Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Google Sheet - Referire la textul...

De ce vor atația politicieni...

ERR_ADDRESS_UNREACHABLE

Legea 18/1968 Se mai aplica?
 Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...

Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...
 Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...

joc idem Half Life gratis

PC game stream catre Nvidia Shiel...
 Pompa de apa HEPU ?!

Vreau o masina electrica de tocat...

Cum ajunge remorca de tir inapoi ...

Alt "Utilizator nou" pe T...
 

Auchan Bucuresti - desfiintare case cu personal uman.

* * * - - 4 votes
  • Please log in to reply
465 replies to this topic

#433
Puferiu_

Puferiu_

    Membru foarte activ

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,434
  • Înscris: 05.07.2018
Intr-o perioada (parca la Carrefour), la case pusesera persoane surdo-mute. Mi-a placut gestul companiei, pacat ca a fost o perioada scurta.

#434
andreic

andreic

    Very OLD Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 122,548
  • Înscris: 07.02.2003
Cred ca mai exista dar au program scurt si nu ii prinzi. M-a servit si pe mine odata un tip cu aceasta problema, a mers snur treaba, mai repede oricum decat la self check Posted Image

Edited by andreic, 21 March 2023 - 08:53.


#435
djl

djl

    Smrt faąizmu, sloboda narodu! Îmi cresc amprenta de Carbon

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 112,502
  • Înscris: 13.06.2004
Ce m-a enervat un batoză de la cel de la subsolul de la "Bucur Obor". Nervos fiind în ziua aia nu am văzut că e atârnat un semn cu casă prioritară. M-am dus pe acolo. Ăla, că am văzut că se poate plăti cu numerar, dar nu am văzut semnul. Nu stau să mă uit pe tavan. Şi pe şosea, dacă sunt indicatoare pictate, le vezi mai repede. Păi mă isteţilor, de ce nu puneţi semn cum trebuie, să-l vadă toată lumea. În rest, sistemul nu e 100% fără personal, tot mai au nevoie oamenii de ajutor.

#436
sebulbus

sebulbus

    cereal killer

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 25,915
  • Înscris: 03.12.2005
Tie iti trebuie semn ca sa te dai din fata unei gravide sau a unui batran? Te grabesti unde, sa ce? Tot ce-ti place tie e vechi de 50 de ani. Nu se mai simt 5 minute in plus.

#437
Mizu

Mizu

    moroșan

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,808
  • Înscris: 10.12.2006
Ioi, mi-am amintit ca anul asta cand am fost la Auchan bagasera verificarea varstei la alcool, ceea ce la ei nu era inainte. O angajata mi-a dezvaluit ca motivul e numarul mare de tigani ce fura, si asa au motiv sa le verifice cat de cat marfa scanata.

Iar saptamana trecuta cand am mers m-a oprit alta angajata sa-mi zica ca la selfscan nu mai merge decat ai mai putin de 15 produse in cos.
Se facuse o coada la casa aia unde iti da bonul.... lololo. s-a intors impotriva lor eliminarea casierelor.

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/zcWQ0jQLlos?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#438
andreic

andreic

    Very OLD Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 122,548
  • Înscris: 07.02.2003
Auchan Constructorilor (Crangasi) au scos de vreo 2 luni complet casele clasice. Au ramas hibridele unde e cea mai multa lume si scanarile individuale care merg lent si constant sunt probleme ca nu merg codurile si se formeaza cozi la ore de varf, oamenii cu produsele scanate la hibrid ajung sa astepte dupa adormitii care se cred casieri si abia se misca Posted Image

Edited by andreic, 19 October 2023 - 11:08.


#439
business11

business11

    Info Austria

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,800
  • Înscris: 13.07.2011
Majoritatea persoanelor nu sunt pregatite pentru aceasta technologie. Ok, daca este un magazin mic mai de cartier este ok, gama de produse este scazuta, dar la magazinele mari este destul de complicat.

Cel mai ok mi se pare sistem combinat, vreo 3-4 case normale si restul self-scanning. Cumparaturiile mari sa mearga la casa clasica si restul care se descurca la self scanning.

In Franta la Carrefour mergea treaba excelent. Adica era plin magazinul dar nu se statea mai mult de 3 minute la o casa. Lumea era super bine organizata.

#440
djl

djl

    Smrt faąizmu, sloboda narodu! Îmi cresc amprenta de Carbon

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 112,502
  • Înscris: 13.06.2004

 sebulbus, on 18 octombrie 2023 - 14:27, said:

Tie iti trebuie semn ca sa te dai din fata unei gravide sau a unui batran? Te grabesti unde, sa ce? Tot ce-ti place tie e vechi de 50 de ani. Nu se mai simt 5 minute in plus.

Tu ştii să citeşti? Nu era nimeni în faţa mea la casă. De aia m-am şi dus. Mă mai dau, stai tu liniştit. Pe urmă mi-am dat seama de ce nu era coadă.

#441
sebulbus

sebulbus

    cereal killer

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 25,915
  • Înscris: 03.12.2005
Atunci tu si/sau Auchan nu rupeti prea bine limba romana. Prioritara e una, exclusiva e alta.

#442
djl

djl

    Smrt faąizmu, sloboda narodu! Îmi cresc amprenta de Carbon

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 112,502
  • Înscris: 13.06.2004
La cum de înţepat era ăla, nici nu am înţeles cum e. Iar semnele alea nu sunt neapărat standard, ca la circulaţie, deci poate să însemne casă prioritară sau casă exclusivă. Le-a fost lene să pună şi jos şi să fie pe înţelesul tuturor. M-aş uita mai bine la semn, da' nu mai intru pe acolo.

#443
radunic

radunic

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,033
  • Înscris: 09.08.2005

 business11, on 19 octombrie 2023 - 08:22, said:

Majoritatea persoanelor nu sunt pregatite pentru aceasta technologie. Ok, daca este un magazin mic mai de cartier este ok, gama de produse este scazuta, dar la magazinele mari este destul de complicat.
Cel mai ok mi se pare sistem combinat, vreo 3-4 case normale si restul self-scanning. Cumparaturiile mari sa mearga la casa clasica si restul care se descurca la self scanning.
Sau folosești aplicațiile magazinelor - cele care au, Carrefour, Kaufland - și treci ca racheta pe la case, chiar și cu un cărucior vîrfuit...

#444
djl

djl

    Smrt faąizmu, sloboda narodu! Îmi cresc amprenta de Carbon

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 112,502
  • Înscris: 13.06.2004
Unii au card, ceas, telefon, nu cumpără chestii ce au nevoie să fie cântărite, da' tot la casele calsice se duc. Deci şi prin urmare, ce pretenţii să ai?

#445
radunic

radunic

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,033
  • Înscris: 09.08.2005
Io-s fericit că lumea face coadă la casele clasice și la alea unde mă duc cu aplicația e liber tot timpul.

#446
sebulbus

sebulbus

    cereal killer

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 25,915
  • Înscris: 03.12.2005
Sunt necesare casele cu operator ca sa aiba bizonii unde se duce. Fara ele astepti la coada dupa ei indiferent la ce casa esti.
De cand cu cardurile de diverse IFNuri cu dobanzi de camatar nici la casele card only nu scapi complet.

Si toate astea nici macar nu conteaza pentru ca daca esti in raza de acoperire a ceva gen Bringo nu vad de ce ai mai calca cu fizicul intr-un magazin chiar tu.

#447
radunic

radunic

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,033
  • Înscris: 09.08.2005
Mde... prefer să aleg eu marfa, nu un dorel pe care-l doare undeva dacă laptele expiră mîine. Sau mi le aduce cu un borcan spart și pastele împrăștiate prin sacoșă...

#448
sebulbus

sebulbus

    cereal killer

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 25,915
  • Înscris: 03.12.2005
Vorbesti exact ca un om care nu a incercat Bringo, si iti recomand sa o faci. Nu se pune problema sa avarieze ceva sau sa vina cu termene scurte. Si pentru cerinte speciale ai camp la fiecare articol. Eu cer banane mai verzi si paine mai rumenita, de exemplu.
Normal, o vita sau un peste prefer sa le aleg personal cand mai merg prin magazin pentru ca vreau. Dar pentru articole de rutina nu are rost. Sunt ani de cand nu am mai cumparat cu mana mea lapte sau piept de pui sau Cola sau detergent etc.

#449
radunic

radunic

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,033
  • Înscris: 09.08.2005

 sebulbus, on 19 octombrie 2023 - 14:22, said:

Nu se pune problema sa avarieze ceva
Tu de unde crezi că am scos exemplele cu borcanul spart și pastele împrăștiate prin sacoșă? Din livrarea de la Bringo! Erau doi și mi-au comunicat foarte liniștiți că un borcan s-a spart și cutia de paste la fel...

#450
Mizu

Mizu

    moroșan

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,808
  • Înscris: 10.12.2006
Tolontan a facut clickbait la o stire din SUA Un lanț de magazine tocmai și-a concediat casele automate de marcat. Aduce oameni înapoi

Mi-a placut totusi unghiul oferit de magazin: The New York Times scrie despre cum unul dintre rețelele de magazine alimentare din Marea Britanie a ținut cont de opinia cumpărătorilor și a înlocuit toate casele de marcat cu autoservire cu vânzători.

Nicidecum ca au pierderi mai mari cu furturile decat daca ar avea casieri. Aici o sa ajunga si Auchan, va tine cont de opiniile noastre... la mine in oras s-au schimbat chestii. Mai intai au introdus verificarea varstei pentru alcool, deoarece le da angajatilor oportunitatea de a verifica ce ai scanat. Apoi au redus la 15 numarul produselor pe care le poti lua la self scan. Iar acum am vazut ca au deschis mai multe case unde sa iti scaneze cineva produsele si sa-ti dea un bon cu care mergi si platesti la niste case automate rezervate pentru plata cu acele bonuri.

Tsk! Tsk!

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate