Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii
 Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...
 Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor
 Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android
 

Cel mai bun rucsac de sport

* - - - - 1 votes
  • Please log in to reply
14 replies to this topic

#1
floraur

floraur

    pitic insignifiant

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,266
  • Înscris: 22.07.2005
Salve!
ma intereseaza ceva input nou, caut sa imi schimb rucsacul si iau in caclul optiunile din piata.
Ma intereseaza in primul rand calitatea produsului. Sa fie impermeabil, bine facut, cu multe compartimente, accesibil in Ro.
Vreau sa iau ceva cu catarama in fata (pe bretele), care sa se inchida bine.
Neaparat am nevoie de doua compartimente mari, unul care sa poata cuprinde o pereche de adidasi de orice dimensiune sau lucruri murdare.
Bugetul ar trebui sa fie cam 200-450lei, cam pana in 100€ .

Am gasit cateva lucruri de la Under Armour, brandul mi se pare cel mai bine reprezentat in zona asta, dar poate ca am ratat alte chestii, de aia va intreb.
Gentile nu prea imi plac, in primul rand pentru ca nu am foarte multe lucruri de folosit la sala.

Hustle Pro


Project Rock


Project Rock 60 Bag

#2
business11

business11

    Info Austria

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,720
  • Înscris: 13.07.2011
Iti recomand The North Face Base Camp Voyager cu 32 L volum. La mine momentan este exact 100eur la oferta. Compartimente bine organizate, impermeabil, calitativ.

In rest poti sa te uiti si pe gama de travel bags. Preturi accesibile, calitate superioara (firma Deuter, Inateck de pe Amazon)

#3
Puferiu_

Puferiu_

    Membru foarte activ

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,421
  • Înscris: 05.07.2018
Cauta Wenger, pe Vexio. Dupa ce l-am luat pe-al meu, am descoperit o insula cu rucsaci ca al meu in centrul comercial de la Pallady.
Al meu e incapator si rezistent. Se vede ca e de calitate. I-am eliminat buretele buzunarului pentru laptop, ca nu transport asa ceva. In rest... zahar, peturi de bere, fasole, scule, lapte. Ce n-am carat cu el!

#4
smoke

smoke

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,680
  • Înscris: 08.10.2004
The North Face Base Camp Voyager e mai mult o geanta de calatorie ce poate fi purtata ca si rucksac. forma si pozitia nu sunt chiar cele mai comode pt spate.

#5
business11

business11

    Info Austria

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,720
  • Înscris: 13.07.2011

View Postsmoke, on 13 octombrie 2022 - 13:58, said:

The North Face Base Camp Voyager e mai mult o geanta de calatorie ce poate fi purtata ca si rucksac. forma si pozitia nu sunt chiar cele mai comode pt spate.

Se poate folosi in 2 moduri diferite. ca si travel bag dar si ca travel backpack.

Daca e arhi plin si il porti 6 ore pe zi, atunci nu e comod. Dar aici ar trebui mers pe ceva mai voluminos. In regim normal este perfect si spatios.

#6
daniel1976

daniel1976

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,519
  • Înscris: 30.04.2006
poate ar fi bun ceva de la Dakine ...
nu stiu cat de incapator il vrei , poate ar merge ceva in genul asta :
Link : https://www.dakine.c...=39770960461904

Eu am avut ceva de la ei , am mers cu el pe toti muntii si in toate sezoanele , ani de zile, de carat chestii grele nu mai zic - pana s-a desprins din bretele.. Posted Image

#7
smoke

smoke

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,680
  • Înscris: 08.10.2004
ia vezi Salomon Trailblazer 30L ..pare ceva ce s-ar potrivi.

#8
Alltrack

Alltrack

    Senior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 4,737
  • Înscris: 01.08.2020
La bugetul ala as recomanda The North Face Recon dar daca gasesti modelul vechi , asta nou e praf ! La buget apropiat un Fjallraven Skule 28 sau Raven 20 !

#9
floraur

floraur

    pitic insignifiant

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,266
  • Înscris: 22.07.2005

View PostAlltrack, on 13 octombrie 2022 - 20:04, said:

La bugetul ala as recomanda The North Face Recon dar daca gasesti modelul vechi , asta nou e praf ! La buget apropiat un Fjallraven Skule 28 sau Raven 20 !

Misto primele doua recomandari ale tale, insa pretul este de doua ori mai mare decat Hustle Pro de la Under Armour si nu sunt foarte diferite...
Astazi la sala, langa mine, cineva cu Hustle Pro Posted Image ce chestie, care sunt sansele sa se intample asa ceva!
M-am uitat la celelalte variante si nu am gasit nimic mai interesant decat ce ofera Under Armour, cred ca o sa comand acest model Hustle Pro

Attached File  1367060_multi_030621 (1).jpg   164.74K   4 downloads Attached File  A1EMroSgY2L._AC_UL1500_.jpg   527.65K   4 downloads Attached File  under-armour-ua-hustle-pro-backpack-428791-1367060-279 (1).jpeg   219.84K   2 downloads

Attached Files


Edited by floraur, 13 October 2022 - 21:51.


#10
floraur

floraur

    pitic insignifiant

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,266
  • Înscris: 22.07.2005
Pana la urma, dupa o saptamana de cautari, am comandat un hibrid, o geanta care poate fi si rucsac, la nevoie.
Are compartiment special pentru pantofii de sala sau lucrurile murdare, are bretelele unui rucsac, dar nu are catarama pe bretele, chestia asta nu-mi place, dar am trecut peste.
Pretul este 245lei cu transport inclus.

Attached File  1361225-001-06-01-2084x2084.jpeg   85.83K   6 downloads Attached File  1361225-001-05-01-2084x2084.jpeg   139.81K   7 downloads
Attached File  1361225-001-02-01-2084x2084.jpeg   113.06K   4 downloads Attached File  1361225-001-01-2084x2084.jpeg   107.94K   4 downloads

#11
Puferiu_

Puferiu_

    Membru foarte activ

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,421
  • Înscris: 05.07.2018
Poate revii cu un feedback.

#12
floraur

floraur

    pitic insignifiant

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,266
  • Înscris: 22.07.2005
Ok, de regula revin... :)

#13
Alltrack

Alltrack

    Senior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 4,737
  • Înscris: 01.08.2020
Daca tu compari Fjallraven cu astea , felicitari !!!

#14
floraur

floraur

    pitic insignifiant

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,266
  • Înscris: 22.07.2005
Asta e, trebuie sa mai fie si fraieri care cumpara UA, altfel ar merge toata lumea in grul cu Fjallraven, ce lume ar mai fi asta, zi si tu! :)

#15
floraur

floraur

    pitic insignifiant

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,266
  • Înscris: 22.07.2005
Review, dupa vreo cateva zile de folosinta...

Pro:
- buzunar separat pentru pantofi si lucruri murdare
- materiale de calitate (in mare parte)
- spatiul interior suficient
- pret bun
- cureaua pentru umar este ok, cele de rucsac sunt de asemenea in regula

Contra:
- lipsa unui buzunar interior pentru telefon sau lucruri mai mici. Lacatul mic, de la dulapul de la sala se pierde intr-un buzunar enorm, in lateralul gentii
- intr-o parte ai buzunar pentru pantofi, in cealalta parte nu ai nimic... oportunitate buna pentru a face ceva cum trebuie.
- fermoarul putea fi mai gros, se inchide greu si aproape mereu ai senzatia ca se prinde de ceva
- curelele de rucsac nu se prind cu catarama, pentru vacante, ar fi fost excelent.

Toate aceste chestiuni negative sunt adresate pentru varianta Contain 4.0 Backpack Duffle, insa la noi nu se gaseste pe nicaieri, nici prin Europa.

Attached File  1316569-040_SLFADD_SL.jpeg   223.28K   8 downloads

Daca as fi gasit, pe aia as fi luat-o, dar nu e niciun necaz, merge si aceasta...

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate