Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Boxa membrana tweeter infundata

ajutor

Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay
 Izolare zid exterior de scandura

Dezinstalare drivere W11 23H3

Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...
 De ce sunt oamenii nostalgici

Cum vand casa fara factura Hidroe...

Scor FICO minim

Tonometru compensat CAS?
 polita RCA ONLINE

Termostat frigider - verificare

Mai au PC-urile vreun viitor?

Centrala termica immergas
 

AirSoft

- - - - -
  • Please log in to reply
4 replies to this topic

#1
Gnugentamicin

Gnugentamicin

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 08.10.2022
Salutare!

Ma pasioneaza sportul in general si de curant prietenii mei mi-au propus sa ma inscriu intr-un club de AirSoft in Targu Mures.
Printre intrebarile care s-au ivit sunt 2 la care inca nu am gasit raspunsul cautat.
1. Care este cea mai performanta replica de pusca de asalt airsoft?
2. Care este distanta ce poate fi atinsa cu bilele trase dintr-o replica de airsoft?

Multumees anticipat pentru sfaturi/raspunsuri!

#2
baribalu

baribalu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,661
  • Înscris: 23.10.2006
!. Cele mai performante sunt cele produse de Systema: https://www.airsoft....on-recoil-model
2. Cativa zeci de metri, depinde daca joci in interior sau afara unde poate bate vantul din dif. directii.
Sfat: Du-te la cateva jocuri, inchiriaza de acolo replica si vezi ce si cum.

Edited by baribalu, 09 October 2022 - 08:21.


#3
Gnugentamicin

Gnugentamicin

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 08.10.2022
Systema este mai performant decat Cyma si Specna Arms?
Gasisem la un moment dat aici: https://2airsoft.ro/...t-electrice-aeg cateva modele interesante. Vorbisem si cu proprietarii site-ului si ma indrumau catre Specna.
Dar, mai mult decat probabil am sa urmez sfatul tau, voi inchiria cateva replici pana sa ma "arunc" in achizitionarea uneia.

Merci de sfat!

#4
PiticVerde

PiticVerde

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,746
  • Înscris: 12.09.2015
Cel mai bun raport calitate/pret pe care eu il cunosc sunt cele de la Cyma.Eu am preferat arma de asalt cu 430-450 fps.Sunt niste reguli in airsoft pe care trebuie sa le studiezi.De exemplu daca te vei afla la distanta mica de adversar nu vei avea voie sa folosesti arma de asalt sau sniper,ci un pistol de putere mica ,altfel iti vei ranii colegii,asa ca treaba cu cea mai puternica arma e o chestie relativa.Pana sa iti cumperi,mergi impreuna cu niste cluburi,inchiriaza arma si pe urma vezi ce ti se potriveste.Asta a fost ultima arma(ca si carecteristici) ce am avut-o si m-a multumit pe deplin. https://www.airsoft-...n-cyma-aeg.html

Clubul nostru cumpara arme din Polonia,la o comanda mai maricica nu plateam transport si in 2 sau 3 zile ne soseau .Pretul era mai avantajos de acolo.

Si inca ceva.Obligatoriu patul sa fie din lemn,altfel il spargi si de preferat fara pat rabatabil,in timp cedeaza.Am gasit si site-ul polonez de unde dadeam noi comanda. https://www.taiwangun.com/en

Edited by PiticVerde, 09 October 2022 - 12:23.


#5
adip1962

adip1962

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,487
  • Înscris: 01.07.2020
Salut
Caut o arma airsoft cu urmatoarele caracteristici:
- punct ochit-punct lovit intre 10 si 20 m
- putere: sa zdruncine bine un graur, dar sa nu-l omoare de tot. Ma rog daca-l iau in cap poate sa si moara... :)
- sa pot reincarca sistemul de propulsie
Nu ma intereseaza:
- tipul armei (metal/plastic, pistol/mistol mitraliera etc)
- sistem ochire
- daca are sau nu recul
Aveti sugestii?

Edited by adip1962, 10 September 2023 - 14:44.


Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate