Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Problema Service - Preturi diferite

IP Camera HikVision nu o gasesc i...

Cand devine un film clasic?

Cu mașina spre Budapesta ...
 Ridicare act de identitate cu pro...

Calorifere + incalzire in pardose...

Sfat achizitie laptop buget 1500-...

Boxe Devialet
 Mai poarta careva papuci prin oras?

Amortizoare - 2024 - gaz / ulei ?...

Calatorie Bucuresti - Timisoara, ...

Țuica are gust ciudat
 Copii nascuti in Romania

Felicitari Republica Moldova pent...

Ușa exterioara care scar5...

Decizie dificila intre doua model...

Preliminariile EURO 2024

* - - - - 1 votes
  • Please log in to reply
140 replies to this topic

Poll: Preliminariile EURO 2024 (60 member(s) have cast votes)

Credeti ca Romania se va califica la turneul final?

1. Da (locul 1) (10 votes [16.67%] - View)

Percentage of vote: 16.67%

2. Da (locul 2) (19 votes [31.67%] - View)

Percentage of vote: 31.67%

3. Da (locul 3) (4 votes [6.67%] - View)

Percentage of vote: 6.67%

4. Nu (locul 3) (7 votes [11.67%] - View)

Percentage of vote: 11.67%

5. Nu (locul 4) (11 votes [18.33%] - View)

Percentage of vote: 18.33%

6. Nu (locul 5) (4 votes [6.67%] - View)

Percentage of vote: 6.67%

7. Nu (locul 6) (5 votes [8.33%] - View)

Percentage of vote: 8.33%

Vote Guests cannot vote

Karhu

Karhu

Heretic member

• Grup: Super Moderators

Atreides7, on 11 octombrie 2022 - 20:07, said:

Nu la nivel de cluburi, ci la nivel de nationala, stiti naționale care au jucat cu Kosovo in conditii in care acel stat nu a recunoscut Kosovo?
Nu are importanță dacă statul e recunoscut sau nu, contează doar să aibă federatie recunoscuta de UEFA/ FIFA, vezi Scoția, Țara Galilor, Feroe etc etc

badmania98

badmania98

Nenea

• Grup: Senior Members
Cred că și dacă fac ăștia o grupă doar cu România în ea, din care se califică primele 2 clasate, tot nu ne calificăm cu ”fotbaliatorii” ăștia! Posted Image

Edited by badmania98, 11 October 2022 - 21:23.

un_dac

un_dac

Senior Member

O sa batem nesperat Elvetia dar o sa pierdem cu contracandidata noastra la locul 3 - Kosovo.

Edited by un_dac, 11 October 2022 - 23:05.

horhescu

horhescu

Active Member

• Grup: Members
Melescanu sa ramana la blocat diaspora din a putea vota, sa nu amestece de aiurea fotbalul cu politicul.

wld-ro

wld-ro

Senior Member

un_dac, on 11 octombrie 2022 - 23:04, said:

O sa batem nesperat Elvetia dar o sa pierdem cu contracandidata noastra la locul 3 - Kosovo.

E posibil să ai dreptate. Eu cred că în ultima partidă vom avea șanse de calificare dacă batem și dacă elvețienii deja calificați îi vor bate pe alții. Apoi iar se va spune că am învins spectaculos (5-1, 6-1), dar degeaba. Și ne vom concentra Pe Cupa Mondială din 2026 unde se vor califica probabil 78 de echipe, printre care, într-un final, și România. Apoi vom spune că avem viitor cu acești tineri + Camora care probabil va fi și bunic atunci. Hai România.

business11

business11

Info Austria

Nici nu vreau sa dau un pronostic, ca noi la fiecare calificare avem impresia ca ce grupa accesibila si la sfarsit nu reusim absolut nimic. Si la cum arata fotbalul romanesc momentan, nu prea ne vad in stare sa dominam o grupa.

Acum 20 de ani spulberam echipele din grupa aceasta si bag mana in foc sa zic ca eram in stare sa strangem toate punctele posibile. In prezent mai dificil.

Elvetia nu este o mare putere, dar este peste noi.
Israel, Kosovo, Belarus, Andorra, nu ar trebui sa fie in stare sa ne puna probleme, dar o posibilitate sa facem multe egaluri aici este realistic.

lupini

lupini

Guru Member

business11, on 12 octombrie 2022 - 11:18, said:

Israel

Cine s-a uitat aseară la meciul de Liga Campionilor dintre Maccabi Haifa - Juventus 2-0, a văzut ce jucători au israelienii: Goldberg, Neta Lavi, Omer Atzili, Haziza, Menahem, Abu Fani, Dean David, Raz Meir sau Jaber.

Dacă fotbaliştii ăştia vor juca la fel cu România şi cu restul din grupă, aşa cum au făcut-o aseară cu Juventus, şi nu sunt motive să n-o facă, e limpede cine se va califica: Elveţia şi Israel.

lost_in_a_dream

lost_in_a_dream

Senior Member

Si eu zic ca Israelul e peste noi! (la ora actuala)

business11

business11

Info Austria

lupini, on 12 octombrie 2022 - 16:01, said:

Cine s-a uitat aseară la meciul de Liga Campionilor dintre Maccabi Haifa - Juventus 2-0, a văzut ce jucători au israelienii: Goldberg, Neta Lavi, Omer Atzili, Haziza, Menahem, Abu Fani, Dean David, Raz Meir sau Jaber.

Dacă fotbaliştii ăştia vor juca la fel cu România şi cu restul din grupă, aşa cum au făcut-o aseară cu Juventus, şi nu sunt motive să n-o facă, e limpede cine se va califica: Elveţia şi Israel.

Multi dintre jucatorii mentionati de tine nici nu sunt convocati la nationala. Doar ca au batut Juve nu inseamna ca au facut-o pentru ca sunt atat de puternici. Au avut si mult noroc.
Fun fact: Omer Atzili are dubla cetatenie (romana/israeliana).

Dar referitor la Israel si eu as spune ca in momentul de fata sunt peste noi, sau in orice caz nu vom trece de ei atat de usor.

lupini

lupini

Guru Member

business11, on 13 octombrie 2022 - 08:51, said:

Multi dintre jucatorii mentionati de tine nici nu sunt convocati la nationala. Doar ca au batut Juve nu inseamna ca au facut-o pentru ca sunt atat de puternici. Au avut si mult noroc.

Mă gândesc că te-ai uitat la jocul lor cu Juventus, nu ? În prima repriză, "cu noroc", cei de la Maccabi nu i-au lăsat pe juventini să iasă din jumătatea lor.

Poate că totuşi Naţionala României e mai bună decât formaţia italiană. Posted Image

business11

business11

Info Austria

Maccabi are 3 puncte in 4 meciuri jucate. In tur a pierdut toate jocurile. Ieri au prins 40 de minute bune, cu 2 greseli de pozitionare din partea lui Szczesny, care la ambele faze a stat pur si simplu prost. In a doua repriza sansele lui Juve au predominat, dar nu au reusit sa si inscrie, asa este in fotbal. Chiar si asa Juventus nu mai este ce a fost acum cativa ani. Echipa este mediocra, in Serie A au 13 puncte dupa 9 meciuri.

Si dupa cum am mentionat, mare parte din jucatorii mentionati de tine nici macar nu sunt convocati. Asa ca este irelevant ce a facut Haifa ieri.

Edited by business11, 13 October 2022 - 13:00.

lupini

lupini

Guru Member

business11, on 13 octombrie 2022 - 12:58, said:

Si dupa cum am mentionat, mare parte din jucatorii mentionati de tine nici macar nu sunt convocati.

O parte sunt convocaţi, Goldberg, Atzili, Haziza, Neta Lavi, Abada (Celtic), şi partea aia a jucat în Liga Campionilor. În Naţionala României nu e niciun jucător care să joace în această competiţie.

lost_in_a_dream

lost_in_a_dream

Senior Member

Ne luptam cu Kosovo, pentru locul 3.

lupini

lupini

Guru Member

În Grupa I, în care joacă şi România pentru calificarea la EURO 2024, după primele meciuri avem două rezultate finale: Belarus - Elveţia 0 - 5, şi Israel - Kosovo 1 - 1.

Rezultatele sunt, zic eu, în favoarea României. Acuma...sper să nu se întâmple vreo "nenorocire" în Andorra. Posted Image

Vlad_22

Vlad_22

Guru Member

Nu e ușor nici locul 2... Kosovo și Israel sunt la nivelul nostru, poate doar puțin peste.

Cu andorezii și bielorușii sper să nu ne încurcăm.

Smedmscss

Smedmscss

Member

• Grup: Members
Mi-ar plăcea să se califice Israel și la anu' să câștige campionatul european.
Să rămână scris "Campionatul european de fotbal a fost câștigat de o echipă din Asia.

wld-ro

wld-ro

Senior Member

Zicea Sumudica despre Dan Petrescu care cred ca a zis ca o sa ne fie greu cu Andorra sau ceva de genul, iar Sumudica zice: "nu inteleg de ce zice Petrescu asta ca nu joaca CFR."

Pai oare ar fi zis Petrescu asta cand era jucator pentru nationala?

Tot Sumi zicea ca ar trebui sa intram cu atitudine si sa ii calcam in picioare. Pana la urma cred ca atitudinea lui Sumi e mai benefica. Nu putem sa steam cu teama in fata unei echipe care nu a insemnat niciodata nimic in fotbal. Pana acum ne facem treaba. Ar trebui sa facem la fel si cu Belarus.

lost_in_a_dream

lost_in_a_dream

Senior Member

Am votat si eu.
Sunt optimist, de data asta.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate