Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...

Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...
 Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...

joc idem Half Life gratis

PC game stream catre Nvidia Shiel...
 Pompa de apa HEPU ?!

Vreau o masina electrica de tocat...

Cum ajunge remorca de tir inapoi ...

Alt "Utilizator nou" pe T...
 ULBS INFORMATICA

Index preturi

Boxa membrana tweeter infundata

Am nevoie de poze cu un curcubeu
 

Care sunt setarile pentru internet?

- - - - -
  • Please log in to reply
6 replies to this topic

#1
stlk

stlk

    Spartan Officer

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,438
  • Înscris: 15.07.2008
Cine poate sa-mi spuna si mie setarile de internet Telekom pentru un telefon clasic pe GPRS? pe site gasesc doar setarile doar pentru android iar pe net am gasit niste informatii mai vechi dar nu maajuta cu nimic. Imi trebuie si mie NUME, APN, PAROLA SI Nume utilizator. Am cerut si prin SMS setarile automate insa imi trimit setarile pentru 4G (astia de la Telekom cred ca toti folosesc numai smartphone).

Edited by stlk, 14 October 2022 - 18:31.


#2
NikoroB

NikoroB

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,514
  • Înscris: 26.05.2022
Apn: broadband, Nume nu conteaza, parola lasa liber.

PS: nu existã setari pentru 2G sau pentru 4G.

Edited by NikoroB, 14 October 2022 - 18:33.


#3
stlk

stlk

    Spartan Officer

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,438
  • Înscris: 15.07.2008

View PostNikoroB, on 14 octombrie 2022 - 18:32, said:

Apn: broadband, Nume nu conteaza, parola lasa liber.

PS: nu există setari pentru 2G sau pentru 4G.
Am incercat si cu broadband am gasit pe net si wnw dar nu functioneaza.

#4
addiy1987

addiy1987

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,354
  • Înscris: 05.09.2012
Cu wnw pui la username web'n'walk,apn wnw,username si password tot wnw,authentication type PAP si apn type default
La broadband pui doar la APN broadband,usrname si pass nu pui nimic,authentication none si apn type default

Edited by addiy1987, 15 October 2022 - 01:26.


#5
dani.user

dani.user

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,233
  • Înscris: 24.02.2007
Pai cine sa mai foloseasca GPRS care prinde viteze de dialup? Adica de vreo 1000x mai lent decat 4G.

#6
addiy1987

addiy1987

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,354
  • Înscris: 05.09.2012
Curios ar fi daca mai merge,de viteza nu mai vorbim.

#7
stlk

stlk

    Spartan Officer

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,438
  • Înscris: 15.07.2008
Am reusit sa-i dau de cap cu "broadband" insa semnalul Telekom este extrem de prost indoor (intra pe modul urgenta mai mereu ca pierde semnalul), in exterior este asa si asa. Culmea este ca pe Vodafone pe tehnologia EDGE incarca pe un telefon clasic destul de repede  Facebook, forumul Softpedia varianta mobil etc ) pana si  video pe youtube la 140p incarca inainte-acum youtube nu mai are suport pentru telefoane clasice). Ciudat este ca pentru date EDGE Vodafone rupe la net insa convorbirile sunt praf (se intrerup, se aud cu ecou etc) iar Telekom vad ca este praf din toate punctele de vedere! M-am lamurit, eu credeam ca setarile sunt de vina insa de fapt semnalul pe 2G este extrem de prost indoor!

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate