Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Resoftare camera supraveghere

Cu ce va aparati de cainii agresi...

Nu imi platiti coletul cu cardul ...

Mi-au disparut amigdalitele ?
 Exista vreun plan de terorizare p...

Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024
 Suprasolicitare sistem electric

CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...
 Magnet in loc de clește pent...

Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over
 

Xiaomi 12T Pro

* * * * * 1 votes
  • Please log in to reply
291 replies to this topic

#19
kiario

kiario

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,531
  • Înscris: 19.08.2012
Au vrut, dar s-au răzgândit.

#20
thedude00009

thedude00009

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 270
  • Înscris: 24.07.2022

View Postffaannee, on 11 octombrie 2022 - 15:58, said:


Pe kimovil scrie ca Ultrasonic proximity virtual.

Nu prea i-au făcut reclamă ,am văzut într-un review că e fizic .Nu înțeleg de ce ,asta era unul din punctele slabe la modelele anterioare .

https://www.google.c...ity-sensor/amp/

#21
kiario

kiario

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,531
  • Înscris: 19.08.2012

View Postthedude00009, on 11 octombrie 2022 - 15:21, said:

Ce aplicatii necesita 12GB ,  si nu pot rula pe 8 GB ?
Am pomenit ceva de diferența în rulare?
Am zis că diferența de bani este și de la cei 4 GB ram in plus.

Edited by kiario, 11 October 2022 - 17:22.


#22
ffaannee

ffaannee

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 612
  • Înscris: 01.02.2009
Pe mi.com nu scrie ce fel de senzor e. Pe de alta parte am gasit alt site in care zice ca e optic https://en.xiaomitod...ity-sensor.html
Cred ca trebuie sa asteptam aparitia in magazine sa vedem exact.
Si pe gsmarena tot fizic zice ca e https://www.gsmarena...view-2484p2.php
Asa o fi.

#23
thedude00009

thedude00009

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 270
  • Înscris: 24.07.2022

View Postkiario, on 11 octombrie 2022 - 17:11, said:


Am pomenit ceva de diferența în rulare?
Am zis că diferența de bani este și de la cei 4 GB ram in plus.

Am zis că știi tu mai mult , eu unul nu cunosc nici o aplicație care sa ceara atâta ram , deci nu vad plusul la 12 GB RAM . Poate pe viitor pentru jocurile mai mari ,pentru cine tine telefonul mai mult timp ,deși s-ar putea sa fie depășit gpu atunci . Deja și acum nici Motorola nici Xiaomi nu performeaza foarte bine pe jocuri , văzusem un review in care Motorola făcea throttle după 30 min , iar Xiaomi ieșea direct din joc . Bine ,asta la detalii full ,Ghenshin impact .

#24
jericho

jericho

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,048
  • Înscris: 02.09.2005
https://mi-home.ro/x...8gb-256gb-black
cadou un aspirator robot

#25
aikido1996

aikido1996

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 298
  • Înscris: 23.11.2014
dr_junior1980,stii ceva de precomanda de la orange,la mine apare in procesare.
merci.

#26
adrianyo3

adrianyo3

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 99
  • Înscris: 01.09.2015
Va salut,In contextul actual.ati alege iphone 14 simplu sau xiaomi12t pro?
Imi place la xiaomi ca iti da efectiv orice in pachet,dar nu stiu ce sa zic de fiabilitatea in timp,mentionez ca nu am avut niciun telefon xiaomi pana acum,fiind posesor de huawei mate20 pro in prezent,dar i s-a cam dus timpul.
Voi ce parere aveti?strict din punctul vostru de vedere.

#27
thedude00009

thedude00009

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 270
  • Înscris: 24.07.2022
Depinde ce sistem de operare îți place ,eu unul nu sunt fan Apple e mult prea inchis pentru nevoile mele . Xiaomi sunt reușite hardware , la soft o să găsesti mici bug-uri ,dar se întâmplă și la case mai mari .

Livrarea de la mi-home incepe după 20 oct .

#28
nelutu79

nelutu79

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,666
  • Înscris: 10.01.2007
Comandat si eu de la Vodafone, astazi trebuia sa fie livrat, m-au sunat sa imi spuna ca nu il au pe stoc si daca vreau sa pastrez comanda...
L-am prins la un pret bun cu o prelungire de ab. Red17 redus la Red11 + vocherul de 150 euro de la Lidl...
Mai incerc ceva nou pe langa Samsung :))
Apropo de Iphone, e bun in felul lui dar esti limitat mult fata de android..

Sper ca nu vine de Craciun

#29
TehCube

TehCube

    Railgun user

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,798
  • Înscris: 09.01.2007
Acu' sunt si eu in dilema. Voiam Pixel 7P, dar greu cu cumparat din Romania, etc. Am zis ca 12T Pro va fi alesul, pentru ca mi-a placut mult camera la 11T Ultra, si am presupus ca va fi peste aia (ca acelasi senzor ca la 11T Ultra e pe 12T normal), dar azi au aparut diverse reviewuri in care compara camera cu cea de la iphone/pixel/samsung, si e mai slaba decat speram...

La specs si asa nu am comentarii, sunt perfect multumit cu orice telefon mai nou, ca e mult peste ce am acum, dar voiam o camera cat mai buna, si sistem de operare android. Ma bucurasem ca-l pot lua de la Orange si e in stoc, etc. Dar m-a cam dezamagit partea de camera. E vreo versiune in bugetul asta +/- care sa aiba camera considerabil mai buna decat 12T Pro?

#30
thedude00009

thedude00009

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 270
  • Înscris: 24.07.2022
Welcome to the club . Nu ,nu e. Poate daca mai aștepți să apară Xiaomi 13 la începutul anului ,dar cine știe la ce preț va fi . Până în 4000 lei ai de ales intre 12t pro sau edge 30 ultra . Edge 30 ultra are probleme cu stabilizarea pe video ,și la foto mie nu îmi place procesarea ,așa că rămâne doar 12t pro potential candidat .Păcat că nu are și o cameră tele cum trebuie .

Edited by Ciubex, 15 October 2022 - 20:08.


#31
TehCube

TehCube

    Railgun user

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,798
  • Înscris: 09.01.2007
Da, partea cu tele m-a deranjat cel mai tare. Si e acelasi motiv pentru care ma deranjeaza si Pixel 7P, ca trebuie sa dau 300 eur fata de Pixel 7 doar pentru camera aia tele, ca in rest nu ma intereseaza niciuna din diferente.
Eh, asta e atunci, nu prea as mai vrea sa astept asa ca probabil il iau de la orange si aia e. Ms. :)

#32
aikido1996

aikido1996

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 298
  • Înscris: 23.11.2014
Orange,livreaza.azi ar trebui sa-l primesc.

e la curier.

#33
carmenclara1

carmenclara1

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 19,373
  • Înscris: 08.12.2008

View Postadrianyo3, on 13 octombrie 2022 - 13:45, said:

Va salut,In contextul actual.ati alege iphone 14 simplu sau xiaomi12t pro?
Imi place la xiaomi ca iti da efectiv orice in pachet,dar nu stiu ce sa zic de fiabilitatea in timp,mentionez ca nu am avut niciun telefon xiaomi pana acum,fiind posesor de huawei mate20 pro in prezent,dar i s-a cam dus timpul.
Voi ce parere aveti?strict din punctul vostru de vedere.

eu as alege 12T pro daca e sa ma rezum stric t la cele doua.
totusi vezi ca exista si un brand numit honor care da mult a huawei si are si gms

View Postthedude00009, on 14 octombrie 2022 - 02:50, said:

Welcome to the club . Nu ,nu e. Poate daca mai aștepți să apară Xiaomi 13 la începutul anului ,dar cine știe la ce preț va fi . Până în 4000 lei ai de ales intre 12t pro sau edge 30 ultra . Edge 30 ultra are probleme cu stabilizarea pe video ,și la foto mie nu îmi place procesarea ,așa că rămâne doar 12t pro potential candidat .Păcat că nu are și o cameră tele cum trebuie .

stai linistit ca mai exista destule ,alternative. de exemplu honor magic 4 pro, xperia 1 mark3, pixel 6 pro, s21ultra si altele

Edited by carmenclara1, 14 October 2022 - 08:53.


#34
thedude00009

thedude00009

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 270
  • Înscris: 24.07.2022

View Postcarmenclara1, on 14 octombrie 2022 - 08:51, said:



eu as alege 12T pro daca e sa ma rezum stric t la cele doua.
totusi vezi ca exista si un brand numit honor care da mult a huawei si are si gms



stai linistit ca mai exista destule ,alternative. de exemplu honor magic 4 pro, xperia 1 mark3, pixel 6 pro, s21ultra si altele

Honor magic 4pro e peste 5000 lei și are procesor 888 de se încălzește la greu și papa baterie .Pixel 6 pro:se plăngeau userii de lipsa volte,wifi call, au probleme mari cu semnalul și  procesorul bazat pe exynos care mănâncă baterie . S21 ultra , procesor exynos  slab , viteza de încărcare mica ,bloatware Samsung . Macar la Xiaomi poți să dezinstalezi majoritatea bloatwareului cu care vine ,procesorul e ok ,bateria la fel ,ecran certificat low fatigue .

#35
TehCube

TehCube

    Railgun user

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,798
  • Înscris: 09.01.2007
Pixel 6 pro nu mai renteaza la preturile de pe la noi, acu ca exista 7 pro, cu procesare ceva mai buna. M-am uitat si la S21U si la S22/S22+ dar parca am o retinere fata de Samsung in general.
Multumesc pentru sugestii oricum. Mai sap putin si ma decid azi ca nu mai am rabdare sa consum atat timp pe o decizie de genul. :)

#36
carmenclara1

carmenclara1

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 19,373
  • Înscris: 08.12.2008
la 650€ cat e pe amazon.de eu zic ca merita luat in considerare

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate