Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric
 CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...
 Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...
 Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11

securitate - acum se dau drept - ...

Farmacia Dr Max - Pareri / Sugest...
 

Google Pixel Watch

- - - - -
  • Please log in to reply
22 replies to this topic

#19
sandrubogdan

sandrubogdan

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 13
  • Înscris: 22.05.2018

View Post-Ro, on 07 decembrie 2022 - 12:02, said:

Am vorbit la google suport și au spus sa incerc cu un vpn. Am instalat primul vpn de pe Google play, l-am activat și mi se setase pe Franța. Am făcut repede un cont Google cu ip-ul din Franța, și am descărcat aplicația pixel watch. Cred că a durat vreo 5 minute toată treabă. După care am dezinstalat și vpn și mi-am scos și contul acela din telefon.  

Acum să vad daca aplicația se va și actualiza sau va trebui să rămân cu contul acela activ pe telefon.

M-am gândit și eu la watch 5 de la Samsung, dar am citit că unele opțiuni nu merg decât pe Samsung... Și apai daca tot îl primesc cadou de la precomanda telefonului, să vad ce e de capul lui....

Acum folosesc un Huawei watch GT3, sunt destul de mulțumit de el, dar înainte am avut un fosil smartwatch cu wear os, și îi cam simt oarecum lipsa androidului și de pe ceas, de aceea mă orientam după Galaxy watch sau pixel watch. Partea dureroasa, o să fie bateria Posted Image). Huawei după și la 1 săptămână jumate fata de o zi la pixel

Salut!

Este disponibila  de cateva zile si in Play Store Romania. Am instalat si totul e ok.

Sa ai parte de el!

#20
-Ro

-Ro

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 419
  • Înscris: 08.05.2013

View Postsandrubogdan, on 21 decembrie 2022 - 09:36, said:



Salut!

Este disponibila  de cateva zile si in Play Store Romania. Am instalat si totul e ok.

Sa ai parte de el!


Mulțumesc la fel !
Ție cum ți se pare, ca ceas și în legătură cu bateria ?

#21
sandrubogdan

sandrubogdan

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 13
  • Înscris: 22.05.2018

View Post-Ro, on 21 decembrie 2022 - 10:40, said:

Mulțumesc la fel !
Ție cum ți se pare, ca ceas și în legătură cu bateria ?

Am fost utilizator de Android pana acum doi ani. Mi-am dorit sa incerc si ecosistemul Apple... Am revenit recent, pe Google, mai exact, telefon, ceas si casti Pixel.
Nu am sa fac o comparatie (sunt multe), dar ma rezum la experienta Android...
Asa cum ai postat si tu, pe amabele forumuri, pot spune, din ce ai relatat, ca empatizez cu tine la cam tot ce ai expus.
Ceasul arata bine, se simte usor pe mana, bateria cam o zi jumate, fara exercitii si GPS si cu recomadarile Google aplicate. Nu este o regula, depinde de utilizare... Referitor la sistemul de operare mai este mult de adaugat, imi lipseste aplicatia de e-mail, calendar, inregistrarea automata a exercitiilor, desi asta se face prin aplicatia Fitbit, mi-as dori direct pe ceas, mai multe posibilitati de personalizare a ecranului... nu le insirui pe toate. Pacat ca au folosit un procesor Samsung, invechit, chiar daca optimizeaza prin soft, in 2023... per total sunt multumit. Sa vedem la urmatoarele update-uri.
La inceput nu am putut inrola cardurile in Wallet, am reusit intr-un final, dar nu am putut inregistra plati, am rezolvat si cu asta. Recent am facut un master reset si problema persisita. Am luat legatura cu banca emitenta si Google Pay Romania, dar nu au putut solutiona. Au dat vina unul pe celalalt! La tine functioneaza? Pentru utilizare normala este ok.

P.S.: Referitor la husa originala pentru Pixel 7 Pro, cea din silicon, iti pot spune ca nu e foarte wow. Este foarte alunecoasa si daca ai mainile mici riscul sa-l scapi este foarte mare.

#22
-Ro

-Ro

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 419
  • Înscris: 08.05.2013

View Postsandrubogdan, on 21 decembrie 2022 - 12:04, said:


Am fost utilizator de Android pana acum doi ani. Mi-am dorit sa incerc si ecosistemul Apple... Am revenit recent, pe Google, mai exact, telefon, ceas si casti Pixel.
Nu am sa fac o comparatie (sunt multe), dar ma rezum la experienta Android...
Asa cum ai postat si tu, pe amabele forumuri, pot spune, din ce ai relatat, ca empatizez cu tine la cam tot ce ai expus.
Ceasul arata bine, se simte usor pe mana, bateria cam o zi jumate, fara exercitii si GPS si cu recomadarile Google aplicate. Nu este o regula, depinde de utilizare... Referitor la sistemul de operare mai este mult de adaugat, imi lipseste aplicatia de e-mail, calendar, inregistrarea automata a exercitiilor, desi asta se face prin aplicatia Fitbit, mi-as dori direct pe ceas, mai multe posibilitati de personalizare a ecranului... nu le insirui pe toate. Pacat ca au folosit un procesor Samsung, invechit, chiar daca optimizeaza prin soft, in 2023... per total sunt multumit. Sa vedem la urmatoarele update-uri.
La inceput nu am putut inrola cardurile in Wallet, am reusit intr-un final, dar nu am putut inregistra plati, am rezolvat si cu asta. Recent am facut un master reset si problema persisita. Am luat legatura cu banca emitenta si Google Pay Romania, dar nu au putut solutiona. Au dat vina unul pe celalalt! La tine functioneaza? Pentru utilizare normala este ok.

P.S.: Referitor la husa originala pentru Pixel 7 Pro, cea din silicon, iti pot spune ca nu e foarte wow. Este foarte alunecoasa si daca ai mainile mici riscul sa-l scapi este foarte mare.


Pentru partea de plati, mi-a luat ceva ca si activare, ca ma tot trimitea pe revolut si de acolo ceva mergea prost. insa intrun final am reusit, dupa vreo 5 minute, sa zic. Iar acum platesc fara probleme cu ceasul. Aici nu au fost probleme. Eu am cardul la Raiffeisen si stiu ca cu ei nu functiona Gpay, insa de vreo 2 luni, sa pot beneficia si de wallet, imi trec salariul pe revolut si de acolo ma descurc cu ceasul si telefonul prin GPay.
E adevarat, mi-ar placea ca ceasul sa recunoasca automat exercitiile. Desi, intrun review am vazut ca persoanele respective se plangeau ca nu se opreste automat dupa ce fac exercitii, nu si invers. poate e ceva pe la setari si inca nu am reusit sa descoperim ...
Partea de gps nu stiu insa daca o am activata sau nu, trebuie sa caut prin el sa vad, insa stiu ca mi se deschide maps si imi arata si pe ceas traseul. Ceea ce uneori e deranjant, de exemplu cand merg cu masina, nu am nevoie pe ceas, si se consuma bateria cam degeaba ... Trebuie si aick sa caut, cumva, sa dezactivez optiunea.
Imi lipseste si mie aplicatia de email si calendar, insa oricum eu le folosesc de pe telefon, si doar sa primesc notificari e ok. Doar ca la calendar primesc doar pentru evenimente, nu si pentru memento sau sarcini ....
In rest, eu sunt multumit de el, si pentru nevoile mele e super ok. Singurele lipsuri pe care le simt, fata de GT3 pe care l-am avut sunt SP02 (care am inteles ca o sa fie activat), masurarea stresului direct de pe ceas (dar nu e ca si cum m-ar fi ajutat super mult) si normal, bateria. Dar oricum, il las dimineata la incarcat si ma descurc...
Desi e destul de interesant, cum altii gen huawei, garmin, au baterii mult mai bune, de cel putin o saptamana, si cei de la google si apple, nu.

Mersi de pont cu husa. Credeam ca e ceva mai calitatva daca e originala :)).

#23
Vlad_22

Vlad_22

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,002
  • Înscris: 16.07.2015
Începând de astăzi, avem WhatsApp și pe WearOS, în mod oficial, fără beta. Se poate instala din PlayStore, direct de pe ceas.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate