Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cu ce va aparati de cainii agresi...

Nu imi platiti coletul cu cardul ...

Mi-au disparut amigdalitele ?

Exista vreun plan de terorizare p...
 Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric
 CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...
 Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...
 

Este placa mea video moarta?

- - - - -
  • Please log in to reply
20 replies to this topic

#19
eiffel

eiffel

    BusyWorm

  • Grup: Moderators
  • Posts: 68,569
  • Înscris: 15.06.2004
Daca dispare dupa ce incarca driverele problemele sunt la memorii - ale sistemului sau ale placii video.

#20
Sa_Fugim

Sa_Fugim

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 260
  • Înscris: 03.10.2022
Pasta termoconductoare dintre cipul grafic si sistemul de racire isi pierde din calitati odata cu trecerea timpului. De asemenea, s-ar putea sa ai niste paduri termoconductoare intre memorii si sistemul de racire. S-ar putea ca operatia de revitalizare sa te coste cat o placa video SH mai buna ca a ta de generatie mai noua.

#21
nei-k

nei-k

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,533
  • Înscris: 21.12.2006

View Postlayerslayer, on 13 octombrie 2022 - 20:07, said:

Astazi ma jucam CSGO, iar in mijlocul meciului s-a facut tot ecranul maro, vorbeam cu un prieten pe Discord iar pe el il auzeam, ma auzea, tind sa cred ca placa video si-a dat duhul. I-am dat restart, la boot mi-a cerut sa intru in BIOS sa imi salvez setarile (cel putin asta am inteles), am dat un restart din nou dupa ce am iesit din BIOS, si parea ca incearca sa booteze, tin sa mentionez ca literele din bios pareau sterse iar cand aparea loading screen ul de la windows apareau diverse puncte si dungi albastre verticale. Cand s-a terminat boot ul, din nou un ecran maro cu dungi albe subtiri. Conexiunea la monitor o faceam cu un adaptor DVI-VGA.
Configuratie:
intel i5 2500 3.30 Ghz
AMD Radeon HD 6850
16 GB RAM
Asrock P8Z77-V Deluxe
Stiu ca nu e cine stie ce, dar pentru ce il foloseam eu eram foarte multumit de el.
Ar fi doar placa dusă sau sunt sanse sa se fi prajit si altceva, iar daca ma poate ajuta cineva cu un sfat de achizitie la o placa, chiar mai potenta.

Ți-a murit la intrare... Windws-ul

Atâta vreme cât aveai semnal video in BIOS, verifici dacă era transmis de IGPU sau DGPU, verifici și apoi decizi de unde era problema.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate