Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Recomandare demontare+instalare ...

CAIET SERVICE PREDEAL II

Internare spital psihiatrie

CM de snooker 2024
 Scot penele dupa montajul tamplar...

Masina de spalat vase si grasimea

Noua lege de acces in paduri

Sunt ouale proaspete?
 Aplicatie invatare limba Germana

Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile
 Primele zile ale internetului per...

Ditra 25

Casti USB-C ptr A-54

Aplicatie medicala / asistent med...
 

Implant dentar si aditie osoasa

- - - - -
  • Please log in to reply
22 replies to this topic

#19
EMPP

EMPP

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,778
  • Înscris: 12.01.2018

View PostJumong, on 22 octombrie 2022 - 05:18, said:


2. Cam la 6 luni dupa caderea/scoaterea unui dinte,
adevărat dar un molar lipsă cam pe la 23 de ani am pus implant la 50.povestea cu adiția de os a fost doar la început ca să fie prețul mare.adiția nu s-a făcut prețul a rămas neschimbat.un implant merge dacă nu se leagă de alți dinți.dacă trebuie să frezeze din cei buni  ca să întărească lucrarea mai bine faci două implanturi că-ți strici dinții sănătoși degeaba

#20
Jumong

Jumong

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 734
  • Înscris: 01.05.2009
Depinde de fiecare om, de fiecare organism, de fiecare stomatolog (ca nici ei nu sunt toti la fel), depinde de unde, la mandibula sau la maxilar. Prima e foarte dura, dar subtire in acelasi timp, pe cand maxilarul e mai gros dar mai poros, mai slab ca os. Altceva nu stiu ce sa spun.

#21
Cr1spy

Cr1spy

    Pixie

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,252
  • Înscris: 22.11.2009

View Postmarcys, on 21 octombrie 2022 - 08:06, said:

Nici asta nu este buna. Trebuie una cu locul unde se face implantul, radacina fostului dinte si deasupra lui, sa se vada pozitionarea exacta a sinusului (care apare ca o pata/gaura neagra) pe radiografie.

#22
Leon_bogdan

Leon_bogdan

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 103
  • Înscris: 17.05.2007
Salutari.
A auzit careva de Stoma-urgent ?
Cica au implant dentar cu 1000 lei (nu stiu de care)...
Aditie osoasa 3000 lei (2 masele)
Coroana 800 lei
Cam astea ar fi preturile!
Ideea este ca nu vad decat feedback care pare fabricat.
Clinica este intr-un bloc cu bulina din zona Rosetti.
Pare ceva pentru pensionari...
https://www.facebook.com/StomaUrgent/

#23
evgenisco

evgenisco

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 17
  • Înscris: 20.08.2007

View PostLeon_bogdan, on 06 februarie 2023 - 12:29, said:

Salutari.
A auzit careva de Stoma-urgent ?
Cica au implant dentar cu 1000 lei (nu stiu de care)...
Aditie osoasa 3000 lei (2 masele)
Coroana 800 lei
Cam astea ar fi preturile!
Ideea este ca nu vad decat feedback care pare fabricat.
Clinica este intr-un bloc cu bulina din zona Rosetti.
Pare ceva pentru pensionari...
https://www.facebook.com/StomaUrgent/


Ma intereseaza si pe mine solutie buna de implant dentar, la costuri corecte, si am dat si eu de acest cabinet, in cautarile mele online.

Mie mi se pare ca toate review-urile alea de pe FB sunt prea asemanatoare/prefabricate si ca exista ceva "catch"-uri pe dedesubt.

Nu spune nimeni ce costuri suplimentare presupune interventia, toti o tin "langă" cu 1000 lei per bucata.

Probabil le acorda o mica reducere ca sa posteze pe FB niste texte sugerate de cabinet.

In plus, n-am mai gasit nicio clinica in Romania care foloseste implanturile pe care le folosesc ei (novit-nova implants, israel, firma infiintata in 2009).

Daca te uiti pe site-ul cabinetului, totul e o reclama deșănțată, ai impresia ca esti pe un site care promoveaza solutii de marire a penisului sau solutii de vindecare definitiva a diabetului. Adica prosteală pentru proști.

Sincer, nu m-as da "cobai" pe mana lor, nu-mi inspira nicio incredere.

Just my 0.02$

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate