umblau si cei cu furnizarea de electricitate si gaze, se duceau la oameni la usa sau in poarta spunand ca trebuie actualizate contractele, in realitate erau chiar agenti de vanzari de la firma concurenta si prosteau naivii sa semneze pentru "portare" a contractului de furnizare la concurenta.

Totusi care era megaoferta cu care incercau sa te momeasca cand le-ai dat de inteles ca te-ai prins ca e smen?

#18
VipeR85

VipeR85

    Il Magnifico

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,628
  • Înscris: 13.12.2006

 GlCA_Contras, on 25 octombrie 2022 - 16:34, said:

Au scazut abonamentele pentru ca a intrat Orange peste ei la internet si TV cu oferte mai bune... au concurenta cumar veni, s-a cam dus monopolul

Posted Image daaaaaa...buna asta. am ras 5 minute.

 horhescu, on 25 octombrie 2022 - 17:06, said:


a intrat dar nu se compara, digi are netul mai bun

mai ales comparativ cu cei care sunt pe structura telekomului.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate