Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Sfat achizitie AC Gree Fairy vs P...

MONITOR LG fara sonor !

Batalia pentru Bucuresti - ND, Fi...

Identificare font
 Samsung Galaxy A35

Sfat pentru aprinderea automata a...

Masina de copt paine - pareri

Cum reactivez Google Maps?
 Conectare tableta X220la Tv

Femeile tinere nu mai vor sa munc...

La mulți ani @un_dac!

La multi ani de Sfantul Gheorghe&...
 Job - Facultate sau certificare

Deadpool & Wolverine (2023)

sistem hibrid eoliana + panouri +...

Outlook e muta pe Android
 

Cimitirul digital

* * - - - 4 votes
  • Please log in to reply
30 replies to this topic

#19
Cr1spy

Cr1spy

    Pixie

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,252
  • Înscris: 22.11.2009

 adisz, on 12 octombrie 2022 - 16:53, said:



Din punctul meu de vedere n-au decat sa se...spele pe cap cu conturile decedatilor. Despre ce rahat de memorial mai este nevoie la care oricum n-are acces niciunul dintre vii datorita GDPR sau cum draci se va numi?
Dintr-o apasare inteligenta de buton vor dispare in meant, dupa titulari, conturile mult iubite.
Nu e nimic sinistru aici, doar prostie pura.
Inca nu s-a discutat de GDPR ptr decedati.

#20
gelublabla

gelublabla

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,091
  • Înscris: 06.01.2005
Cand o fi sa fie sper sa-mi ingroape contul pe un SSD numai cu ortodocsi, sa ma tina departe de pocaiti sau necredinciosi si asta pana la marea formatare!
Pariu ca Zuckerberg o sa monetizeze si asta? Platesti ai loc mai in centrul platanului de pe hdd, nu platesti esti stocat la periferie, intr-un cluster cu antivaccinisti si sustinatori de-ai lui Putin - psd isti in general.

#21
zyppster

zyppster

    viața este o contradicție

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,972
  • Înscris: 02.02.2008
eu am renuntat la contul meu de facebook... asa ca pot fi o gramada de conturi in repaus.

#22
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015

 radunic, on 12 octombrie 2022 - 13:33, said:

Stai cam prost cu aritmetica. La 8.000 pe zi asta înseamnă v'o 500 de ani pînă la împlinirea afirmației.

Asta era prin 2015-2016. Numarul de persoane decedate creste avand in vedere ca azi avem mai multi useri decat acum 7-8 ani.  Vrei sa fiu si eu rautacios si sa zic ca stai cam prost cu logica?

Edited by MembruAnonim, 12 October 2022 - 19:11.


#23
b0se

b0se

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 509
  • Înscris: 26.05.2009
Pai si cum stie facebooku ca am crapat ? Trebuie sa adaugi ceva cont care sa confirme sau automat dupa 80-90 ani +- de la crearea contului te declara decedat ? :confuzzled:

#24
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
https://www.facebook...103897939701143

Ce se întâmplă cu contul meu de Facebook dacă nu mai sunt în viață?

Poți fie să desemnezi un contact de moștenire care să aibă grijă de contul memorial, fie să ți se șteargă definitiv contul de pe Facebook.

Dacă nu vrei să-ți fie contul șters definitiv, acesta va fi transformat în cont memorial dacă ni s-a adus la cunoștință trecerea ta în neființă.

Conturile memoriale

Conturile memoriale sunt un spațiu în care prietenii și familia se pot întruni pentru a împărtăși amintiri despre persoanele care au decedat. Caracteristicile esențiale ale conturilor memoriale sunt prezentate mai jos.
  • Cuvintele In memoriam vor apărea lângă numele persoanei în profil.
  • În funcție de setările de confidențialitate ale contului, prietenii pot distribui amintiri în cronologia memorială.
  • Conținutul pe care l-a distribuit persoana respectivă (de exemplu, fotografii, postări) rămâne pe Facebook și este vizibil pe Facebook pentru audiența pentru care a fost distribuit.
  • Profilurile memoriale nu apar în spații publice, cum ar fi sugestiile din secțiunea „Poate îi cunoști”, în reclame sau în notificări despre aniversări.
  • Nimeni nu se poate conecta la un cont memorial.
  • Conturile memoriale care nu au un contact de moștenire nu pot fi modificate.
  • Paginile cu administrator unic al căror cont a fost transformat în cont memorial vor fi șterse de pe Facebook dacă primim o cerere validă în acest sens.
Contactele de moștenire

Contactul de moștenire este persoana aleasă de tine, căreia îi lași în grijă contul dacă acesta se transformă în cont memorial. Îți recomandăm să setezi un contact de moștenire, astfel încât contul să poată fi administrat după ce este transformat în cont memorial.

Un contact de moștenire poate accepta cereri de prietenie în numele unui cont memorial, poate fixa o postare tribut în profil și poate schimba fotografia de profil și fotografia de copertă. Când contul memorial are o secțiune pentru mesaje tribut, un contact de moștenire poate decide cine poate vedea și posta aceste mesaje.

Află mai multe despre ce pot face contactele de moștenire și cum se adaugă un contact de moștenire în contul tău.

Ștergerea contului tău atunci când nu vei mai fi

Poți alege să îți fie șters definitiv contul în cazul în care nu vei mai fi în viață. Aceasta înseamnă că, atunci când cineva ne anunță că nu mai ești în viață, toate mesajele, fotografiile, postările, comentariile, reacțiile și informațiile tale vor fi șterse imediat și definitiv de pe Facebook.

Pentru a solicita ștergerea contului tău, urmează pașii de mai jos.
  • Apasă pe fotografia ta de profil în dreapta sus pe Facebook.

  • Selectează Setări și confidențialitate, apoi apasă pe Setări.

  • Apasă pe Setări cont memorial.

  • Derulează în jos, apasă pe Solicită ca acest cont să fie șters după ce nu vei mai fi și apasă pe Șterge-l după moartea mea.
Pentru prieteni și membrii familiei

Dacă dorești să creezi un alt spațiu pe Facebook în care să împărtășești amintiri pe care le ai despre persoana iubită, îți sugerăm să creezi un grup.
Află cum poți să ceri transformarea unui cont în cont memorial sau cum să ceri ștergerea contului de Facebook al unei persoane decedate.




 b0se, on 12 octombrie 2022 - 19:30, said:

Pai si cum stie facebooku ca am crapat ? Trebuie sa adaugi ceva cont care sa confirme sau automat dupa 80-90 ani +- de la crearea contului te declara decedat ? Posted Image


Daca nu ai lasat instructiuni lui Zuckerberg ce sa faca cu contul tau dupa ce mori, o ruda poate trimite copie certificat de deces la Facebook, apoi contul va fi unul memorial.

  Cerere de cont memorial

Link aici https://www.facebook...1?locale2=ro_RO

Edited by MembruAnonim, 12 October 2022 - 19:41.


#25
EMPP

EMPP

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,779
  • Înscris: 12.01.2018

 MembruAnonim, on 12 octombrie 2022 - 19:41, said:

contul memorial
ăștia ne cred papa de la roma?

da cont IMEMORIAL se poate?

#26
radunic

radunic

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,039
  • Înscris: 09.08.2005

 MembruAnonim, on 12 octombrie 2022 - 19:10, said:

Asta era prin 2015-2016. Numarul de persoane decedate creste avand in vedere ca azi avem mai multi useri decat acum 7-8 ani.  Vrei sa fiu si eu rautacios si sa zic ca stai cam prost cu logica?
Ok, să zicem că proporția s-a păstrat și numărul de decedați s-a dublat. Tot rămîn vreo 250 de ani. Zici că ăsta e viitorul apropiat?

La observația cu citarea trunchiată nu răspunzi?

#27
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015

 radunic, on 13 octombrie 2022 - 13:08, said:


In 2100 vor fi morti 99.99% din cei care in prezent au cont de facebook. Lumea nu se mai inghesuie sa isi faca cont. Fa socoteala daca este nevoie de 250 de ani ca numarul celor decedati sa fie mai mare decat al celor vii.

Edited by MembruAnonim, 13 October 2022 - 13:46.


#28
lupini

lupini

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,235
  • Înscris: 29.12.2006

 MembruAnonim, on 13 octombrie 2022 - 13:45, said:

In 2100 vor fi morti 99.99% din cei care in prezent au cont de facebook. Lumea nu se mai inghesuie sa isi faca cont. Fa socoteala daca este nevoie de 250 de ani ca numarul celor decedati sa fie mai mare decat al celor vii.

La dinamica internetului, în 2100, facebook va fi demult istorie. Poate şi Metaversul care se va fi fost transformat într-un mediu de vieţuire paralel cu realitatea.

#29
maccip

maccip

    46 ani

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 33,246
  • Înscris: 06.01.2007
Feisbucul e un rahat din ce in ce mai puturos. Si nu din cauza mortilor.

#30
loveparade

loveparade

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,429
  • Înscris: 23.07.2006

 lupini, on 12 octombrie 2022 - 15:16, said:

în loc cu verdeaţă virtuală,

Eu stiam ca SoftPedia si FaceBook sunt pe albastru

#31
MindArchitect

MindArchitect

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,943
  • Înscris: 30.11.2021
Cred ca or sa faca ei cumva ca pana la urma sa stearga conturile celor morti.
Si asa facebook a devenit un fel de camin pentru batranei. Ca doar batrani mai posteaza pe facebook.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate