Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
casa verde 2024

Intrerupator cu N - doza doar cu ...

Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata
 Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...
 teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN
 Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD.
 

Atomic Academy are licență de emisie prin cablu și internet pentru un format muzical-tineret-educativ

* - - - - 1 votes
  • Please log in to reply
58 replies to this topic

#19
AleXXander00

AleXXander00

    XX

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,427
  • Înscris: 21.02.2009

View Poststlk, on 25 noiembrie 2022 - 15:11, said:

Este disponibil public online aici:


Kiss tv nu a mai schimbat, (nici imbunatatit) sigla aia de o "mie de ani " si de aia nu mai  comentezi! (desi aia fac bani din reclame la greu, nu ca Atomic unde nu vezi nici o reclama). Nu sunt in stare nici  sa transmita nici macar online la banii lor ("Acest video nu poate fi redat ")... La fel si UTV.. (care mai face parte si trustul RCS-RDS) etc se pare ca vezi doar ce vrei tu!

Ti se pare ca sunt vreun critic sau vreun influencer? Sau lucrez in bransa sa urmaresc chestiile astea? Discut despre ce vreau eu, nu e nevoie sa fii de acord cu mine. Asta este parerea mea si atat, nu e problema mea care cati bani face din reclame, care are reclame sau care nu are. Sunt designer grafician, asa ca sunt in masura sa imi dau cu parerea despre astfel de lucruri din punct de vedere grafic. Nu ma intereseaza cine a schimbat-o sau cine n-a schimbat-o de 15 ani. Am vorbit doar din punct de vedere tehnic!

#20
donmarinica

donmarinica

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,426
  • Înscris: 17.06.2007
Cred că sigla asta este păstrată așa cum este pentru a nu se confunda cu alte Kiss-uri. Kiss tv UK, kiss kiss-ul Italian, parcă și in Kenia există un kiss dar nu e de muzică etc.🤣🤣🤣

#21
IceCoolExtreme

IceCoolExtreme

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,729
  • Înscris: 06.11.2018
Au inceput sa ii faca reclama pe un scroll pe Atomic TV.
Attached File  Screenshot (2512).png   648.06K   117 downloads

#22
IceCoolExtreme

IceCoolExtreme

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,729
  • Înscris: 06.11.2018
A intrat pe interlan in format SD si HD.

#23
vladul_care_este

vladul_care_este

    TV / Radio & Satelit Maniac

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,879
  • Înscris: 27.01.2009
Serbu crede ca ii poate scoate pe copii si adolescenti din Fortnite ca sa le arate clipuri muzicale ale unor artisti de care nu a auzit nimeni, piratate de pe Youtube cu watermark cu tot..Posted Image

#24
Cipry7

Cipry7

    The Doctor

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,392
  • Înscris: 04.08.2010
Eu chiar nu înțeleg care e rostul acestui canal secundar pentru Atomic. Parcă era vorba că Atomic-ul de la TV îl transformă în post cu muzică veche și Atomic-ul secundar va prelua clip-urile care sunt difuzate acum pe canalul principal. Ei cică difuzează muzică pentru copii pe Atomic Academy, dar în acest caz sunt foarte prost informați. Dacă voiau să facă un post TV cu muzica pe care o ascultă copiii din ziua de azi, atunci trebuia un canal cu muzică trap, rap și manele. :)

View PostIceCoolExtreme, on 27 noiembrie 2022 - 18:38, said:

Au inceput sa ii faca reclama pe un scroll pe Atomic TV.
Attachment Screenshot (2512).png
Se numește "presiune". :)

Edited by Cipry7, 30 November 2022 - 20:30.


#25
stlk

stlk

    Spartan Officer

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,434
  • Înscris: 15.07.2008

View PostAleXXander00, on 26 noiembrie 2022 - 18:52, said:

Sunt designer grafician
Iar te lauzi? sau iti faci reclama?  crezi ca esti singurul?  Afla ca sunt destui care puteau sa le faca sigla profesionist si gratis! Daca pe aceea au dorit sa o aiba, cu ea ramane! si din punct de vedere tehnic ti-am vorbit si eu de sigla celorlalti! La fel pot spune si eu  "Asta este parerea mea si atat!" (nu era obligatoriu sa-mi si raspunzi)!

Edited by stlk, 01 December 2022 - 03:42.


#26
AleXXander00

AleXXander00

    XX

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,427
  • Înscris: 21.02.2009
Ti se pare ca imi fac reclama? Posted Image Sau ca ma laud? Am zis doar ca eu stiu cum sunt facute acele chestii, asa ca am o parere cat de cat avizata, dar asta nu inseamna ca trebuie sa ma iei tu atat de mult in serios. Vad ca o dai in probleme la modul personal si nici nu cred ca ne cunoastem personal. Asadar, in cazul in care nu lucrezi la ei, nu ai de ce sa te agiti atat. Iar Xanax e doar pe reteta.

In concluzie, urata sigla au! Posted Image Posted Image

Edited by AleXXander00, 02 December 2022 - 16:30.


#27
silcar

silcar

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,095
  • Înscris: 21.05.2019

View Poststlk, on 25 noiembrie 2022 - 15:11, said:




Kiss tv nu a mai schimbat, (nici imbunatatit) sigla aia de o "mie de ani " si de aia nu mai  comentezi! (desi aia fac bani din reclame la greu, nu ca Atomic unde nu vezi nici o reclama). Nu sunt in stare nici  sa transmita nici macar online la banii lor ("Acest video nu poate fi redat ")... La fel si UTV.. (care mai face parte si trustul RCS-RDS) etc se pare ca vezi doar ce vrei tu!

Tu compari starvul ala de atomic cu kiss sau u? Pai atomic e un canal de youtube. ATAT! Pe kiss, sau u NU vezi clipuri fan made, cu alte logo-uri pe ecran DECAT ALE LOR!!!! Deci UN GUNOI!!!!
Kiss sau U sunt la ANI LUMINA de gunoiul asta de atomic. un starv facut pe genunchi, oricine isi poate face pe youtube ce au facut ei!!!!

Cat despre starvul ala de academy, are o mizerie de sigla ce a mai fost in 2006 cred...sper sa nu il vad pe rcs sau vreun cablist!

#28
BogdanI33

BogdanI33

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,553
  • Înscris: 03.01.2019
Cred că ai ghinion!
Atomic Academy va fi unul dintre cadourile DIGI de sărbători...acum să vedem cine va aduce cadoul (Moș Nicolae sau Moș Crăciun)
:)

Edited by BogdanI33, 03 December 2022 - 12:23.


#29
silcar

silcar

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,095
  • Înscris: 21.05.2019
Nu as fi surprins Posted Image)) Toate gunoaiele le baga in grila Posted Image) Oricum daca pe atomic m-am uitat de cateva ori din nostalgie, pana m-am lamurit ca e un gunoi si ala, pe mizeria asta de academy cu siguranta nu voi trece vreodata :)))

Edited by silcar, 03 December 2022 - 13:04.


#30
KLM2009

KLM2009

    The Punish3r

  • Grup: Moderators
  • Posts: 25,807
  • Înscris: 07.07.2009
Adică Atomic = Cadou = Gunoi? Nu, mersi!

#31
vladul_care_este

vladul_care_este

    TV / Radio & Satelit Maniac

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,879
  • Înscris: 27.01.2009
Eu cam am idee ce ar vrea Serbu cu acest Academy, probabil ar vrea sa fie un fel de echivalent tv al Radio Disney unde erau difuzati cu preponderenta artistii din serialele de pe Disney Channel (majoritatea adolescenti). Problema se pune altfel: exista la noi piata pt asa ceva? Chiar as fi curios sa vad cam ce studii de piata a facut Serbu inainte de lansare.

#32
vladul_care_este

vladul_care_este

    TV / Radio & Satelit Maniac

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,879
  • Înscris: 27.01.2009
Si iata ca Atomic Academy e in lista must-carry pt anul 2023. Ni se demonstreaza astfel ca poti ajunge in must-carry chiar si cu o televiziune care difuzeaza content furat de pe Youtube, atata timp cat cunosti pe cine trebuie.

#33
Zygoth

Zygoth

    specimen

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,075
  • Înscris: 29.04.2006
Încă o dată se dovedește, dacă mai era nevoie, că lista must-carry e o mizerie. Grilele cabliștilor inundate obligatoriu cu toate mizeriile de garsonieră, înființate de oricare Vasile.

#34
Alex-gorj

Alex-gorj

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 248
  • Înscris: 16.03.2022
Stai calm pt că la Digi nu mai intra nimic.Au deja 25 % din listă în grilă cum prevede legea iar cele de acum le vor introduce dacă vor și cum știm Digi greu introduce canale.

#35
mircica_t

mircica_t

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 48
  • Înscris: 26.09.2021

View PostAlex-gorj, on 02 februarie 2023 - 12:07, said:

Stai calm pt că la Digi nu mai intra nimic.Au deja 25 % din listă în grilă cum prevede legea iar cele de acum le vor introduce dacă vor și cum știm Digi greu introduce canale.
Nu e vorba numai de un procent, sunt obligati sa introduca in grila TOATE posturile noi, lansate dupa publicarea listei de anul trecut, timp de 12 luni.

#36
Alex-gorj

Alex-gorj

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 248
  • Înscris: 16.03.2022
Toate posturile lansate după publicarea  listei must carry de acum deci nu e niciun canal lansat acum.Bine ar fi cele de anul trecut dar nu cred.Așa scrie în lege

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate