Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric
 CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...
 Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...
 Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11

securitate - acum se dau drept - ...

Farmacia Dr Max - Pareri / Sugest...
 

iCloud blocat dupa back-up/ restore

- - - - -
  • Please log in to reply
6 replies to this topic

#1
BomfunkMCs

BomfunkMCs

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 287
  • Înscris: 08.03.2013
Salut. Am facut un back-up local pe MAC cu iTunes si am incercat sa-i dau restore. In acest proces, am realizat ca nu mai stiu parola de la iCloud insa a fost prea tarziu. Telefonul este functional pentru apeluri insa nu merg aplicatiile, accesarea oricareia dintre ele imi cere automat parola de la iCloud. Dat fiind faptul ca am scris-o gresit de cateva ori, contul s-a blocat.
(pot sa imi fac alt cont iCloud si sa fac telefonul in totalitate functional, insa am nevoie de contul meu vechi pentru partea de sync, gen contacte, poze de pe cont etc.)

Pentru recuperare imi cere codul de confirmare de pe telefon (am acces la el), dar si cod de confirmare de pe email (am acces si la acesta) insa nu este destul, imi mai cere si datele bancare cardului asociat acestui cont, acest card fiind cardul meu Revolut vechi (aruncat intre timp deoarece era expirat) ale carui informatii cel putin momentan nu reusesc sa le obtin.

Imi apare ca o sa primesc un update despre toata situatia in 11 ore. Pareri? ati mai patit? credeti ca o sa solutioneze Apple aceasta problema?

Multumesc!

Attached Files


Edited by BomfunkMCs, 12 October 2022 - 09:59.


#2
Adm

Adm

    Property Caretaker

  • Grup: Administrators
  • Posts: 24,135
  • Înscris: 22.05.2003
Nope, astepti.

#3
BomfunkMCs

BomfunkMCs

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 287
  • Înscris: 08.03.2013

View PostAdm, on 12 octombrie 2022 - 10:02, said:

Nope, astepti.
Dat fiind faptul ca nu de detin informatiile cardului de credit asociat contului, se poate sa nu primesc acces din partea lor?

#4
Adm

Adm

    Property Caretaker

  • Grup: Administrators
  • Posts: 24,135
  • Înscris: 22.05.2003
De obicei primesti, mai ales ca ai acces la nr de telefon si la emailul contului.

#5
bogdan_o

bogdan_o

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,195
  • Înscris: 05.04.2005
Salut

Poti face reset la parola folosind oricare alt device Apple asociat contului (trusted)

https://support.appl.../en-am/HT201487

Daca faci asta din browser vei avea de asteptat.

Am patit ceva similar in vara. In cazul meu, telefonul a murit si nu mai aveam nici un alt dispozitiv Apple asociat contului. Aveam nevoie de parola pentru a face restore (aveam backup in iCloud cu subscriptie platita). Dupa prima runda de asteptare, iti vor spune ca identitatea a fost confirmata dar apoi pana vei primi link-ul de reset vei mai avea o a doua perioada de asteptare (minim 48h).

Nu poti face nimic sa reduci acest interval.

Edited by bogdan_o, 12 October 2022 - 12:21.


#6
BomfunkMCs

BomfunkMCs

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 287
  • Înscris: 08.03.2013

View Postbogdan_o, on 12 octombrie 2022 - 12:20, said:

Salut

Poti face reset la parola folosind oricare alt device Apple asociat contului (trusted)

https://support.appl.../en-am/HT201487

Daca faci asta din browser vei avea de asteptat.

Am patit ceva similar in vara. In cazul meu, telefonul a murit si nu mai aveam nici un alt dispozitiv Apple asociat contului. Aveam nevoie de parola pentru a face restore (aveam backup in iCloud cu subscriptie platita). Dupa prima runda de asteptare, iti vor spune ca identitatea a fost confirmata dar apoi pana vei primi link-ul de reset vei mai avea o a doua perioada de asteptare (minim 48h).

Nu poti face nimic sa reduci acest interval.
Mersi mult de raspuns. Nu mai am acces la celalalt device, fiind telefonul meu vechi. Imi cere in schimb codul de acces pe care il stiu sigur dar care zice ca e gresit. Nu imi ramane nimic de facut decat sa astept. Asta e.

#7
varzeanu

varzeanu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 586
  • Înscris: 21.01.2006
Dar MAC-ul pe care ai facut backup-ul nu e considerat trusted device? Ma gandesc ca aveai salvata pe acolo parola daca ai accesat iTunes de pe el.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate