Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...

Ditra 25
 Casti USB-C ptr A-54

Aplicatie medicala / asistent med...

De ce vor atația politicieni...

ERR_ADDRESS_UNREACHABLE
 Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...

Montaj aer conditionat in balcon ...
 Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...

joc idem Half Life gratis
 

Constatarea amiabilă online

* - - - - 1 votes
  • Please log in to reply
23 replies to this topic

#19
gushpi

gushpi

    cârcotaș

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,067
  • Înscris: 17.01.2012

 mirel3003, on 11 octombrie 2022 - 12:05, said:

Pe mine daca ma atinge unu cu asigurare la Euroins sau Grawe, eu nu fac amiabila cu el.. direct la politie..
Daca el isi bate joc de mine cu o asigurare de kko, si eu merg la politie sa il potcoveasca aia cu o mica amenda si poate ramane si fara permis...

ce uimit vei fi când poliția te trimite la origini!!!
nici nu se uită la tine dacă nu-s victime sau nu-s 3 mașini implicate!!!
nu mai fi zmeu fără aripi! :(

#20
dannvlas

dannvlas

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 736
  • Înscris: 16.07.2022
V-as putea povesti despre schimbarea radicala a atitudinii politaiului cand ii spui ca ai venit la el fiindca celalalt a refuzat amiabila. Chestie traita de mine: am oprit la trecerea de pietoni fiindca am vazut o fata care parea ca vrea sa treaca (nu calcase inca pe carosabil), iar ala din spate mi-a busit portbagajul si a sustinut ca am franat brusc fara motiv si ca el are camera video, asa ca el vrea sa mergem la politie ca sa ma amendeze aia si sa-si faca masina pe RCA-ul meu. I-am luat numarul, m-am urcat in masina si m-am prezentat a doua zi dimineata la politie.
Evident ca am primit autorizatia de reparatie, asigurarea lui, iar omul a luat si amenda si puncte de penalizare.
Mai sunt cazuri cand unul e din Timisoara, celalalt din Constanta si se busesc la Brasov. Mi-e groaza sa ma gandesc la complicatiile cu mersul la politie cand esti in concediu sau in delegatie, cu treburi.

#21
mariusr1976

mariusr1976

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,425
  • Înscris: 26.04.2016
O bilibaseala totala aceste amiabile. Vineri o domnita credea ca toată șoseaua este a ei, deși am oprit și mașină, ea nu și nu, voia sa ma izbească. Ma dau jos, ea plângea în mașină,deh...
Habar nu aveam ce sa fac, sun la asigurătorul ei, ok mergeți la constator, ala, e prea întuneric sa fac poze, veniți luni.
Cât despre completarea online...

#22
t-balt

t-balt

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,136
  • Înscris: 05.08.2005
Eu am pățit sa fiu pocnit pe 30 decembrie, când mergeam la revelion pe la jumătatea drumului (avea 300km drumul) într-un sat uitat de lume. A sărit ăla la bătaie, am fost la poliție, politistului nici că îi pasă, sa facem amiabilă. Ăla că are rude la poliția rutieră, că face că drege. Până la urmă a semnat amiabilă, eu m-am dus la constatare la mine în oraș pe 6-7 ianuarie. Avea la Astra, înainte de a intra în faliment. când am deschis dosarul nenica (avea o Dacie 1410) deja reparase mașină, dădea vina pe mine că el nu a păstrat distanța, etc. L-a amenințat agentul cu dosar penal și s-a rezolvat, a venit cu piesele pocnite dar a fost cu cântec. Aveam și eu poze pe atunci de la accident, deci eram oarecum acoperit. Dar prost moment.

Edited by t-balt, 14 December 2022 - 19:08.


#23
cristinel28

cristinel28

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 59
  • Înscris: 09.05.2014

 mirel3003, on 11 octombrie 2022 - 12:05, said:

Pe mine daca ma atinge unu cu asigurare la Euroins sau Grawe, eu nu fac amiabila cu el.. direct la politie..
Daca el isi bate joc de mine cu o asigurare de kko, si eu merg la politie sa il potcoveasca aia cu o mica amenda si poate ramane si fara permis...

daca e vorba asa atunci tu de ce iti bati joc de tine cu o asigurare fara decontare directa?

#24
GlCA_Contras

GlCA_Contras

    Master Mind

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,548
  • Înscris: 21.03.2020
Il trimite politistul la plimbare oricum... Nu sta ala sa dea amenzi ca asa vrei tu!

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate