Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...

Montaj aer conditionat in balcon ...
 Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...

joc idem Half Life gratis
 PC game stream catre Nvidia Shiel...

Pompa de apa HEPU ?!

Vreau o masina electrica de tocat...

Cum ajunge remorca de tir inapoi ...
 Alt "Utilizator nou" pe T...

ULBS INFORMATICA

Index preturi

Boxa membrana tweeter infundata
 

Mobila bucatarie pe un perete (cu o teava de gaz intr-o parte)

- - - - -
  • Please log in to reply
21 replies to this topic

#19
loock

loock

    Unas

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,656
  • Înscris: 29.03.2006
Asta am scris si eu, dar si raspuns fara sa citesti atent.
Din mii de bucatarii proiectate de mine, nu au fost nici macar  doua la fel.
E chiar ciudat, pt. ca sincer nu ma deranja daca mai erau macar cateva la fel...
Le puteam spune clientilor respectivi ca sunt intr-un club foarte select, dar nu, fiecare a vrut altceva, si cei putini care au vrut la fel ca un anumit model, au avut alte dimensiuni la bucatarie, si designul ansamblului nu suporta pur si simplu sa mai tai dintr-o usa sau sa mai pui una, se dezechilibra toata compozitia si a trebuit gandit si proiectat tot custom.

#20
loock

loock

    Unas

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,656
  • Înscris: 29.03.2006
Oamenii sunt foarte diferiti, si chiar si atunci cand au gusturi bune - din fericire am avut noroc cu majoritatea aici, gusturile bune tot foarte diferite sunt.

Am pus si blat de 70 cum se poarta in SUA si Portugalia.
Si de 62, 63, 65 si pana la 77 chiar, plus insule cu latime de 80-85-90 si chiar si 1,1m si peste din compozit.

Rar csnd a fost nevoie am pus si distantier de 22mm sub garnitura blatului de 27mm, ca sa iasa 622, plus 7-10-12mm de la faianta sub blat, plus 5-10mm trase corpurile mai in fata in loc de 3cm la fronturi /5cm la corpuri, lasar 25mm sau 20mm, ca sa incapa stecherul in priza lasata de imbecili in spatele cuptorului, sau la MSR, MSV.
Plasarea prizelor in spatele cuptorului sau electricasnicelor incorporate, si a "prizelor" de apa tot in spate, nici nu mai zic de robineti, sunt imbecilitati intalnite din nefericite destul de des, facute de diversi imbecili oligofreni care unii sunt chiar mari ingineri constructori si arhitecti in ansambluri rezidentiale premium...
Sunt si clienti rezonabili care la recomandarea mea le muta si modifica, ca sa nu ramana cu aberatia respectiva cine stie cati ani, sa nu ramana prize blocate si prajite in spate, tevi blocate si robineti blocati in spate, sa nu puna blaturi late si scumpe care le mananca aiurea sau chiar absurd spatiul, uneori intrand peste usi, si cu paletar si stocuri limitate.
La 77 am ajuns la cineva care avea o increngatura de tevi in spate, si ar fi fost destul 70 dar in stanga peretele se evaza pe la 65 si ramanea un cioc meschin indiferent daca era taiat drept sau dupa forma petetelui. Era destul spatiu si am marit la 77 ca sa pot taia blatul mai decis pe forma petetelui. Si mai avea alaturi o anexa separata unde am pus de 65, desigur tot taiat din 80 sau 90...
Un alt client chiar avea casa facuta de tatal lui care muncea in Portugalia si a vrut ca acolo de 70, si a pus omul cu mana lui faianta rectificata, fara garnitura blat, pusa perfect la micron si ea si gresia perfect drepte ambele, la 902mm intre ele ca sa intre blatul sub faianta rectificata.

Edited by loock, 13 October 2022 - 02:10.


#21
crisstonne

crisstonne

    Ἀταραξία

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 40,287
  • Înscris: 13.01.2011

 Prowler, on 11 octombrie 2022 - 12:14, said:

Buna ziua.
Rog consiliere in a gasi o mobila de bucatarie.
Ce ai rezolvat colegu", sfaturi ai aici de te doare mintea  😂🙆

#22
superm

superm

    The difference is...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,770
  • Înscris: 30.07.2008

 crisstonne, on 13 octombrie 2022 - 13:07, said:

Ce ai rezolvat colegu", sfaturi ai aici de te doare mintea  ����
...asteptam cu interes ca doar "romanu s-a nascut poet"..dar munca l-a facut scriitor Posted Image

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate