Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Intrebari srl nou

Amenintat cu moartea de un numar ...

La multi ani @AndReW99!

Alegere masina £15000 uk
 TVR vrea sa lanseze o platforma d...

Strategie investie pe termen lung...

Modulator FM ptr auto alimentat p...

orange cablu f.o. - internet fara...
 Robinet care comuta traseul

A fost lansata Fedora 40

Samsung S24 plus

Imi iau un Dell? (Vostro vs others)
 Abonati Qobuz?

transport -tren

Platforma electronica de eviden&#...

Cot cu talpa montat stramb in per...
 

Magazinele de cartier - viitorul lor + mersul la cumpărături în afară în anii '000

* - - - - 7 votes
  • Please log in to reply
40 replies to this topic

#37
ceanu1980

ceanu1980

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,155
  • Înscris: 15.05.2008
Interesante pareri,marketul si chioscul cumpara aceeasi marfa pt a o revinde,chioscul vinde fara bon face evaziune,sa-l omoram sa-l vedem in faliment si de toate
Marketul vinde cu bon dar fac ei apoi altceva pt a nu imbogati statul roman,ei sunt corecti,merita sa le pupam dosul
Profi are un program de cacat,pai in ajun de Craciun sau sf de an tu ai program pana la 8 sau cat este,apropo cce naiba mai cumpara oamenii pe 24 decembrie la ora 20?

#38
Soulstream

Soulstream

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,027
  • Înscris: 03.02.2014
eu ma duc la magazinul de cartier doar pt chestii punctuale si "urgente". Cred ca ma duc la magazinul de cartier maxim o data pe saptama si nu las mai mult de 20 de lei acolo pe vizita.

Am ramas fara apa? ma duc si iau 2 sticle de la magazin. Am pofta de o bere? la fel, ma duc la magazin si iau 2 doze. Am ramas fara cartofi? idem.... iau 2 kg,

Problema e ca magazinele de cartier nu sunt cu nimic mai bune decat supermarket-ul, decat ca sunt mult mai reduse optiunile mele de alegere. La supermarket ma duc cam de 3 ori pe saptamana si cumpar chestii pt mai multe zile si de obicei iau sortimentele care imi plac. Pur si simplu e mult mai eficient pt mine sa merg intr-un singur loc sa cumpar tot ce am nevoie.

Ce mi-ar place e sa existe magazine mai specializate pe carne/legume/fructe.

#39
utopium

utopium

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 45,863
  • Înscris: 14.08.2007

 andreic, on 12 octombrie 2022 - 21:23, said:

Sunt, merg regulat la ele si stiu bine preturile. A ca pot sa fie anumite produs mai ieftine la ei ca la altii e altceva dar media la toate e clar in avantajul celor mari. Ia de ex apa plata sau ulei...
Lidl e langa mine asa ca ii stiu bine preturile (ajung de vreo 2-3 ori pe saptamana in el), cand merg in Auchan/Cora mi se par toate scumpe fata de Lidl. Inclusiv Selgrosul mi se pare scump fata de Lidl la multe chestii.

Si e normal sa fie asa, Lidl Romania are cifra de afaceri mai mult de dubla fata de Auchan si de aproape 10 ori peste Cora Romania. Adica au putere de negociere mult mai mare decat Cora.

Edited by utopium, 13 October 2022 - 12:33.


#40
FC72

FC72

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,626
  • Înscris: 06.03.2005
Nu conteaza doar asta, Lidl Discount, asta este denumirea completa, are multe produse marci proprii, cu preturi sub cele de la firme cunoscute, fie si locale.
Uneori diferentele sunt dramatice, am luat de exemplu ansoa cu 6 lei borcanelul de 70g pe cand la Auchan era doar ceva de firma la 18 lei, cam aceeasi cantitate.

#41
utopium

utopium

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 45,863
  • Înscris: 14.08.2007

 FC72, on 13 octombrie 2022 - 13:28, said:

Nu conteaza doar asta, Lidl Discount, asta este denumirea completa, are multe produse marci proprii, cu preturi sub cele de la firme cunoscute, fie si locale.
Exact ... si produsele sunt facute tot de firme mari, cum e laptele lor facut de Napolact/Albalact de exemplu.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate