Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Tehnologia DSL la Orange?

conectare navigație auto la ...

Care e pretul corect pe mp?!

Auto 200-250km/zi autostrada, fia...
 Idei noi? Ce verificam la o masin...

Încarcare acumulatori LiPo de 1,5v...

cel mai ieftin generator trifazic

Iti place sa mananci iute?
 cum il cheama pe acest SSD?

Trec ITP-ul daca am montat alt mo...

Problema mesaj supraincalzire tel...

Recuperare Cont Yahoo mail
 Legislatie ambiguua/incompatibili...

Radio Argon 1 se aude foarte incet

Nu gasesc optiunea de a afisa(nu ...

Glafuri interioare mozaic

Mai impodobiti bradul de Craciun?

* * - - - 4 votes
  • Please log in to reply
95 replies to this topic

Melteanu

Melteanu

Senior Member

• Grup: Senior Members
Pentru ca ei nu stiu nici macar sa guste din toate.Ei maninca si beau pina ajung la urgenta.

Puferiu_

Puferiu_

Membru foarte activ

Din cauza comunismului, cand nu gaseai orice, oriunde, oricand. Acum e abundenta peste tot. Bani sa ai.

Melteanu

Melteanu

Senior Member

Inseamna ca ma pot considera privilegiat,am avut de toate pentru ca familia din partea mamei erau burghezi.

Vlad_22

Vlad_22

Guru Member

View PostKING_99, on 26 octombrie 2022 - 04:07, said:

Eu fac 2 brazi.. unul sus si unul jos.. culori diferite ( am 3 seturi de globulete pe care le rotesc in fiecare an). Fac brazii pe 30 Noiembrie si il strang pe 7-10 Ianuarie.. Craciun fara semineu, brad si un vin bun nu e Craciun:)
Noi îl facem, de Ajun, în general, ori cu 1-2 zile înainte, maxim. Parcă are alt farmec, așa, decât dacă îl faci de la începutul lunii, când oricum ai brazi împodobiți în oraș, în mall-uri, magazine etc. Și îl despodobim undeva in prima sau a doua săptămână de ianuarie, cel târziu. Deja după 2-3 ianuarie, nu mai are farmec.

KING_99

KING_99

Member

• Grup: Members

View PostVlad_22, on 29 octombrie 2022 - 23:50, said:

Noi îl facem, de Ajun, în general, ori cu 1-2 zile înainte, maxim. Parcă are alt farmec, așa, decât dacă îl faci de la începutul lunii, când oricum ai brazi împodobiți în oraș, în mall-uri, magazine etc. Și îl despodobim undeva in prima sau a doua săptămână de ianuarie, cel târziu. Deja după 2-3 ianuarie, nu mai are farmec.

Aici in Canada multi il impodobesc si mai devreme.. la prima zapada... Si nu numai brazii dar si casele sunt pline de luminite si decoratii de iarna..

vio69c

vio69c

Active Member

• Grup: Members
Grecii impodobesc bradul in case  incepand din prima saptamana a lui Decembrie.
Tot atunci apar in magazine, piete, mall-uri nu, ca nu prea sunt

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate